برای راه‌اندازی کسب و کار مجازی چه اقداماتی باید انجام دهیم

 اگر شما دارای یا به فکر راه‌اندازی کسب و کار مجازی خود هستید، باید از اتحادیه کشوری کسب و کار مجازی ، مجوز لازم جهت فروش و فعالیت خود در فضای مجازی را دریافت نمایید. از فواید این مجوز، استفاده از تسهیلات بانکی جهت دریافت وام برای گسترش کسب و کار، استفاده از تسهیلات بیمه ای و مالیاتی است و از حمایت های قانونی در محاکم قضایی نیز برخوردار می شوید. 

کسب و کار مجازی

 مراحل صدور پروانه کسب و کارهای مجازی

 ۱- راه‌اندازی کسب و کار مجازی توسط متقاضی باید مطابق چک لیست ارائه شده توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک باشد این مرکز با اعطای نماد اعتماد الکترونیک، هویت مالک کسب و کار مجازی و محل فعالیت وی را احراز مینماید.

۲- تقاضای مجوز در  سامانه اینماد 

۳- بارگذاری مدارک مربوطه توسط متقاضی در سامانه اصناف، حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از قبول تقاضا

۴- پروانه کسب پس از تطبیق مدارک بارگذاری شده با اصل آن، حداکثر ظرف ۱۵ روز صادر و به متقاضی ارائه می شود. و مشخصات پروانه کسب به سامانه اینماد ارسال می گردد.

۵- اعطای نماد الکترونیک هم زمان با صدور پروانه کسب

سامانه اینماد یا نشان اعتماد الکترونیک چیست؟ 

 نشان اعتماد الکترونیک منحصراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک صادر شده و به کسب و کارهای مجازی با هدف ساماندهی احراز هویت و صلاحیت آنها اعطا می گردد این نماد پس از بررسی درگاه وب سایت، احراز هویت و صلاحیت مالک حقیقی یا حقوقی آن برای مدت ۲ سال صادر می گردد.

ستاره های نشان الکترونیک، نشانگر سطح اعتماد و کیفیت عملکرد کسب و کار مجازی است و هرچه تعداد ستاره ها بیشتر شود نمایانگر سطح بالا اعتماد و کیفیت  سایت می باشد. در حال حاضر اعطای نماد الکترونیک به کسب و کارهای فعال در فضای مجازی از جمله سایت ها، شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان های مجاز تعلق می‌گیرد کلیه فعالان کسب و کارهای مجازی جهت ثبت نشانی فعالیت خود و آغاز فرآیند اخذ نشان الکترونیک می‌توانند با مراجعه به سامانه نماد و ایجاد حساب کاربری اقدام به ثبت حوزه فعالیت خود در سایت ها، شبکه‌ های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها نمایند همچنین اگر شما از کسب و کار مجازی که عضو اتحادیه است، شکایتی دارید کافی است نام وب سایت کسب و کار مذکور را در سایت اتحادیه به آدرسecunion.ir  وارد و سپس شکایت خود را ثبت نمایید اگر از کسب و کارهایی که عضو اتحادیه کشوری نمی باشند شکایت دارید از قسمت وضعیت دامنه در سایت اتحادیه گزینه ” عضو اتحادیه نمی باشد” انتخاب نموده و سپس نام کسب و کار مجازی مورد نظر را در بخش مربوطه وارد نمایید. 

ضمناً برای اطلاع بیشتر از مجوزها و مراحل راه‌اندازی  کسب و کار مجازی خود، می توانید سوالات خود را با وکلای متخصص موسسه حقوقی دادفران اترس مطرح نمایید.

 

 

همراه شما هستیم...

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند