نمونه قرارداد خرید و فروش سرقفلی

نمونه قرارداد خرید و فروش (انتقال) سرقفلی

قرارداد خرید و فروش سرقفلی

برای راحتی همراهان گرامی فایل نمونه قرارداد خرید و فروش سرقفلی، توسط وکیل متخصص سرقفلی موسسه حقوقی اترس در فرمت ورد تهیه و برای دانلود در اختیار شما عزیزان  قرار گرفته است . 

چنانچه قرارداد شما دارای  شرایط و مفاد مهمی میباشد ، توصیه میگردد 

با تیم متخصص تنظیم قرارداد موسسه اترس در تماس باشید.

درباره قرارداد خرید و فروش سرقفلی

قرارداد خرید و فروش سرقفلی : اگر شما هم جزء کسبه بازار باشید حتما در هنگام اجاره مغازه با عنوانی به نام حق سرقفلی آشنا هستید . سرقفلی یک حق است که فقط در املاک تجاری ایجاد می‌شود که اساسا قانونگذار این حق را برای حمایت از مستاجر در قانون روابط موجر و مستاجر سال ۷۶ پیش بینی نموده است که البته لازم به ذکر در قانون روابط موجر و مستاجر سال ۵۶ نیز حقی شبیه سرقفلی اما با کمی احکام متفاوت داشتیم که گاها این دو حق را مثل هم می‌دانند که اینچنین نیست ولی شباهتی نیز به هم دارند ، جالب است که گاها ارزش این حق در بازار از قیمت فروش ملک نیز بالاتر می باشد.

قرارداد خرید و فروش و انتقال سرقفلی

اما سرقفلی زمانی برای یک مستاجر ایجاد می‌شود که درهنگام قرارداد اجاره مالک ملک تجاری مبلغی از این باب از مستاجر دریافت نمایید که نکته مهم اینجاست که اگر حق نقل و انتقال سرقفلی در قرارداد اجاره از مستاجر سلب نشده باشد او میتواند به مالک یا مستاجر دیگر این سرقفلی را منتقل نمایید. حال کسی که صاحب این حق سرقفلی میباشد در صورتی که حق نقل و انتقال از وی سلب نشده باشد می‌تواند آن را منتقل کند و برای اینکه این انتقال درست انجام شود نیاز است که قرارداد انتقال سرقفلی جامع و کامل تنظیم شود و یکسری شروط مهم ازجمله این است که موضوع قرارداد با تمام جزئیاتی که در واقعیت دارد به صورت کامل ذکر شود تا از ابهام و اختلافات احتمالی جلوگیری شود.

اما توصیه ما این است که باتوجه به اینکه در خصوص این حق در عرف یکسری موارد هست که بهتر است برای اینکه ابهامی در آینده ایجاد نشود تا قرارداد ما خدشه دار نشود و سرمایه که داریم محفوظ بماند قرارداد  خرید و فروش (انتقال) سرقفلی و همچنین مشاوره حقوقی سرقفلی  توسط وکیل متخصص امور قرارداد تنظیم شود که البته ما برای آشنایی شما با کلیت قرارداد نقل و انتقال سرقفلی نمونه ای را در بالا آورده ایم.

قرارداد پیش خرید و فروش آپارتمان

نمونه قرارداد خرید و فروش مغازه

نمونه قرارداد اجاره نامه انواع ملک

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند