وکیل دادگستری قرارداد ها

وکیل قرارداد

تخصص وکیل قرارداد

وکیل قرارداد یک وکیل دادگستری است که حوزه امور تنظیم قرارداد ها متخصص است و  به مشاوره و وکالت در مورد امور قرارداد های تجاری و غیر تجاری برای اشخاص و شرکتها و سازمانها  مشغول است. وکیل قرارداد مسئولیت راهنمایی قانونی افراد در رابطه با موارد مربوط به عقد قرارداد  را بر عهده دارد. 

ضرورت تنظیم قرارداد توسط وکیل

تنظیم قرارداد، به معنای تعیین شرایط و مقرراتی است که بین دو طرف در قبال یک معامله وجود دارد. این شرایط ممکن است شامل قیمت، شرایط پرداخت، تاریخ تحویل، شرایط خرید و فروش و دیگر مواردی باشد که در یک معامله باید تعیین شود. تنظیم قرارداد توسط وکیل، از جمله مواردی است که بسیاری از افراد در زمان انجام معاملات نادیده می‌گیرند.

با این حال، تنظیم قرارداد با توجه به نکات مختلف قانونی از بند ها و مفاد آن تا نحوه فسخ قرارداد و غیره دارد که  بسیار حائز اهمیت است. گفته می شود هزینه  های تنظیم نکردن قرارداد توسط وکیل ، در خیلی مواقع بیش از هزینه ای است که برای تنظیم قرارداد به وکیل داده می شود.

تنظیم قرارداد با هماهنگی وکیل، بسیار اسان و بهینه است. وکیل با داشتن تخصص لازم در این زمینه، می‌تواند به بهترین شکل ممکن قرارداد را برای شما تنظیم کند. در این مقاله به بررسی ضرورت تنظیم قرارداد توسط وکیل پرداخته شده است

وکیل متخصص حقوقی تنظیم قرارداد

محافظت از حقوق و منافع شما در قالب الفاظ حقوقی مناسب

تنظیم قرارداد توسط وکیل، به شما کمک می‌کند تا از منافع خود در یک معامله محافظت کنید. هر شخصی در قرارداد حساسیت ها و دغدغه هایی دارد که وکیل قرارداد ، آنها را تشخیص و برای آنها در قالب کلمات دقیق حقوقی ، راه حل هایی فراهم میکند.

فرض کنید در یک قرارداد مربوط به  شراکت تجاری دغدغه شما این هست که سهم شما توسط شریک شما ، سواستفاده نشود .در این حالت راههای مختلفی را میتوان در قرارداد پیش بینی کرد از جمله اینکه درآمد ها ابتدا به حساب بانکی شما و یا نماینده شما واریز شود و بعد شما سهم شریک خود را پرداخت کنید و یا روش های های نظارتی و یا حسابداری خاصی در قرارداد پیش بینی شود.

این یک مثال از تامین منافع افراد در قرارداد است . تجربه نشان داده است که دغدغه های افراد قبل از قرارداد بی دلیل نیست و اگر از طریق راه های فنی آن نگرانی ها برطرف نشود ، احتمالا ضرر کردن از همان مسیر بالاست.در نتیجه با تامین منافع در قرارداد از طریق الفاظ دقیق حقوقی،  از احتمال ضرر و زیان در آینده جلوگیری کند

پیشگیری از نقض قرارداد

بسیاری از افراد قبل از اینکه بخواهند ، تعهدات خود را نقض کنند ، با وکیل حوزه قراردادها مشورت میکنند . می پرسند اگر تعهد خود را انجام ندهم چه اتفاقی می افتد!؟ حال اگر شخصی که قصد نقض قرارداد را دارد ، متوجه شود که عدم انجام یا تاخیر در انجام تعهدات ، تبعات سنگین برای او دارد و ممکن است موجب ایجاد حق فسخ برای طرف مقابل و از دست دادن کل منافع معامله می شود ، در نتیجه به احتمال زیاد از عدم اجرا منصرف می شود.

رعایت قوانین آمره

در کشور ما ،توافقات افراد تا جایی معتبر است که مخالف با قوانین آمره نباشد .

افراد می توانند مخالف قوانین تکمیلی توافق کنند . تسلط بر اینکه چه قوانینی در کشور وجود تشخیص اینکه کدام قوانین امری است و توافق برخلاف آن موجب باطل شدن آن بند و یا کل قرارداد می شود ، با یک وکیل متخصص قرارداد به خوبی انجام می شود.

روزانه بسیاری از قراردادهای افراد به همین دلیل توسط دادگاه ها ابطال می شود . دامنه ضرر باطل شدن یک قرارداد واقعا غیرقابل پذیرش است . فرض کنید پنج سال قبل یک ملک خریداری کرده اید و آن قرارداد بعد از پنج سال به دلیل شرط خلاف قانون امری ، باطل می شود . در این حالت شما ثمنی که پنج سال قبل داده اید را میتوانید پس بگیرید  نه بیشتر.(اگر آن شخص متواری نباشد و بتوانید پول از ارزش افتاده خود را بازپس بگیرید) و ملک را باید تحویل بدهید . هرچند این خسارت عادلانه به نظر نمی رسد ولی قانون است .

پیشگیری از پرونده های دادگاهی

همانطور که در بند ۱ توضیح دادیم ، قرارداد خوب توسط وکیل ، میتواند احتمال نقض تعهد را کاهش دهد . در این حالت مانع می شود برای اجرای قرارداد راهی دادگستری شوید و هزینه های مادی و معنوی زیادی را پرداخت کنید.

شفافیت در قرارداد و تعهدات

گاهی طرفین سونیت و قصد سواستفاده ندارند . بلکه خود را در موضوعی حق می پندارند و تصور میکنند حق ایشان توسط طرف مقابل تضییع شده است . در حالیکه این اختلاف و سوتفاهم به دلیل روشن نبودن قرارداد و شروط آن اتفاق افتاده است .

تنظیم شروع شفاف و استفاده از الفاظ و معانی تخصصی حقوقی که جامع و مانع باشد ، نیازمند تجربه وکلای امور قراردادها هست.

وکیل متخصص قراردادها

مهمترین فایده تنظیم قرارداد توسط وکیل چیست

در بالا به فواید نگارش قرارداد توسط وکیل دادگستری اشاره کردیم .

حال اگر بخواهیم مهمترین مزیت را بگوییم باید در مورد : اثبات وقوع تخلف از تعهدات صحبت کنیم .

در خیلی مواقع طرفین تعهداتی را در قرارداد تعیین می کنید و خسارت سنگینی برای آن تعیین می کنید و طرف مقابل هم آن تعهد را نقض می کند ، قرارداد به نحوی تنظیم شده است ، که بار اثبات تخلف طرف مقابل به دوش شماست و نهایتا نمی توانید این موضوع او تعهد خود را انجام نداده است را در دادگاه اثبات کنید.

فرض کنید در قرارداد ذکر کرده اید پس از اینکه شما رسید هزینه ها را به طرف مقابل میدهید ، او مکلف است ،یک محموله باری را تحویل شخص ثالث بدهد . شما رسید هزینه ها را به او تحویل داده اید  و رسیدی هم برای آن نگرفته اید  و بدون اینکه شما مطلع شوید ، او به تعهدات خود عمل نکرده است .با توجه به اینکه مقدمه تعهد ایشان ، تحویل دادن رسید توسط شمابوده است و نمیتوانید اثبات کنید که آن رسید ها را تحویل داده اید در نتیجه ، تخلف از قرارداد طرف مقابل را نمیتوانید اثبات کنید .

حال در همین مثال اگر تعهد خود (تحویل رسید هزینه )و تعهد ایشان (تحویل محموله باری ) را در دو شرط جداگانه قید می کردید  و برای تعهد طرف مقابل خود به جای تعیین مقدمه ، یک زمان انجام مشخص می کردید،حتی با فرض اینکه تحویل رسید هزینه را نمی توانستید اثبات کنید ، به راحتی میتوانستید ، تخلف او از قرارداد را اثبات کنید.

با این مثال به خوبی مشخص می شود ، تنظیم یک قرارداد از ناحیه وکیل تخصصی قرارداد ، تا چه میزان می تواند مانع خسارات شما شود.

چرا پیشنهاد می شود ، تنظیم کننده قرارداد حتما وکیل دادگستری باشد

همانطور که در مقاله وکلای دادگستری  توضیح دادیم ، وکیل است که پروانه وکالت دادگستری داشته باشد.

بر اساس تجربه ما در موسسه حقوقی اترس ، شخصی می تواند قراردادهای خوب بنویسد که حداقل ۱۰۰ بار تجربه دعاوی مربوط به قرارداد ها  داشته باشد . یعنی در دادگاه در خصوص شروط و تعهدات عقود ، دفاع کرده باشد و بر رویه قضایی و نحوه تفسیر شرط های قراردادی مسلط باشد. بنابراین به اعتقاد ما تنظیم قرارداد توسط کارشناس حقوق و یا اشخاصی که خود را کارشناس قرارداد می دانند ، ریسک های بالایی دارد چرا که با رویه های قضایی دعاوی احتمالی قرارداد آشنایی ندارند.

هزینه وکیل قرارداد و هزینه تنظیم قرارداد

هزینه وکیل برای تنظیم قرارداد ، بر اساس تعرفه های اترس ۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان می باشد .

البته می بایست خاطر نشان کرد برخی از قراردادها که مستلزم مشاوره حقوقی قرارداد مستقل می باشد و همینطور نیاز به بررسی های شیوه های مختلف توافقی دارد ، به نسبت زمان بیشتری که می طلبد ، تعدیل می شود.

وکیل همراه در جلسه قرارداد

یکی دیگر از خدمات موسسه حقوقی اترس حضور وکیل در جلسه قرارداد می باشد . در صورتیکه قرارداد شما به لحاظ پیچیدگی ، مبلغ و سایر موارد دارای حساسیت هست ، میتوانید از خدمات وکیل همراه در جلسه قرارداد هم استفاده کنید.

در این حالت وکیل ضمن اینکه بر نحوه تنظیم قرارداد نظارت می کند ، میتواند تمام یا بخشی از مذاکرات را به عهده بگیرد.

وکلای قرارداد با توجه به تجربه ای که دارند ، مذاکره کنندگان خوبی هم در قرارداد هستند و میتوانند امتیازات بیشتری برای شما در قرارداد بگیریند.

تنظیم قرارداد آنلاین توسط وکیل

با توجه به فواصل مکانی بین شهرها و در داخل شهرهای بزرگ ، رفت و آمد حضوری سخت می شود .گسترش تکنولوژی ها این مشکل را برطرف کرده است . درحال حاضر وکلای اترس ، به هموطنان در در سراسر کشور و صاحبین کسب و کار ایرانی خارج از کشور ، خدمات تنظیم قرارداد آنلاین ارائه می کنند . در صورتیکه شما هم قصد تنظیم قرارداد آنلاین دارید ، می توانید از طریق راههای ارتباطی با ما در تماس باشید و صفر تا ۱۰۰ تنظیم قرارداد به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام می شود.

 

شماره وکیل قرارداد تهران

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید با  وکیل متخصص قراردادها در دپارتمان تنظیم قرارداد موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ، برای مشاوره حقوقی با وکیل قرارداد هماهنگی های لازم را انجام دهید.

شماره های اترس که در تماس با ما قرار دارد ، شماره تماس با وکیل در شهر تهران    می باشد.

نتیجه‌گیری :

در نهایت، تنظیم قرارداد توسط وکیل، از نظر حقوقی و مالی بسیار حائز اهمیت است. این کار به شما کمک می‌کند تا از منافع خود در یک معامله محافظت کنید و از پرونده‌های قضایی در آینده جلوگیری کنید. بنابراین، در هنگام انجام معاملات، بهتر است همواره با هماهنگی وکیل، قرارداد را تنظیم کنید

قرارداد جعاله چیست

قرارداد جعاله

قرارداد جعاله : قانون مدنی به تعدادی از عقود در مواد قانون تصریح کرده که به آنها عقود معین گفته

۴ پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند