وکیل واخواهی در پرونده قضایی

وکیل واخواهی

تماس با وکیل واخواهی موسسه حقوقی اترس

وکیل واخواهی در موسسه حقوقی اترس ،وکیل پایه یک دادگستری متخصص تنظیم لوایح واخواهی میباشد.

به شخصی که دارای حداقل مدرک کارشناسی از رشته حقوق است و دارای مجوز کار وکالت از سوی کانون وکلای دادگستری میباشد وکیل پایه یک دادگستری گفته میشود. 

به دلیل اینکه مشکلات حقوقی میتواند در زمینه های مختلفی باشد و دربر گرفتن تمام جنبه های آن برای یک شخص ممکن نیست، به همین دلیل وکلا علاوه بر دانشی سطحی که در همه مسائل دارند به صورت تخصصی در یک زمینه فعالیت میکنند.

پس شما برای اینکه بتوانید بهترین راهنمایی ها را از وکیل خود دریافت نمایید باید به سراغ شخصی بروید که تخصص وی در آن زمینه باشد و همچنین تجربه چنین مسائلی را در گذشته داشته باشد و از رویه قضایی مطلع باشد.

وکیل واخواهی کیست؟

در جریان رسیدگی یکی از حقوقی که برای خوانده دعوا در قانون در نظر گرفته شده است حق دفاع در برابر ادعایی میباشد که بر علیه او مطرح شده است.

دادگاه برای صدور حکم جلسه رسیدگی یا در صورت لزوم جلساتی تشکیل میدهد تا طرفین مدارک و مستندات خود را ارائه دهند و خوانده دعوا دفاعیات خود را انجام دهد.

خواهان دعوا به دلیل اینکه خود دعوا را در مرجع قضایی اقامه کرده است در همه دعاوی حاضر فرض میشود و حکم غیابی برای وی مفروض نیست.

اما زمانی که خوانده در جلسات رسیدگی حضور پیدا نکرده است و هیچ دلیل و مدرکی هم ارائه نداده است و دادگاه هم حکم را صادر کرده است میتواند به دلیل اینکه حکم به صورت غیابی صادر شده است اعتراض نماید که به این امر واخواهی گفته میشود.

وکیل واخواهی به وکیلی گفته میشود که تخصص در تنظیم لوایح واخواهی داشته در این مرحله از رسیدگی توانایی دارد.

وکیل برای واخواهی چه نقشی دارد؟

با توجه به اینکه خوانده دعوا در هیچ یک از جلسات رسیدگی حضور پیدا نکرده است و باید دلایلی محکمه پسند برای عدم حضور خود بیاورد، این دادخواست ماهیت ویژه ای پیدا میکند.

واخواهی هم مانند تجدیدنظر خواهی روشی برای اعتراض به رای دادگاه میباشد که برای تنظیم دادخواست به یک تخصص و تبحر ویژه در زمینه حقوقی مربوطه خواهد داشت.

به همین دلیل است که پیش از انجام هرگونه اقدامی لازم است که با وکیل واخواهی مشورت نمایید و تنظیم چنین دادخواست مهمی را به او بسپارید تا دادخواست ارائه شده حاوی دلایل و مستندات قانونی باشد تا اعتراض شما به نتیجه رسیده و حقوق و منافعی که از طریق حکم دادگاه بدوی از شما ضایع شده است بازگردد.

شرایط واخواهی از حکم دادگاه چیست؟

واخواهی از حکم دادگاه هم ممکن است که در دعاوی حقوقی رخ دهد و هم در دعاوی کیفری.

در قانون آئین دادرسی مدنی این حق برای محکوم علیه ای که برای او حکم غیابی صادر شده باشد در ماده ۳۰۵ در نظر گرفته شده است و همچنین در قانون آئین دادرسی کیفری در ماده ۴۰۶ تنظیم شده است.

شرایطی که میتوان نسبت به آرای حقوقی واخواهی نمود در ماده ۳۰۳ این قانون به صورت حصری آمده است که به ترتیب ذیل میباشد.

خود شخص خوانده دعوا، وکیل، قائم مقام یا نماینده قانونی وی در هیچ یک از جلسات دادگاه حضور پیدا نکرده باشند.

 اشخاصی که در بالا نام برده شدند به صورت کتبی هم هیچ نوع دفاعیه ای به عمل نیاورده باشند.

شرط سوم این است اخطاریه برای آنها به صورت واقعی ابلاغ نشده باشد.

در صورت وجود این سه شرط است که حکم دادگاه غیابی صادر میشود و برای محکوم علیه ظرف مدت ۲۰ روز قابل اعتراض است.

در دعاوی که کیفری نیز همین شرایط وجود دارد به استثنای دعاوی که تنها جنبه حق اللهی داشته باشند حتی در صورت بروز همه مواردی که نام برده شد باز هم حکم صادره حضوری انگاشته میشود.

همچنین مهلت قانونی اعتراض برای اشخاصی که در ایران هستند ۲۰ روز میباشد و برای اشخاصی که در خارج از کشور مقیم اند ۲ ماه میباشد.

وکیل واخواهی و هزینه وکالت

واخواهی در امور حقوقی توسط وکیل

همانطور که در بالا گفته شد در دعاوی حقوقی اگر شرایط ماده ۳۰۳ قانون آئین دادرسی مدنی وجود داشته باشد شما میتوانید به به دفاتر خدمات خدمات قضایی رجوع کرده و با تکمیل دادخواست واخواهی خود اعتراض خود نسبت به حکم صادره شده به صورت غیابی را به ثبت برسانید.

پس از تایید دفتر دادگاه وقت رسیدگی تنظیم شده و به طرفین ابلاغ میشود. شما باید با کمک وکیل متخصص امور حقوقی خود مشورت لازم برای ارائه دفاعیات خود انجام دهید تا زمانی که در جلسه حضور پیدا میکنید به واسطه وکیل خود دفاعیات شفاهی را نیز ارائه کرده و به نحو احسن از حقوق و منافع ضایع شده خود دفاع نمایید.

وکیل کیفری برای اعتراض به آرای غیابی

به صورت کلی دعاوی کیفری نسبت به دعاوی حقوقی از پیچیدگی بیشتری برخوردارند.

به همین دلیل در این دسته از پرونده ها برای بررسی جهات و جنبه های مختلف باید به یک وکیل کیفری خوب رجوع کنید که به تمام قوانین و مقررات این حوزه اشراف کامل داشته باشد و همچنین اطلاع از رویه های قضایی میتواند کمک شایانی به پیش برد پرونده شما داشته باشد.

در این زمینه میتوانید از وکلای کیفری موسسه اترس که در محدوده شمال تهران مشغول به فعالیت هستند یاری بجویید تا با پیگری مسائل و مشکلات شما برای حل آنها اقدام نمایند.

مواردی که باید در اعتراض به آرای غیابی توجه کرد

از مواردی که باید در هنگام تنظیم دادخواست واخواهی به آن توجه نمایید این است که مستنداتی را ارائه دهید که عدم حضور شما و عدم ارائه دفاعیات را نزد دادگاه توجیه نماید.

برای مثال یکی از دلایلی که میتواند نزد دادگاه موجه باشد این است که این دعوا و اظهارنامه ها به دست شما نرسیده و شما از آن اطلاع نداشته اید یا به اصطلاح حقوقی به شما ابلاغ واقعی نشده است. موارد دیگری هم مانند بیماری یا عدم امکان حضور هم هست که سبب سلب امکان حضور شما شده است که میتوانید به آن اشاره نمایید.

هزینه وکیل برای واخواهی

موسسه حقوقی مجاز اترس از معدود موسسات و دفاتر حقوقی میباشد که به صورت تخصصی در این زمینه به متقاضیان خود ارائه خدمات میکند.

این خدمات ممکن است که مشاوره حقوقی تلفنی یا حضوری، تنظیم لایحه دفاعیه و وکالت در آن پرونده باشد. 

برای اطلاع از تعرفه خدمات حقوقی اترس میتوانید به صفحه اصلی سایت رجوع کرده و از تعرفه خدمات حقوقی ما مطلع شوید و درخواست خود را ثبت نمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

  • حق الوکاله پرونده واخواهی ۳۵ میلیون تومان

شماره وکیل برای واخواهی حکم غیابی

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید با وکیل متخصص واخواهی  در موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ، برای مشاوره حقوقی اعتراض رای هماهنگی های لازم را انجام دهید.

 

نتیجه‌گیری :

 

مراجعه به متخصص در انواع مشکلات میتواند مسیر دستیابی به راه حل و نتیجه مطلوب را برای شما هموار تر سازد که در این حوزه وکلای واخواهی گزینه مناسبی برای همراهی شما در این مسیر میباشند.

وکیل برایدادگاه انقلاب تهران

وکیل دادگاه انقلاب تهران

فرم ثبت درخواست وکیل دادگاه انقلاب تماس با وکیل برای پرونده دادگاه انقلاب تهران وکیل دادگاه انقلاب تهران در

مشاوره حقوقی اجرای حکم دادگاه

مشاوره حقوقی اجرای حکم

فرم ثبت درخواست مشاوره حقوقی اجرام حکم تماس برای مشاوره حقوقی اجرای حکم دادگاه مشاوره حقوقی اجرای حکم در

وکالت به وکیل ابطال رای داوری

وکیل ابطال رای داوری

فرم ثبت درخواست وکیل ابطال رای داور تماس با وکیل ابطال رای داوری مشاوره حقوقی ابطال رای داوری در

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند