معرفی دپارتمان های تخصصی

موسسه حقوقی اترس
 

دپارتمان تخصصی حقوق خانواده و امور حسبی

.

اترس، دعاوی خانواده را حوزه ای مستقل وتخصصی می‌داند و آموزش های این دپارتمان را به طور جدی و موشکافانه پیگیری می‌کند. وکلای این دپارتمان می بایست علاوه بر قاطعیت در قانون گرایی، روحیه منعطف و رویکردی در جهت حفظ بنیان خانواده دارا باشند. استراتژی برتر دفاع در دعاوی خانواده، آموزش ها و مشاوره های حقوقی پیش از ازدواج، تنظیم اسناد مهم قبل ، حین و پس از ازدواج بین طرفین، تعیین حقوق لازم برای طرفین با در نظر گرفتن شرایط حاکم در هر مورد، بخشی از خدمات موسسه حقوقی دادفران اترس در دپارتمان حقوق خانواده می باشد. در این میان مواردی چون تغییر نام، اصلاح شناسنامه، نصب قیم، حجر، تقسیم ترکه و انحصار ورثه به عنوان بخشی از خدمات تخصصی این دپارتمان نیز تعریف میگردد.

دپارتمان تخصصی  ثبت اسناد و املاک

در کشور ما املاک بخش عمده‌ای از دارایی های اشخاص را تشکیل می دهند و حوزه های گسترده از قوانین، مقررات و رویه های قضایی را شامل می شود. این دپارتمان از یک سو اموال غیر منقول، مستغلات، املاک استیجاری اعم از تجاری و مسکونی، املاک موقوفه و محبوسه ، سرقفلی، حق کسب و پیشه، حق زارعانه و از سوی دیگر به موضوعاتی در مورد تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت، نحوه اداره موقوفات و محبوسات، بیع، صلح، اختلافات ثبتی در مراجع ثبتی اعم از هیات نظارت و شورای عالی ثبت، موضوعاتی چون اصلاح و ابطال سند، افراز، تفکیک، تقسیم و تجمیع، شکایت از تصمیمات اداره ثبت و مراجع ثبتی در دیوان عدالت اداری، ابطال اجراییه های صادره از اجرای ثبت، اعتراض به عملیات اجرایی و ابطال آرای صادره از کمیسیون های ثبتی اعم از کمیسیون موضوع ماده ۱۴۷ قانون ثبت و کمیسیون موضوع ماده قانون نحوه تولید و عرضه مسکن و دفاع از حقوق موکل در دعاوی ملکی را در بر می‌گیرد.
بر اساس برنامه های کلان موسسه حقوقی دادفران اترس و با توجه به آن که املاک اشخاص عموماً بخش اعظم دارایی مثبت و حاصل سال ها کار و تلاش آن ها است، عضویت وکلا در این دپارتمان تخصصی با شرایط سخت گیرانه تر و آموزش های فشرده و نظارت های فوق العاده همراه بوده و خواهد بود.

دپارتمان تخصصی حقوق پولی و بانکی

.

اشخاص حقیقی و حقوقی در راستای دریافت خدمات مالی و پولی، روابط حقوقی ای با بانک ها، موسسات اعتباری، لیزینگ ها و ... برقرار مینمایند که مشمول قوانین داخلی و بین المللی می گردند. در سالهای اخیر قوانین و رویه های قضایی از نگاه حمایتی نسبت به بانک ها و موسسات اعتباری فاصله گرفته اند که زمینه ساز طرح دعاوی متعدد علیه بانک ها شده است. موسسه حقوقی دادفران اترس به صورت تخصصی در زمینه ی حقوق پولی و بانکی ارائه خدمات می نماید. دعاوی ای از جمله الزام به فک رهن، ورشکستگی، جرایم پولی و بانکی، مطالبه وجوه، اجرای اسناد رهنی و ابطال قراردادهای بانکی در دپارتمان دعاوی بانکی بررسی میگردند.

دپارتمان تخصصی جرائم رايانه اي و رسانه ای

همانگونه که فضای مجازی و سیستم های رایانه ای و بسترهای رسانه ای تغییرات مثبت در جوامع ایجاد نموده است، زمینه ساز وقوع جرایم متفاوتی از سوی تبهکاران است. فیشینگ، کلاهبرداری رایانه ای، نشر اکاذیب‌، افترا، تهمت و تهدید در بستر فضای رایانه ای یا رسانه ای، افشای اسرار خصوصی، جعل و استفاده از داده مجعول در سامانه های رایانه ای و سرقت رایانه ای بخشی از جرایم رایانه ای است که در حوزه عملکرد این دپارتمان قرار میگیرد از سوی دیگر با توجه به گسترش کسب و کار های اینترنتی استارت آپ یا وقوع اختلاف فیمابین این کسب و کارها و همچنین فیمابین آن ها با مشتریان اجتناب ناپذیر است بر این مبنا موسسه حقوقی دادفران اترس اقدام به تشکیل تیمی از وکلای مجرب و متخصص در این زمینه نموده تا بتواند نسبت به ارائه خدمات حقوقی درخصوص دعاوی در صلاحیت مراجع موجود در این زمینه اعم از شورای انتظامی نظام صنفی رایانه ای، اتحادیه کشوری کسب و کارهای .مجازی و دادسرا و دادگاه بپردازد.

دپارتمان تخصصی مالیات

مقررات مالیاتی در جامعه ما هر ساله نسبت به مودیان موشکافانه تر و پیشرونده تر وضع میگردد. مزیت ارائه خدمات جمعی در موسسه حقوقی دادفران اترس از جمله در دپارتمان هایی چون مالیات نمایان میگردد. در تیم های این دپارتمان وکلای متخصص‌ امور مالیاتی در کنار متخصصین امور مالی به موکلان موسسه خدمات مالیاتی ارائه میدهند. اترس خدمات مالیاتی را به طور کلی در دو قسمت ارائه می نماید. بخش نخست شامل سیستم سازی مالیاتی، ارایه مشاوره های با نگاه پیشگیرانه، نظارت بر اعضای مالی موکل، تنظیم‌ و ارسال اظهارنامه، صدور اسناد مالی و روندهای اتخاذ شده توسط موکل، بخش دوم خدمات مالیاتی اترس شامل ارائه دفاعیات تخصصی و گروهی حقوقی مالی در مراجع مالیاتی و دیوان عدالت اداری. دریافت خدمات مالیاتی با کیفیت مطلوب در این سالها جزئی از لوازم ضروری هر کسب و کاری می باشد و در همین راستا خدمات موسسه حقوقی دادفران اترس در این حوزه نیز پیشتاز می باشد.

دپارتمان تخصصی حقوق کار و تامین اجتماعی

جمعیت گسترده ای از مردم کشور به طور مستقیم و یا غیر مستقیم در ارتباط با حقوق کار و تامین اجتماعی می باشند. هر ساله عدم اطلاع از قوانین، مقررات و رویه حقوق و قوانین کار، کارفرمایان خصوصا کسب و کارهای نو پا را متحمل خسارات و جرایم قابل توجهی می نماید. موسسه حقوقی دادفران اترس با استفاده از وکلای متخصص در این حوزه در زمینه هایی چون مشاوره و قبول وکالت در مراجع اداره کار، سازمان تامین اجتماعی و دیوان عدالت اداری، تنظیم قرارداد های کار، آیین نامه های داخلی، در مورد انواع بیمه از جمله بیمه بازنشستگی، از کارافتادگی، مستمری بازماندگان، بیمه بیکاری، حوادث ناشی از کار، بدهی کارفرمایان در مرحله برآوردی و قطعی و جرایم تامین اجتماعی تخصصی ترین خدمات حقوقی را در حوزه دعاوی کار و تامین اجتماعی ارائه می‌نماید.