درباره موسسه حقوقی اترس

اترس یعنی شجاع

اترس اولین موسسه حقوقی تخصصی در زمینه مسائل حقوقی شرکت ها و کسب و کار ها بوده و متخصص دفاع در دعاوی دادگاهی میباشد که دارای مجوز رسمی ارائه خدمات حقوقی از کانون وکلای دادگستری مرکز می باشد .
در حال حاضر بزرگترین نام های تجاری کشور خدمات حقوقی خود را از موسسه حقوقی اترس دریافت میکنند و اترس این افتخار را دارد که در فراز و فرود های توسعه کسب و کارها، در کنار مدیران ، کارآفرینان و فعالان اقتصادی بخش خصوصی باشد.

موسسه حقوقی اترس مصمم است که با تمرکزساختاریافته بر کیفیت خدمات حقوقی ، ارزشها و اصول بنیادین خود و با پیوند تجربه خبرگان پیشکسوت و اشتیاق متخصصین جوان  با انگیزه، آنگونه موجب آسودگی خاطر موکلین  و تعالی اعضای خود گردد که شایستگی  مبدل شدن به سرمشقی ممتاز و پایدار در زمینه خدمات حقوقی در سطح کشور را داشته باشد و شاخص های جدیدی را در این حوزه تعریف نماید.

چرا موسسه حقوقی اترس متولد شد

سابقا امکان جمع وکلای متخصص در حوزه های مختلف در ذیل یک مجموعه ارائه خدمات حقوقی به عنوان یک کل یکپارچه و واحد وجود نداشت؛

دفاتر وکالت  و موسسات حقوقی  فعال ، عمدتا توسط یک وکیل با تجربه که در یک یا چند موضوع تبحر داشت و چند وکیل جوان تاسیس شده بودند.

یک موکل که از این دفاتر وکالت و یا موسسات حقوقی خدمات حقوقی دریافت می کرد،نمی توانست در تمام زمینه های مورد نیاز ، خدمات تخصصی خود را از آنها دریافت کند .برای موکل دو گزینه  وجود داشت یا باید همه خدمات حقوقی خود را از همان دفتر وکالت یا موسسه حقوقی ای که با آن در ارتباط بود ، طلب می کرد که احتمالا در برخی از حوزه ها ، خدمات حقوقی مطلوب خود را دریافت نمی نمود و یا باید برای خدمات حقوقی در حوزه های مختلف ، با چند موسسه و دفتر وکالت طرف قرارداد می شد که تشخیص حوزه های تخصصی و توانمندی مجموعه حقوقی و گزینش  بر اساس آن توانمندی ها ، برای افراد غیروکیل بسیار دشوار بود  و بر فرض تشخیص و انتخاب درست ، می بایست چندین قرارداد مالی منعقد شود که احتمالا هزینه ها و تعرفه خدمات حقوقی به مراتب بیشتری به او تحمیل می شد.

اترس و تقسیم کار ساختار یافته

ارائه خدمات حقوقی ساختاریافته وجود نداشت؛

بیشتر مجموعه های حقوقی ، از جمع چند وکیل ایجاد شده بودند که ، در کنار هم فعالیت می کردند .این همکاری ،یا به صورت کاملا مستقل بود و یا نهایتا در پیشبرد یک پرونده مشترک خلاصه می شد . جای یک سازمان ارائه کننده خدمات حقوقی که <<تقسیم کار>> جوهره نقش های سازمانی آن باشد خالی بود. حقیقتا جای یک مجموعه حقوقی که برای جذب ،آموزش ، ارزشیابی و نظارت بر وکلای آن مجموعه ، فرآیندهای ساختارمند داشته باشد ، به شدت حس می شد.

اترس و نگاه ساختار یافته
اترس و رابطه با موکل

برنامه ریزی قبلی روی پرونده ها و اعلام به موکلین و گزارش اقدامات انجام شده دغدغه جدی موکلین بود؛

همواره یکی از دلواپسی موکلین  این است  قرار است  وکلای دادگستری چه اقداماتی روی پرونده ها انجام دهند ؟ و این اقدامات در چه زمانی انجام خواهد شد و اینکه پس از هر اقدامی ، بلافاصله از اقدام انجام شده مطلع شوند.

موکل به عنوان صاحب پرونده ،در جریان پرونده نگرانی پرونده را دارد و در صورت عدم دسترسی مطلوب به وکیل پرونده ، این نگرانی به صورت غیرقابل تحملی افزایش پیدا میکند.

دغدغه هایی که با آن اشاره شد و بعضی دغدغه های مشابه ، باعث شد با کمک  بهترین وکلایی که می شناختیم و مدیران توانمند و همراهی مرکز مشاوره مدیریت ماهان ، اترس با مجوز رسمی از کانون وکلای دادگستری مرکز متولد شود.

سه اصل مهم از نگاه مدیر عامل موسسه اترس

از نگاه آقای میثم مرادی مدیرعامل موسسه حقوقی اترس سه اصلی که در ادامه به آن می پردازیم ، برطرف کننده دغدغه های فوق الذکر می باشد :

۱-پیگیری نظام مند و با برنامه ریزی قبلی

 ۲-گزارش فوری و حداکثری به موکل

 ۳-ارائه خدمات حقوقی به صورت گروه محور

کشور ما در رقابت با سایر کشورها، در تعقیب کشورهای پیشرفته میباشد و یا حداقل باید باشد . حوزه خدمات حقوقی نیز از این قاعده مستثنی نیست .

در دوران کنونی ، هر چه زمان می گذرد وکالت تخصصی تر می شود و با تخصصی تر شدن حوزه های مختلف وکالت ، نقش موسسات حقوقی بیش از پیش اثرگذارتر خواهد شد؛ چرا که یک موسسه حقوقی با منابع گسترده  ، دپارتمان های مختلف و تخصصی و همچنین ساختار سازمانی و ارزشیابی ، آموزش مستمر می تواند کیفیت بالایی از خدمات حقوقی را ارائه نماید.

برای ما در اترس در طول این مسیر دشوار و البته شیرینی که تا کنون پیموده ایم ، تلاش و تعهد دو سلاح ما بوده است و اگر موفقیتی حاصل شده است ، مرهون تلاشهای همه همکارانم هست ، که بدون حد و مرز در راستای اهداف اترس و ارتقا سطح کیفیت خدمات حقوقی کشور در کوشش هستند.

هرچند که با بررسی شاخص های مختلف ، عملکرد اترس در این مدت ، قابل توجه بوده است ، اما این مسیر طی شده ، شروع یک جاده طولانی است که انتهای آن با تغییرات اساسی در حوزه خدمات حقوقی همراه خواهد بود.

برخی از ارزشهای بنیادین ما در موسسه حقوقی اترس :

شفافیت با موکل

از بدو ارتباط موکل با موسسه حقوقی که ازجمله شامل مشاوره ،جلسه پذیرش موکل  ،بررسی و قبول پرونده، قرارداد مالی و شروع و ادامه پرونده روابط مختلفی شکل می‌گیرد.در همه این مسیرها که ممکن است به دلیل شرایطی که پرونده  ایجاد کرده است در برخی از موارد، این ارتباطات بین موکل و موسسه حقوقی چالش هایی را همراه خود داشته باشد در چنین وضعی ، شفافیت و بیان واقعیت ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

موکل حق دارد از تمامی ریسک های مرتبط با پرونده خود مطلع شود و با در نظر گرفتن میزان تخمینی شانس پیروزی در پرونده وارد قرارداد با موسسه حقوقی گردد و با وعده های غیر واقعی مواجه نشود.هچنین این حق مسلم موکل است که رسید کلیه اسنادی که ارایه میدهد را دریافت کند و به نسخه ای از کلیه قراردادهایی که با موسسه منعقد میکند دسترسی داشته باشد و در جریان تمامی اقدامات انجام شده پرونده و استراتژی ها و برنامه های  دفاعی آینده پرونده قرار بگیرد.

شفافیت با موکل در موسسه حقوقی اترس
مسئولیت پذیری در موسسه حقوقی اترس

مسئولیت پذیری و پذیرش سهم خود

مسئولیت کیفیت و اقدامات حقوقی پرونده با موسسه است و در غیر از مواردی موضوع خارج از اختیار موسسه حقوقی است از جمله تصمیم گیری مرجع قضایی (دادگاه) است مسئولیت سهم خود را بپذیرد و در مقابل موکل پاسخگویی کامل داشته باشد.

متعهد به حفظ و ارتقای همیشگی کیفیت خدمات حقوقی

 تلاش پیوسته برای ارایه خدمات فراتر از انتظارات موکل

پس از قبول پرونده ، مسئولیت موسسه حقوقی آغاز می شود و در این بین متعهد است از کلیه منابع و توانایی علمی و تخصصی خود جهت ارائه بهترین کیفیت خدمات خود و تلاش حداکثری برای ارتقا آن داشته باشد.

 تمرکز روی افزایش کیفیت خدمات و رضایت موکل به عنوان محور اصلی و ضروری موسسه حقوقی در نظر گرفته است.

تعهد در موسسه حقوقی دادفران اترس
پیگیری اقدامات قانونی در موسسه حقوقی اترس

وفاداری به مواعد در انجام کارها

موسسه حقوقی اترس معتقد است در بیشتر پرونده ها مهمترین عامل موفقیت در پرونده پیگیری ها و اقدامات قانونی در زمان های مقرر می باشد. بنابراین موسسه حقوقی می بایست نسبت به زمانهایی که برای اقدامات حقوقی تعیین میکند وفادار باشد.

به همین منظور در موسسه حقوقی اترس سازوکارهایی طراحی شده است که زمانهای انجام کارها به صورت دقیق تعیین شود ، موکل در جریان آن قراربگیرد و به طور جدی بر پیگیری کارها در زمان مشخص شده نظارت شود .تعریف و اجرای این فرآیندها هرچند که  باعث افزایش هزینه تمام شده خدمات حقوقی  برای موسسه حقوقی اترس گردیده است اما در عوض کیفیت خدمات و درنتیجه احتمال پیروزی بر پرونده ها را به شکل قابل توجهی افزایش داده است.

ارایه خدمات گروه محور

 فارغ از تخصص و تجربه های وکیل پرونده در موارد بسیاری ، بررسی یک پرونده توسط وکلای متخصص متعدد باعث می شود که ابعاد مختلف موضوع بهتر دیده شود و بهترین استراتژی های دفاعی که شانس موفقیت بالاتری را همراه خود دارد، انتخاب گردد.

همچنین ممکن است پرونده های قضایی با چالش ها و بن بست های پیش بینی نشده ای مواجه شود که همفکری وکلای متعدد راهگشا خواهد بود.

همکاری تیمی در موسسه حقوقی اترس
گزارش دهی در موسسه حقوقی اترس

دسترس پذیری و ارائه گزارشات موثر به موکل

تجربه نشان داده است که یکی از دغدغه های موکل پس از سپردن پرونده به وکیل این است عدم دسترسی به وکیل و عدم دریافت گزارشات موثر می باشد.

ما در موسسه حقوقی اترس این دغدغه را از سالها پیش درک کرده ایم و فرآیندهایی را تعریف کردیم که در سریعترین زمان ممکن و به طور کامل موکل یا رابطین حقوقی دسترسی داشته باشد و از اقدامات انجام شده و آتی پرونده مطلع گردد .

اترس همراهی قابل اتکا