تنظیم اظهارنامه قضایی توسط وکیل

تنظیم اظهارنامه قضایی و خدمات تخصصی موسسه حقوقی اترس

از طریق یکی از  راه های تماس زیر میتوانید برای هماهنگی جهت تنظیم اظهارنامه با ما  در ارتباط باشید

۱- تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱

۲- تکمیل فرم درخواست  تنظیم اظهارنامه ( در صورتیکه میخواهید ما با شما تماس بگیریم ، فرم زیر را تکمیل فرمایید)

اظهارنامه قضایی ، یک اوراق قضایی بسیار مهم میباشد که میبایست در زمان درست و با محتویات صحیح صادر شود و در خیلی موارد به صورت مستقیم بر نتیجه دعوی دادگاهی تاثیر می گذارد.

با توجه به اهمیت این موضوع که اظهارنامه ارسال شود یا خیر و اینکه متن آن چگونه جامع و مانع باشد اهمین تنظیم اظهارنامه قضایی توسط وکیل مشخص می شود . وکلای دادگستری ، به عنوان حرفه‌ای که در این زمینه تخصص دارند، می‌توانند به شما در تنظیم اظهارنامه قضایی کمک کنند. این مطلب با هدف بررسی نکات کاربردی اظهارنامه و  فرایند تنظیم اظهارنامه قضایی توسط وکیل ، نوشته شده است

اظهارنامه قضایی چیست و چگونه تنظیم می شود

اظهارنامه قضایی یک سندی است که به وسیله آن یک مطلبی را از طریق دادگستری و به طور رسمی به طرف مقابل اعلام می کنید .

با توجه به اینکه مشخصات اظهارکننده و اظهارشونده ،تاریخ و محتویات آن در سامانه قوه قضائیه ثبت می شود ، میتوان بعدا از اظهارنامه قضایی استفاده کرد. در حال حاضر ، اظهارنامه از طریق دفاتر خدمات قضائی ارسال می شود.

قانون در برخی از موارد ، اظهارنامه را تنها راه اطلاع رسانی به طرف مقابل قرارداده است و در بیشتر موارد یکی از راه های اظهار رسمی است.

مثلا مدیرساختمان برای دریافت طلب های مشترک از یکی از همسایگان پیش از درخواست اجرائیه ، باید اظهارنامه تنظیم و ارسال کند ولی در سایر مواردی که تصریح قانونگذار وجود ندارد ، میتوان از راههای دیگری هم اعلام رسمی را اثبات کرد .مثلا برای فسخ قرارداد شیوه خاصی در قانون مشخص نشده است و میتوان با پیامک هم قرارداد را فسخ کرد . البته به جهت مزایایی که تنظیم و ارسال اظهارنامه دارد ، در این موارد هم پیشنهاد ما ارسال اظهارنامه است.

اظهار نامه میتواند توسط خود شخص و یا از طریق وکیل تنظیم شود . در ادامه توضیح میدهیم که چرا توصیه می شود متن اظهارنامه توسط وکیل باتجربه  تنظیم شود.

چرا تاکید می شود اظهارنامه را وکیل تنظیم کند

تنظیم اظهارنامه قضایی و نگارش متن ها بسیار حساس است و نیاز به تجربه و تخصص در زمینه وکالت دارد.همانطور که اشاره شد ، متن اظهارنامه در سامانه قوه قضائیه ثبت می شود و اگر مطلبی را در آن بنویسید ، بعدا نمی توانید حرفی مغایر با آن را در پرونده های دیگر بزنید .وکلای دعاوی بهترین اشخاص برای تنظیم اظهار نامه هستند . چرا که اظهارنامه را با توجه بهره برداری هایی که در دادگاه خواهند کرد تنظیم می کنند. به همین دلیل است که گفته می شود اظهار نامه را توسط وکیل تنظیم کنید.

تنظیم اظهارنامه توسط وکیل پایه یک دادگستری

تبعات تنظیم اظهارنامه توسط غیر از وکیل دادگستری

در اینجا به برخی از مهمترین نکات و ابعاد  و تبعات تنظیم اظهار نامه توسط اشخاصی که وکیل دادگستری نیستند میپردازیم

ممکن است اظهارنامه ای بفرستید که لازم نبوده است

بر اساس تجربه وکلای اترس ، نباید اظهارنامه فرستاد مگر اینکه ضرورت داشته باشد. بهتر است از اظهار مطلبی که به دعاوی بعدی کمک نمیکند و منفعتی در آن نیست دوری کرد چرا که ممکن است ضرری پنهان در آن وجود داشته باشد که به برخی از آنها در بندهای بعدی می پردازیم

احتمال دارد به ضرر خود اقراری بکنید

در صفحه تنظیم لایحه بررسی کردیم ، که عدم اطلاع از قوانین ،بار اثبات دعاوی ممکن است باعث شود بدون اینکه اطلاع داده داشته باشید، مطلبی را در اظهارنامه مطرح کنید که علیه شما استفاده شود. به جهت عدم تکرار ، میتوانید به همان صفحه مراجعه کنید.

این امکان وجود دارد که ناخواسته مسیر دفاعی خود را برای طرف مقابل آشکار کنید

گاهی طرف مقابل ، با این انگیزه مطلع شود چه اسنادی دارید ، اظهارنامه ای به شما میدهد که به آن پاسخ دهید . همچنین وقتی در اظهارنامه ، یک مسیر دفاعی را انتخاب می کنید نمی توانید آن را بعدا تغییر دهید . و این امر در طرح و دفاع در پرونده قضایی میتواند تاثیر منفی داشته باشد .

فرض کنید در پاسخ به ادعای طرف مقابل که گفته است برای مدتی که نزد شما کار کرده است از شما طلب دارد و شما در پاسخ بگویید که هیچ طلبی ندارید . در این حالت احتمالا قاضی از شما نخواهد پذیرفت که ادعا کنید ، آن شخص نزد شما کار نکرده است . پس وقتی در نگارش یک اظهارنامه ، یک مسیر دفاعی را انتخاب می کنید ، درواقع مسیرهای بعدی را حذف کرده اید که در اینجا مشورت حقوقی وکیل می تواند بسیار تعیین کننده باشد.

در نگارش اظهارنامه مرتکب جرمی شوید

یک اتفاقی که بسیار مشاهده می شود این است ، افراد هنگام نگارش اظهارنامه دچار خشم می شوند و عباراتی را استفاده می کنند که مطابق قانون جرم است . اگر در متن اظهارنامه عنوان مجرمانه ای مثل کلاهبردار را به طرف مقابل نسبت دهید ، میتواند شکایت افترا از شما انجام دهید . اگر موضوعات دروغی را پخش کنید ، می تواند به اتهام نشراکاذیب از شما شکایت کند و اگر او را تهدید کنید می تواند به جرم تهدید شکایت کند . بنابراین بهتر است ، تنظیم متن اظهار نامه را به وکیل بسپارید.

تنظیم اظهارنامه در موسسه حقوقی اترس

هزینه تنظیم اظهارنامه توسط وکیل

مطابق تعرفه اعلام شده خدمات حقوقی موسسه اترس ، هزینه وکیل برای تنظیم اظهارنامه به همراه یک ساعت مشاوره حقوقی میباشد

این دستمزد وکیل با لحاظ اینکه اظهارنامه توسط وکیل متخصص موضوع تنظیم شده است ، اعلام شده است .

هزینه وکیل برای کلیه خدمات حقوقی در بخش تعرفه های سایت اترس قابل مشاهده است.

تماس با وکیل برای تنظیم اظهارنامه

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید با  وکیل متخصص تنظیم اوراق قضایی در  موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

 

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ، برای مشاوره حقوقی با وکیل هماهنگی های لازم را انجام دهید.

 

شماره های اترس که در تماس با ما قرار دارد ، شماره تماس با یک تیم متخصص از بهترین وکیل های شهر تهران می باشد.

 

نتیجه‌گیری :

همانطور که توضیح دادیم تنظیم اظهار نامه قضایی مانند سایر اوراق قضایی یک فرآیند حساس و پیچیده است که نیاز به تجربه و تخصص در زمینه وکالت وجود دارد. ابتدا باید بررسی شود که آیا نیاز به ارسال اظهارنامه هست و یا خیر ؟در تنظیم آن مراقب باشید علیه خود اقراری نکنید ، مسیرهای دفاعی خود را برملا نکنید و دقت داشته باشید ، مرتکب جرم نشوید .وکلای دعاوی باتوجه به تجربه ای که در زمینه پرونده های دادگاهی دارند ، می‌توانند به شما در تنظیم اظهارنامه قضایی کمک کنند و مطمئن شوید که اظهار نامه قضایی شما به درستی تنظیم شده و بعدا بتواند به پیروزی شما در دعوی دادگاهی شما کمک کند.

وکیل دادگستری قرارداد ها

وکیل قرارداد

فرم ثبت درخواست تماس با وکیل قرارداد تخصص وکیل قرارداد وکیل قرارداد یک وکیل دادگستری است که حوزه امور تنظیم