تنظیم دادخواست توسط وکیل آنلاین

تنظیم دادخواست قضایی و خدمات تخصصی موسسه حقوقی اترس

از طریق یکی از  راه های تماس زیر میتوانید برای هماهنگی جهت تنظیم دادخواست با ما  در ارتباط باشید

۱- تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱

۲- تکمیل فرم درخواست تنظیم دادخواست ( در صورتیکه میخواهید ما با شما تماس بگیریم ، فرم زیر را تکمیل فرمایید)

دادخواست، یکی از مهم‌ترین ابزارهای حقوقی است که در صورت بروز اختلافات و مشکلات حقوقی، به دادگاه ارائه می‌شود. در حقوق ایران، دادخواست یک درخواست در فرم مخصوصی است که در دعاوی حقوقی خواهان از دادگاه می خواهد که به اختلافات او و خوانده رسیدگی کند و حکم بدهد . دادخواست شامل بخش هایی مانند تعیین خواسته، شرح خواسته ، مستندات و دلایل مربوط به پرونده و غیره می‌باشد.

تنظیم دادخواست به دلایل مختلفی، از جمله پیچیدگی قوانین، نیاز به تخصص و دانش حقوقی، لزوم رعایت موارد شکلی و ماهیتی در تنظیم دادخواست و غیره، برای بسیاری از افراد و شرکت‌ها چالش بزرگی است.

به همین منظور، استفاده از خدمات یک وکیل، که یک حرفه‌ای حقوقی مجرب است، می‌تواند به شما در تنظیم دادخواست کمک کند. در این مقاله، به بررسی مراحل تنظیم دادخواست توسط وکیل و نکات قابل توجه در این رابطه، پرداخته خواهد شد

تنظیم دادخواست آنلاین و اینترنتی

ممکن است شما به هر دلیلی تمایل داشته باشید خودتان شخصا و بدون حضور وکیل ، پرونده خود را پیش ببرید . در صورتیکه پرونده شما حقوقی است و قصد تنظیم دادخواست توسط وکیل دارید می توانید از وکلای آنلاین درخواست تنظیم دادخواست آنلاین  را داشته باشید.

همچنین :

برای نگارش دادخواست به صورت آنلاین و اینترنتی می توانید ، از سایت وکلای متخصص و یا موسسات حقوقی مجاز درخواست خود را ثبت کنید

تنظیم دادخواست توسط وکیل پایه یک دادگستری

چرا باید دادخواست توسط وکیل تنظیم شود

دادخواست از دو جهت حساسیت دارد.

ماهیت و محتوا دادخواست

اظهارات و دفاعیات مکتوبی که در دادخواست ارائه می کنید ، فرصت محدودی است که اثبات کنید حق با شماست و دادگاه را قانع کنید که به شما رای بدهد. اظهارات شما در دادخواست به جز اینکه یک فرصتی است برای اثبات حرفهای شما ، یک تهدیدی است که ممکن است ، به اشتباه مطلبی را طرح کنید که بعدا علیه شما استفاده شود.

شکل دادخواست

برخلاف لایحه دفاعیه که لازم نیست به صورت شکل خاصی باشد ، دادخواست ، شکل محور است و اگر مواردی شکل آن به صورت کامل رعایت نشود رد می شود و هزینه و وقت شما هدر می رود .

مثلا اگر نام یک شخصی که مطابق قانون باید در ردیف خوانده قرار بگیرد ، فراموش شود و یا اگر خواسته به خوبی دقیق مشخص نشود و یا همه خواسته های مقدماتی در دادخواست نیاید ، دادگاه بدون اینکه وارد ماهیت دعوی شود ، دادخواست را رد می کند.

با این توضیحات می شود که اگر دادخواست توسط وکیل تنظیم شود ، چه میزان این ریسک ها کاهش پیدا میکند.

تنظیم دادخواست تجدیدنظرخواهی

اگر رایی در دادگاه بدوی (اولیه ) به ضرر شما صادر شده باشد ، در اکثر موارد می توانید از طریق دادخواست تجدیدنظرخواهی به آن اعتراض کنید . در تنظیم دادخواست تجدیدنظرخواهی می بایست به مواردی که رای بدوی خلاف است ، اشاره شود و دلایل و استدلال های که دادگاه تجدیدنظر را قانع کند در دادخواست تجدیدنظرخواهی مطرح کنیم.

دادخواست به دادگاه تجدیدنظر می بایست ، در مهلت ۲۰ روز از ابلاغ رای از طریق دفاتر خدمات قضایی انجام شود.

تنظیم دادخواست حقوقی

همانطور که گفتیم برای تنظیم دادخواست حقوقی لازم است ، علاوه بر شرایط ماهوی به شرایط شکلی هم توجه کنیم .

اگر در تنظیم دادخواست حقوقی ، مطالبی که در اثبات حق مطرح می کنید ، ناخواسته به ضرر شما باشد ، بعدا قابل برگشت نیست.

همچنین اگر در نگارش دادخواست ، شرایط شکلی مانند تعداد خواندگان دعوی ، عنوان دقیق خواسته درست طرح نشود ، دادخواست رد می شود .

وکیل برای تنظیم دادخواست

هزینه تنظیم دادخواست

دستمزد وکلا برای خدمات حقوقی مختلف در بخش تعرفه ای سایت اترس به روشنی مشخص شده است.

شایان ذکر است در مشاوره حقوقی پیش از تنظیم دادخواست ، شیوه دعوی صحیح ، شانس موفقیت و مسیرهای آینده روشن می شود.

در صورتیکه موضوع نیازمند بررسی وکلای متخصص مختلفی باشد ، دپارتمان تخصصی مربوطه ، یک کارگروه از وکلای متخصص موضوع را به صورت دقیق تر بررسی می کنند تا شانس موفقیت بالاتر باشد.

همچنین در صورت نیاز میتوانید برای مشاوره حقوقی آنلاین با ما در تماس باشید

دانلود نمونه فرم دادخواست

در حال حاضر دادخواست ها به جز موارد خاص ، فقط از طریق دفاترخدمات قضایی به دادگاه ها ارسال می شود به این توضیح که شما دادخواست خود را آماده می کنید و فایل آن را در اختیار کاربر دفتر خدمات قضایی میگذارید .

نمونه فرم دادخواست در قالب  word این مزیت را دارد که با مشورت وکیل ، هر ستون به شکل صحیح تکمیل شود.

در ادامه نمونه فرم دادخواست را برای دانلود قرار داده ایم.

تماس با وکیل برای تنظیم دادخواست

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید با  وکیل متخصص تنظیم دادخواست در  موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ، برای مشاوره حقوقی با وکیل هماهنگی های لازم را انجام دهید.

شماره های اترس که در تماس با ما قرار دارد ، شماره تماس با یک تیم متخصص از بهترین وکیل های شهر تهران می باشد.

نتیجه‌گیری :

تنظیم دادخواست، یک فرایند پیچیده و حساس در تنظیم اوراق قضایی است که نیاز به تجربه و تخصص وکالتی دارد. استفاده از خدمات یک وکیل، می‌تواند به شما در تنظیم دادخواست کمک کند. در انتخاب وکیل، باید به دقت به تجربه و تخصص حقوقی وی توجه کنید و میتوانید تنظیم قرارداد را به صورت آنلاین بخواهید. همچنین، باید به تخصص وکیل در موضوعی که دادخواست درباره آن تنظیم می شود .

اترس آماده ارائه خدمات تنظیم دادخواست می باشد .

وکیل دادگستری قرارداد ها

وکیل قرارداد

فرم ثبت درخواست تماس با وکیل قرارداد تخصص وکیل قرارداد وکیل قرارداد یک وکیل دادگستری است که حوزه امور تنظیم