قرارداد اجاره نامه آپارتمان

نمونه قرارداد اجاره نامه آپارتمان

قرارداد اجاره آپارتمان

برای راحتی همراهان گرامی فایل نمونه قرارداد اجاره آپارتمان، توسط تیم تنظیم قرارداد موسسه حقوقی اترس در فرمت ورد تهیه و برای دانلود در اختیار شما عزیزان  قرار گرفته است .  چنانچه قرارداد شما دارای  شرایط و مفاد مهمی میباشد ، توصیه میگردد 

با تیم متخصص تنظیم قرارداد موسسه اترس در تماس باشید.

درباره قرارداد اجاره آپارتمان

یکی از بیشترین قراردادهایی که در حال حاضر در جامعه ما مورد استفاده قرار می گیرد قرارداد اجاره نامه آپارتمان می باشد که اصولا اشخاص این قرارداد را در دفاتر مشاوره املاک به صورت قراردادهایی با فرمت آماده (به اصلاح تیپ) می‌بینید که شما هم اصولا مجبور به امضای آن هستید ولی توجه داشته باشید باتوجه به شرایطتتان میتوانید بندهایی  از این قرارداد را تغییر بدهید یا شرایطی را به آن بیافزایید و همچنین اگر بخواهید میتوانید قراردادی مخصوص به خود را توسط وکیل متخصص امور قرارداد تنظیم نمایید .

به هر حال توجه به چند نکته ضروری میباشد اولا شخصی که قرارداد اجاره را منعقد می‌کند مالک آپارتمان یا مالک منافع آن با حق انتقال انتقال به دیگران  باشد که برای احراز این امر باید سند مالکیت او را ببینید و اگر وکالتنامه نامه دارد باید اختیار انتقال منافع (یا همان اجاره ملک ) را داشته باشد .

همچنین باید در قسمت موضوع قرارداد به صورت دقیق مال الاجاره و موارد جانبی آن مثل پارکینگ و انباری و خط تلفن و گرمایش و ..‌. بیاوریم توجه داشته باشید اگر اینها به رویت مستاجر برسد و بهتر است اینگونه در قرارداد ذکر شود که به صورت صحیح تحویل شده است همچنین میزان اجاره بها و نحوه پرداخت آن مشخص شود باتوجه به اینکه اجاره یک عقد لازم است میتوانید برای خود در موارد حق فسخ قراردهید.

نمونه قرارداد اجاره نامه آپارتمان

 میتوانید برای هر روز تاخیر در تحویل ملک یا تخلیه آن ضمانت اجرا قراردهید ،در قرارداد اجاره  اگر می‌خواهید فقط استفاده مسکونی از ملکتان شود حتما در قرارداد ذکر نمایید برای استفاده مسکونی نه تجاری و اداری همچنین می‌توانند  اجاره را به مباشرت مستاجر شرط کنید یعنی اینکه شخصا حق استفاده از ملک را دارد و حق انتقال به دیگران را ندارد.

ما برای شما نمونه ای از قرارداد اجاره نامه آپارتمان را در بالا آورده ایم اما به شما توصیه میکنم هنگام انعقاد قرارداد اجاره نامه آپارتمان از وکیل متخصص امور قرارداد استفاده نمایید تا ریسک شما را به حداقل کاهش دهد.

نمونه قرارداد تقسیم نامه آپارتمان

نمونه قرارداد پیش خرید آپارتمان

نمونه قرارداد خرید و فروش آپارتمان

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند