وکیل تهران و نکات حقوقی

وکیل تهران

وکیل تهران : در کشور ما مانند بیشتر کشورها، صلاحیت وکلای دادگستری سرزمینی است . یعنی شخصی که پروانه وکالت می گیرد ، میتواند در کل کشور وکالت کند .به عنوان مثال وکلای تهران می تواند در مشهد و یا هرشهر دیگری وکالت کند .

اگر شما هم به دنبال انتخاب بهترین وکیل هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شهر تهران از بر اساس تقسیم بندی مناطق ، از مجتمع های قضایی مختلف تشکیل شده است  که وکیل تهران حسب اینکه پرونده در صلاحیت کدام مجتمع قرارداد ، اعلام وکالت کرده و خدمات حقوقی ارائه می کند.

 

 

وکیل شهر تهران و نحوه وکالت در استان تهران

 

دلایل انتخاب وکیل تهران

به دلیل کوچک بودن شهری که پرونده در آن درجریان است : در بعضی از شهرها که کوچک هستند ، افراد غالبا همدیگر را می شناسند و یا رابطه خویشاوندی دارند . در چنین شرایط بعضی از اصحاب پرونده ترجیح می دهند که از وکیلهای شهر تهران استفاده کنند چرا که معتقدند با توجه به اینکه یک وکیل تهران ، نسبت به افراد آن شهر غریبه هست ، میتواند بدون تعارفات سنتی ، عملکرد بهتری داشته باشد. ما در اترس ، به جز در مواردی که واقعا حضور یک وکیل از تهران ، برای پرونده ضروری نباشد ، معمولا توصیه میکنیم از افراد از وکلای همان شهر استفاده کنند و انتخاب وکلا تهران ممکن است ، صرفا هزینه ایاب و ذهاب و حق ماموریت را بر موکل تحمیل کند .

 

تجربه بیشتر وکلا تهران در برخی موضوعات

برخی مراجع قضایی فقط در تهران وجود دارند و برخی پرونده ها فقط در تهران رسیدگی می شود . به عنوان مثال دیوان عدالت اداری در تهران است و رسیدگی به پرونده های علامت تجاری کل کشور در شعبه سوم دادگاه حقوقی تهران صورت می گیرد و یا دیوان عالی کشور و دادسرا انتظامی قضات در تهران مستقر است .

هرچند که عمده وکلایی که در دادگاه های تهران فعال هستند ، وکیل تهران هستند ، اما به این معنی نیست که یک وکیل در شهرهای دیگر لزوما توانایی بیشتر یا کمتری نسبت به توانایی یک وکیل  دیگر داشته باشد . با این وجود توصیه اترس این است که در پرونده های شهر تهران ،به منظور کاهش هزینه های ایاب و ذهاب ، موضوع به وکلا تهران سپرده شود.

مطرح بودن پرونده در شهر تهران : همانطور که در بالا اشاره شد ، بهتر است برای در هر شهر از وکلای همان شهر استفاده شود .مثلا برای اشخاصی که پرونده جاری در تهران دارند ، فارغ از اینکه خودشان در تهران ساکن هستند و یا خیر ، بهتر است از وکیل تهران در پرونده کمک بگیرند . به عبارت دیگر وقتی شخصی یک پرونده ملکی در تهران دارد و پیگیر آن هست ، اگر از وکیلهای  ملکی تهران استفاده نگیرد ، می بایست هزینه های بیشتری چون ایاب ذهاب پرداخت نماید.

 

بهترین وکلای شهر تهران

بهترین وکیل تهران

در برخی از تماس ها و پیام ها از مخاطبین ، اینطور بیان می شود که به دنبال بهترین وکیل تهران هستیم و یا میخواهیم کار ما توسط بهترین وکلا تهران انجام شود و یا لزوما میخواهیم وکیل تهران در پرونده ما اعلام وکالت کند.

ما معتقدیم بهترین نتایج در کارهای تیمی ظهور پیدا میکند و جستجوی عناوینی مانند بهترین وکیل تهران ، نمی تواند راه مطمئنی برای انتخاب وکیل باشد چرا که خصوصا در فضای مجازی به دلیل عدم نظارت کافی بر عملکرد افراد سود جو ،ممکن است حقوق مردم در معرض تضییع قرار بگیرد.

بنابراین بهتر است برای انتخاب درست یک وکیل دادگستری در تهران ، از روش هایی مانند معرفی آشنایان مورد اعتماد ، مراجعه به موسسات حقوقی مجاز که از کانون وکلای دادگستری مجوز دارند و  دیگر روش های متعارف کمک بگیرید .

همانطور که گفته شد ، یکی از راه های انتخاب وکیل متخصص مراجعه به موسسات حقوقی مجاز هست . یک موسسه حقوقی که از کانون وکلای دادگستری مجوزات لازم را دارد ، با بررسی فنی و ارزشیابی مستمر وکلای پایه دادگستری تهران که عضو آن موسسه هستند ، میتواند کمک شایانی در این مسیر نماید. چرا که طبیعتا برای شما به عنوان شخصی که وکیل دادگستری نیستید ،آسان نخواهد بود در یک جلسه کوتاه حدود یک ساعت میزان تخصص و تبحر وکیل پایه یک دادگستری را ارزیابی جامعی داشته باشید.

 

دفتر وکالت در استان تهران

دفتر وکالت وکیل تهران

دفتر وکلای تهران در مناطق مختلف شهر، پراکندگی دارد اما بیشترین دفتر وکالت تهران در مناطق اداری مانند منطقه ۳ و منطقه ۱ هست .

برای انتخاب وکیل منطقه ۳ تهران  و یا وکیل منطقه ۱ تهران به سایت های معتبر مانند سایت کانون وکلای دادگستری مرکز و یا موسسات حقوقی مجاز مراجعه کنید.

فراموش نکنیم شخصی وکیل دادگستری است که نام و مشخصاتش در سایت کانون وکلا و یا مرکز وکلای قوه قضائیه درج شده باشد.

موسسه حقوقی اترس ، با ارائه خدمات تخصصی در شهر تهران آماده ، معرفی وکلای حقوقی متخصص شهر تهران به متقاضیان خدمات حقوقی است.

 

تماس برای مشاوره حقوقی در خیابان نلسون ماندلا

موسسه حقوقی مجاز در شهر های ایران

موسسه حقوقی تهران

برای شناسایی و تشخیص موسسه حقوقی مجاز ،توصیه میکنیم مقاله موسسه حقوقی چیست را مطالعه کنید .

کانون وکلای مرکز ، که در شهر تهران مستقر است ، در سایت خود ، لیستی از موسسات حقوقی مجاز در تهران را منتشر کرده است.

برخی از پرونده ها و مشاوره های حقوقی اترس ، در مورد موسسات غیر مجازی که وعده های خیالی به موکلین داده اند و با گرفتن اصل سند آنها ، مبالغ هنگفتی را باج خواهی می کنند . افراد هم به تصور اینکه ، آن شخص وکیل دادگستری است ،به او اعتماد کرده و  اصل سند خود مانند مبایعه نامه را به او داده است  . بنابراین در شرایطی که نظارت های کافی بر موسسات غیر مجاز تهران و افراد سوجو که خود را وکیل تهران معرفی میکنند در حالیکه وکیل نیستند ، باید بیشتر مراقب بود.

اترس همراهی قابل اتکا

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند