وکیل دعاوی در دادگاه

وکیل دعاوی

تماس با وکیل دعاوی

وکیل دعاوی در موسسه حقوقی اترس ، وکیل پایه یک دادگستری متخصص پرونده قضایی میباشد.

وکالت به صورت کلی به معنای محول کردن انجام اموری از سوی وکالت دهنده که موکل نامیده میشود به انجام دهنده امور که وکیل نامیده میشود.

حال موضوع این وکالت میتواند در دو حوزه مختلف باشد. اگر برای انجام امور مالی و اداری باشد به آن وکالت مدنی که یکی از عقود معین در قانون مدنی میباشد گفته میشود که شما میتوانید انجام آنرا به هرکس که دارای اهلیت، یعنی عاقل، بالغ و رشید باشد بسپارید.

چنین شخصی وکیل شما محسوب شده و تنها در اموری که در عقد وکالت به آن اشاره شده است میتواند عمل کند. اما وکالت به این امور محدود نمیشود. وکالت ممکن است در حوزه پرونده ها و امور قضایی به وکلا سپرده شود.

مشکلات و مسائل حقوقی از جمله مشکلاتی میباشد که ممکن است در هر دوره ای از زندگی برای افراد مختلف به وجود بیاید. برای حل اینگونه مسائل شما باید به سراغ افرادی بروید که بتوانند با دانش حقوقی و تجربیاتی که در این زمینه کسب کرده اند شما را به درستی راهنمایی کنند یا حل آن را بر عهده بگیرند. بدین جهت انتخاب وکیل مناسب دارای اهمیت است.

توجه داشته باشید که در پرونده های قضایی نمیتوانید به هر شخصی وکالت دهید و تنها افرادی که میتوانند انجام امور شما در دادگاه ها را بر عهده بگیرند وکلای پایه یک دادگستری هستند.

در ادامه این گفتار با ما همراه باشید تا به درستی نسبت به جایگاه و کمک هایی که وکیل دادگستری در دعاوی میتواند به شما کند آگاهی بیشتری کسب نمایید.

نقش وکیل متخصص در دعاوی چیست؟

شاید اولین سوالی که ذهن افراد را پیش از محول کردن دعاوی خود به وکلا دادگستری درگیر نماید این باشد که با توجه به اینکه خود نیز میتوانند راسا در دادگاه حضور پیدا کنند چرا باید این اقدام را به وکیل بسپارند؟

برای پاسخ به این پرسش لازم است که نسبت به نقش و اهمیت وکیل در دعاوی آگاهی داشته باشیم. اولین نکته ای که میتوان به آن اشاره کرد این است که انجام اقدامات درست در دعاوی حقوقی برای اینکه به صورت کامل بتوان از حقوق و منافع خود دفاع نماییم مستلزم داشتن دانش حقوقی و آگاهی نسبت به قوانین و مقررات روز میباشد.

دانش حقوقی به وکلا یاری میرساند تا موضوع و مسائل مطروحه در دعاوی حقوقی را در ابتدا بررسی کرده و با تفسیر این قواعد راهی برای احقاق حقوق ضایع گشته شما بیابند.

علاوه بر  داشتن دانش حقوقی مسئله دیگری که سبب تمایز وکلای دادگستری از سایرین میشود داشتن تجربه و تخصص در دعاوی کیفری و حقوقی میباشد.

وکلا با تجربه بالا در این زمینه راسا در جلسات دادگاه حضور پیدا کرده و از ریز ترین تا بزرگترین اقدامات لازم در طول رسیدگی را بر عهده میگیرند که این امر سبب کوتاه تر شدن زمان رسیدگی و همچنین صرفه جویی در هزینه های دادرسی خواهد شد.

تفاوت وکیل دعاوی و سایر وکلا چیست؟

وکلا با توجه به تجربه و تخصصی که دارند در زمینه های متفاوتی به فعالیت میپردازند. این تقسیم بندی فعالیت های مختلف ممکن است از جنبه های متفاوتی صورت بگیرد.

برای مثال ممکن است با توجه به نوع خدماتی که ارائه میدهند تقسیم بندی صورت بگیرد. از این جهت میتوان به ارائه خدمات مشاوره ، تنظیم قرارداد، شرکت در دعاوی و … اشاره کرد.

هر یک از خدماتی که در بالا به آن اشاره شد یکی از حوزه های فعالیت وکلا میباشد که زمینه های متفاوتی را شکل میدهد. تفاوت اصلی وکیل دعاوی با سایر وکلا حضور فیزیکی آنها در روند رسیدگی و پیگیری پرونده میباشد.

در خدمات دیگر وکیل بیشتر نقش راهنما و مشوق را بر عهده دارد و همه اقدامات از سوی خود شخص صورت میگیرد. اما وکیل دعاوی راسا در جلسات دادگاه حضور پیدا میکنند و با بررسی شرایط دست به اقدامات لازم میزنند تا با تلاش های پی در پی بتوانند بیشترین نفع را متوجه موکلین خود نمایند.

وکیل دعاوی قضایی

ویژگی های وکیل برای شرکت در دعاوی

با توجه به توضیحاتی که در عنوان بالا برای شما بیان داشتیم برای انجام وظایفی که وکلای دعاوی بر عهده دارند، نیازمند ویژگی هایی نیز هستند که با دیگر وکلا متفاوت است. در ادامه به برخی از این ویژگی ها اشاره خواهیم کرد.

دانش تخصصی:

یکی از ویژگی هایی که وکیل باید دارای آن باشد و شما نیز برای انتخاب وکیل خود به آن توجه و دقت نمایید داشتن دانش تخصصی در زمینه موضوع و مسئله دعوا میباشد. برای مثال اگر دعوای ورشکستگی بر علیه شما اقامه شده است، شما باید برای انجام امور قضایی و حقوقی خود به سراغ یک وکیل متخصص در زمینه تجاری بروید تا ایشان با آگاهی کامل اقدامات خود را ارزیابی کرده و سپس انجام دهد.

تسلط بر رویه قضایی:

یکی دیگر از موارد مهمی که باید در هنگام انتخاب وکیل برای حضور در روند رسیدگی مورد توجه موکلین قرار گیرد اشراف وکیل به رویه قضایی دادگاه مورد نظر میباشد. این ویژگی سبب صرفه جویی در زمان و هزینه های دادرسی میشود.

روابط عمومی بالا و توانایی حل مسئله:

توانایی حل مسئله در بررسی راه های پیش برد پرونده بسیار موثر است و برای عملی ساختن و بروز ظاهری این حل مسئله نیازمند داشتن توانایی ارتباطی بالا هست تا با انجام دفاعیات کتبی و شفاهی پرونده را به سمتی که بیشترین منافع موکل هست هدایت نماید.

هزینه وکیل در پرونده های قضایی

امروزه با توجه به اینکه هزینه های دادرسی بسیار بالا رفته است، هزینه اخذ وکیل یکی از موضوعات بسیار مهم برای افراد میباشد. به همین دلیل پیشنهاد وکلای موسسه اترس این است که خدمات حقوقی خود را از موسسات حقوقی دریافت نمایید.

این نکته به این دلیل است که موسسات به دلیل حجم کاری بالا هزینه های کمتری نسبت به دفاتر حقوقی خواهد داشت. برای دریافت اطلاعات از تعرفه خدمات حقوقی از موسسه حقوقی مجاز اترس، هم میتوانید به بخش تعرفه خدمات حقوقی مراجعه نمایید و همچنین با تماس با یکی از شماره هایی که در انتهای صفحه تعبیه شده است از میزان دقیق آن اطلاع یابید.

شماره وکیل دعاوی دادگاه

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید با وکیل دعاوی عمومی  در  موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ، برای مشاوره حقوقی هماهنگی های لازم را انجام دهید.

 

نتیجه‌گیری :

به صورت کلی با تمام این توضیحات میتوان دریافت که استفاده از وکیل در دعاوی کیفری و حقوقی، بسیار تاثیر زیادی در نتیجه رای صادره از سوی دادگاه خواهد داشت. به همین دلیل از وکلای متخصص این حوزه راهنمایی گرفته و با استفاده از آنها از حقوق و منافع خود دفاع نمایید.

دعاوی خانواده و نقش وکیل برای حل مشکلات

دعاوی خانواده

خدمات حقوقی اترس در دعاوی خانوادگی دعاوی خانواده چیست :  اترس، دعاوی خانواده را حوزه ای مستقل و تخصصی

دعاوی ملکی و زمین

دعاوی ملکی

خدمات حقوقی اترس در زمینه دعاوی ملکی دعاوی ملکی : در کشور ما املاک بخش عمده‌ای از دارایی های

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند