خدمات حقوقی داوری در موسسه حقوقی اترس

خدمات حقوقی داوری : داوری به عنوان یکی از بهترین راههای حل اختلاف بین اشخاص، به دلیل مزایایی که نسبت به رسیدگی های قضایی دارد از جمله تشریفات ساده آن، هزینه دادرسی پایین، سرعت در رسیدگی و تخصصی بودن آن، روز به روز گسترده تر گشته و مورد توجه اشخاص قرار می‌گیرد.

هرچند که اصولا دعاوی حقوقی و بازرگانی قابلیت ارجاع به داوری را دارند اما غالباً دعاوی ناشی از قراردادها و دعاوی تجاری بین المللی مورد اقبال جهت استفاده از این شیوه حل اختلاف قرار می‌گیرند. اترس با دارا بودن بهترین وکلای مدافع متخصص در زمینه داوری ، خدمات حقوقی تخصصی از جمله تعیین داور، وکیل مدافع متخصص، تنظیم قرارداد و شرط داوری ، ابلاغ و اجرای، ابطال رای داوری را ارائه می نماید.

داور، بر خلاف قاضی، قدرت و اعتبار خود را از اراده طرفین اختلاف می‌گیرد. این طرفین قرارداد و اختلاف، هستند که به جای حل اختلاف از طریق قاضی، توافق می‌کنند که اختلافات خود را از طریق یک داور که نسبت به دانش، انصاف و سرعت رسیدگی او در حل اختلاف، آگاهی و اطمینان دارند و خودشان او را انتخاب کرده‌اند حل و فصل نمایند

خدمات حقوقی داوری برای شرکتها و اشخاص

انواع خدمات حقوقی داوری

بهره‌گیری از دانش و اعتبار افراد آگاه، متخصص، بی‌طرف، معتبر و با انصاف، برای حل و فصل اختلافات موجود یا رضایت به انجام داوری آنها برای اختلافات احتمالی آینده، همواره در بین کسبه، بازاریان و فعالان اقتصادی ایران، مرسوم بوده و هست.

برخی از خدمات حقوقی داوری اترس شامل :

داوری اختلافات بین مدیران و سهامداران شرکت‌ها

اختلافات بین مدیران و سهامداران شرکت ها، سبب مختل شدن فعالیت شرکت و خدشه به معاملات شرکت می شود و تاثیر منفی بر سودآوری شرکت، به جا می گذارد و حضور شرکت در بازار را با مشکلات جدی، روبرو می نماید. بدین لحاظ، رفع اختلاف در  امور حقوقی شرکت ها از اهمیت بسیار زیادی، برخوردار است.

داوری اختلافات ملکی و ثبتی

اختلافات و دعاوی ملکی و ثبتی، یکی از فراوان ترین، نوع اختلافات بین اشخاص در ایران است که غالباً ناشی از کم توجهی در هنگام انعقاد قراردادها یا ابهام در شرایط مبایعه نامه و یا بدلیل اختلاف در هنگام نقل و انتقال املاک از جمله در تقسیم ارث می باشد.داور این پرونده ها وکیل متخص حوزه املاک تعیین می شوند.

حل و فصل اختلافات بین شرکت‌ها

اختلافات بین شرکت ها، که هسته اصلی و قدرتمند کارآفرینی و تولید در هر کشوری هستند غالباً از قراردادها و معاملات، ناشی می شود. درک متقابل نسبت به حفظ چرخه فعالیت و استمرار حرکت شرکتها اقتضاء می نماید که از طولانی شدن مدت اختلاف، پرهیز گردد و فرایند رسیدگی به اختلافات در امور حقوقی شرکت ها جنبه تخصصی و تا حد امکان، دوستانه داشته باشد. در حوزه  اختلافات شرکت ها ، از وکلای امور حقوقی شرکت  کمک گرفته می شود.

حل و فصل اختلافات در قراردادها و معاملات

مهمترین درگاه درآمد و هزینه و همچنین، گلوگاه اصلی موفقیت یا شکست هر شخصی، قراردادها و معاملات آن شخص است. فراوانی روابط قراردادی و دشوار بودن تنظیم قرارداد ، شمار رو به افزایش قراردادها، پیچیدگی روزافزون محیط کسب و کارها نسبت به گذشته، افزایش تعداد رقباء، شدت رقابت، کم توجهی نسبت به بهداشت حقوقی، بروز مشکلات و اختلافات قراردادی را امری اجتناب ناپذیر، جلوه می دهد.

حل و فصل اختلافات بیمه‌ای

خدمات حقوقی داوری برای شرکت های بیمه، کسبه و فعالان اقتصادی در قراردادها و شرایط بیمه ای، می توانند برای حل و فصل اختلافات فعلی و آتی خود و همچنین در خصوص حدود و موارد مسئولیت و جبران خسارت، تراضی نمایند که اختلاف و منازعه را  به داوری ، ارجاع نمایند.

خدمات حقوقی برای حل اختلاف ها

قبول داوری برای رفع اختلافات در آینده

گاهی اوقات، هدف از گنجاندن شرط داوری در قراردادها یا هدف از انعقاد و تنظیم قرارداد داور، این است که طرفین می خواهند که اگر در آینده اختلاف یا منازعه ای بین آنها پیش آمد آن را به داوری ارجاع دهند و این مساله ای که قانون نیز آن را تایید نموده است.

توجه به حل و فصل اختلافات از طرق دوستانه یکی از اهداف اصلی موسسه حقوقی اترس می باشد که نه تنها این موسسه در ترویج، تشویق و گسترش آن در جمع حقوقدانان و وکلای داخلی و جوان، نقش شایسته و قابل توجهی داشته، بلکه حل و فصل اختلافات موکلان خود را نیز با توجه به این روش مدرن همواره مد نظر داشته است.

موسسه حقوقی اترس متشکل از وکلا ، مدیران و کارشناسان مجرب که دارای سوابق اجرایی متعدد در امور خدمات حقوقی داوری می باشند در سریعترین زمان ممکن به موضوع اختلاف، ابلاغ و اجرای رای داوری رسیدگی می‌نمایند.