خدمات حقوقی اترس

در زمینه دعاوی بانکی

 

بانک‌ها یکی از مهم‌ترین نهادهای اقتصادی جامعه به شمار می‌روند و تحت عنوان مؤسسات مالی و خدماتی نقش بسیار مهم و تعیین کننده‎ ای در گردش پول و ثروت جامعه به عهده دارد. تصور کشوری بدون بانک و مؤسسات بانکی امری غیر ممکن است. اشخاص حقیقی و حقوقی در راستای دریافت خدمات مالی و پولی، روابط حقوقی ای با بانک ها، موسسات اعتباری، لیزینگ ها و … برقرار مینمایند که مشمول قوانین داخلی و بین المللی می گردند. در سالهای اخیر قوانین و رویه های قضایی از نگاه حمایتی نسبت به بانک ها و موسسات اعتباری فاصله گرفته اند که زمینه ساز طرح دعاوی متعدد علیه بانک ها شده است. موسسه حقوقی اترس به صورت تخصصی در زمینه ی حقوق پولی و رسیدگی به دعاوی بانکی ارائه خدمات می نماید.

دعاوی بانکی
دعاوی بانکی

چرا در دعوای بانکی

نیاز به مشاوره با وکیل داریم؟

 

به طور کلی دفاع از حقوق افراد و اشخاص حقیقی و حقوقی در مقابل بانک ها در مراجع ثبتی یا محاکم دادگستری، و طرح و دفاع و پیگیری حقوق افراد که مرتبط با امور بانکی هستند در چارچوب دعاوی بانکی قرار می گیرد و قوانین مربوط و پیچیدگی‌های امور بانکی باعث به‌وجود آمدن شاخه تخصصی حقوقی این دعاوی شده است .

حجم قابل توجهی از دعاوی بانکی که اغلب ناشی از عدم پرداخت وام و سودهای مورد نظر بانک هاست در مراجع قضایی مطرح است باتوجه به اینکه اشخاص اقدام به اخذ تسهیلات از بانکها می کنند لذا این دعاوی بین وام گیرنده ،ضامن و وثیقه گذار از یک طرف و بانکها که اعطا کنندگان این تسهیلات هستند رخ می دهد که در این خصوص اخذ مشاوره حقوقی بانکی و استفاده از تجربیات وکیل امور بانکی می تواند کمک شایانی اشخاص و بانکها نماید.

 

در این دعاوی به علت پیچیدگی های قوانین و مقررات، آیین نامه ها و مصوب نامه های گوناگون بانک مرکزی و شورای عالی پول و اعتبار ، عدم اطلاع اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی از رویه های بانکی و دستورالعمل های مربوطه بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با وکیلی مجرب و متخصص مشاوره نمایید تا شما را در مسیر صحیح برای حصول نتیجه مطلوب همراهی نماید.

بدیهی است چگونگی طرح دعوی و ارائه دادخواست در دعاوی بانکی و دفاع در مقابل دعاوی مطروحه از سوی بانک ها مستلزم تجربه و دانش تخصصی حقوق بانکی و آگاهی و بینش کامل از مقررات قانونی و قواعد حقوقی و آیین دادرسی می باشد که این مهم در صلاحیت حقوقدان و وکیل متخصص امور بانکی می باشد .در مواردی برخی بانک ها بر خلاف قوانین موجود از نظیر قانون عملیات بانکی بدون ربا و دیگر قوانین، مبادرت به زیاده‌خواهی و مطالبه مازاد بر مقررات بانکی از مشتریان خود می نمایند، در این گونه موارد راهی جز پیگیری و طرح دعاوی حقوقی علیه بانک وجود ندارد.

دعاوی بانکی

وکلای متخصص موسسه حقوقی دادفران اترس ، در اقامه دعوا علیه برخی بانک ها در خصوص زیاده خواهی های نا به حق، دفاع از حقوق اشخاص، فعالان اقتصادی، صنعتگران و تولید کنندگان در قبال بانک ها در محاکم و مراجع ثبتی ، طرح دعوی و طرح شکایت از بانک ها از طریق دستگاه های نظارتی، سازمان بازرسی کل کشور ، دیوان محاسبات عمومی کشور و بانک مرکزی پیشگام بوده و آماده ارائه خدمات تخصصی حقوق بانکی به شما عزیزان هستند.