خدمات حقوقی اترس در زمینه دعاوی بانکی

دعاوی بانکی : بانک‌ها یکی از مهم‌ترین نهادهای اقتصادی جامعه به شمار می‌روند و تحت عنوان مؤسسات مالی و خدماتی نقش بسیار مهم و تعیین کننده‎ ای در گردش پول و ثروت جامعه به عهده دارد. تصور کشوری بدون بانک و مؤسسات بانکی امری غیر ممکن است. اشخاص حقیقی و حقوقی در راستای دریافت خدمات مالی و پولی، روابط حقوقی ای با بانک ها، موسسات اعتباری، لیزینگ ها و … برقرار مینمایند که مشمول قوانین داخلی و بین المللی می گردند. در سالهای اخیر قوانین و رویه های قضایی از نگاه حمایتی نسبت به بانک ها و موسسات اعتباری فاصله گرفته اند که زمینه ساز طرح دعاوی متعدد علیه بانک ها شده است. موسسه حقوقی اترس به صورت تخصصی  با بهره گیری از بهترین وکلای بانکی کشور در زمینه ی حقوق پولی و رسیدگی به دعاوی بانکی ارائه خدمات می نماید.

دعاوی بانکی و نکات مهم آن

چرا در دعوای بانکی نیاز به مشاوره با وکیل داریم؟

مشاوره با وکیل بانکی

به طور کلی دفاع از حقوق افراد و اشخاص حقیقی و حقوقی در مقابل بانک ها در مراجع ثبتی یا محاکم دادگستری، و طرح و دفاع و پیگیری حقوق افراد که مرتبط با امور بانکی هستند در چارچوب دعاوی بانکی قرار می گیرد و قوانین مربوط و پیچیدگی‌های امور بانکی باعث به‌وجود آمدن شاخه تخصصی حقوقی این دعاوی شده است .

حجم قابل توجهی از دعاوی بانکی که اغلب ناشی از عدم پرداخت وام و سودهای مورد نظر بانک هاست در مراجع قضایی مطرح است باتوجه به اینکه اشخاص اقدام به اخذ تسهیلات از بانکها می کنند لذا این دعاوی بین وام گیرنده ،ضامن و وثیقه گذار از یک طرف و بانکها که اعطا کنندگان این تسهیلات هستند رخ می دهد که در این خصوص اخذ مشاوره حقوقی  و استفاده از تجربیات وکیل  بانکی می تواند کمک شایانی اشخاص و بانکها نماید.

در این دعاوی به علت پیچیدگی های قوانین و مقررات، آیین نامه ها و مصوبات گوناگون بانک مرکزی و شورای عالی پول و اعتبار ، عدم اطلاع اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی از رویه های بانکی و دستورالعمل های مربوطه بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با وکیلی مجرب و متخصص مشاوره نمایید تا شما را در مسیر صحیح برای حصول نتیجه مطلوب همراهی نماید.

طرح دادخواست در دعوای بانکی

 

بدیهی است چگونگی طرح دعوی و ارائه دادخواست در دعاوی بانکی و دفاع در مقابل دعاوی مطروحه از سوی بانک ها مستلزم تجربه و دانش تخصصی حقوق بانکی و آگاهی و بینش کامل از مقررات قانونی و قواعد حقوقی و آیین دادرسی می باشد که این مهم در صلاحیت حقوقدان و وکیل متخصص امور بانکی می باشد .در مواردی برخی بانک ها بر خلاف قوانین موجود از نظیر قانون عملیات بانکی بدون ربا و دیگر قوانین، مبادرت به زیاده‌خواهی و مطالبه مازاد بر مقررات بانکی از مشتریان خود می نمایند، در این گونه موارد راهی جز پیگیری از طریق وکیل دعاوی و طرح دعوی حقوقی علیه بانک وجود ندارد.

 

قوانین بانکی

هرچند که وکلای متخصص موسسه حقوقی  اترس ، با تعهدات اخلاقی و حرفه ای که در عدم مشاوره حقوقی و عدم طرح دعوی نسبت به بانک های موکل اترس دارد  در اقامه دعوا علیه سایر  بانک ها در خصوص زیاده خواهی های نا به حق، دفاع از حقوق اشخاص، فعالان اقتصادی، صنعتگران و تولید کنندگان در قبال بانک ها در محاکم و مراجع ثبتی ، طرح دعوی و طرح شکایت از بانک ها از طریق دستگاه های نظارتی، سازمان بازرسی کل کشور ، دیوان محاسبات عمومی کشور و بانک مرکزی پیشگام بوده و آماده ارائه خدمات تخصصی حقوق بانکی به شما عزیزان هستند.

وکیل ابطال قرارداد بانکی در تهران

وکیل ابطال قرارداد بانکی

فرم ثبت درخواست وکیل ابطال قرارداد بانکی تماس با وکیل ابطال قراردادهای بانک وکیل ابطال قرارداد بانکی در موسسه

مشاوره حقوقی بانکی در شهر تهران

مشاوره حقوقی بانکی

فرم ثبت درخواست مشاوره حقوقی بانکی موسسه حقوقی اترس مشاوره بانکی مشاوره حقوقی بانکی در موسسه حقوقی اترس توسط