قولنامه خودرو خرید و فروش خودرو با وکالت انتقال و فک پلاک

نمونه قولنامه خودرو (قرارداد خرید و فروش خودرو) با وکالت انتقال و فک پلاک

قولنامه خودرو

برای راحتی همراهان گرامی فایل نمونه قولنامه خودرو با وکالت اتقال و فک پلاک ، توسط تیم تنظیم قرارداد موسسه حقوقی اترس در فرمت ورد تهیه و برای دانلود در اختیار شما عزیزان  قرار گرفته است . چنانچه مبایعه نامه شما دارای  نکات و شرایط متفاوتی میباشد ، توصیه میگردد 

با تیم متخصص تنظیم قرارداد موسسه اترس در تماس باشید.

درباره قولنامه خودرو

قولنامه خودرو یکی از رایج ترین قراردادهایی هست که افراد از آن استفاده‌ میکنند و خرید و فروش خودرو خود را با آن انجام می دهند پس توجه به یکسری نکات در خصوص این قرارداد می‌تواند به انعقاد قرارداد مستحکم شما کمک کند.

اصولا افراد برای نقل و انتقال خودرو خود در ابتدا یک مبایعه نامه تنظیم می نمایند که در این مبایعه نامه باید توجه نمود که مشخصات طرفین به دقت آورده شود و حتما دقت شود که فروشنده مالک خودرو باشد یا از مالک وکالت فروش داشته باشد همچنین باید دقت نمود اگر که می‌خواهید مبلغ را به وکیل پرداخت نمایید حتما در وکالتنامه خویش اختیار اخذ مبلغ قرارداد را داشته باشد.

در قسمت مبلغ قرارداد حتما به صورت دقیق کل مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت مبلغ را ذکر نمایید .

همچنین در قسمت موضوع قرارداد تمامی مشخصات ماشین با جزئیات آورده شود بهتر است تاریخ تحویل خودرو به خریدار همچنین شماره کیلومتر در آن زمان آورده شود تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

نمونه قولنامه خودرو با وکالت اتقال و فک پلاک

در کنار قولنامه خودرو یا قرارداد خرید و فروش خودرو که به صورت دستنویس تنظیم میگردد و بهتر است دو شاهد نیز ذیل آن را امضا نمایند باید وضعیت انتقال پلاک نیز تعیین و تکلیف گردد که اصولا فروشنده برای اینکه درگیر آن نشود، همراه با خریدار به دفتر خانه مراجعه نموده و یک وکالت تعویض پلاک به خریدار می‌دهد تا کارهای فک پلاک و اخذ پلاک جدید به نام خریدار انجام شود البته نکته‌ بسیار مهمی که باید به آن توجه نمایید این است که اگر فروشنده هستید حتما برای این نوع از وکالت یک مدت معقول قراردهید تا خریدار سریعا اقدام به تعویض پلاک نماید تا از مشکلاتی که ممکنه ایجاد شود جلوگیری شود.

همچنین درست است که شما با تعویض پلاک و گرفتن برگه سبز مالک خودرو میشوید ولی برای از بین بردن هرگونه ابهام در مالکیتتان و حفظ آن، توصیه اکید میشود که تنظبم سند نقل و انتقال  نیز در دفتر خانه انجام دهید تا هیچ شک و شبه ای در مالکیت شما ایجاد نشود .

دقت نمایید که اگر سندهای دست قبلی به صورت قولنامه ای و غیر از سند مالکیت تنظیم شده در دفترخانه بوده حتما تمام قرارداد و قولنامه های قبلی را از فروشنده دریافت نمایید تا در صورت نیاز بتوانید انتقال مالکیت صحیح خود را ثابت نمایید. ما توصیه می‌کنیم برای کم شدن ریسک خود در تنظیم قولنامه خودرو یا قرارداد خرید و فروش خودرو با وکالت انتقال و فک پلاک  را توسط وکیل متخصص امور قرارداد مشورت نمایید البته برای آشنایی شما نمونه قولنامه خودرو یا قرارداد خرید و فروش خودرو با وکالت انتقال و فک پلاک برای شما آورده ایم.

نمونه قرارداد خرید و فروش خودرو

نمونه قرارداد واگذاری حواله خودرو

نمونه قرارداد اجاره خودرو باری

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند