مشاوره حقوقی سرقفلی ملک تجاری

مشاوره حقوقی سرقفلی

تماس برای مشاوره حقوقی سرقفلی ملک

مشاوره حقوقی سرقفلی در موسسه حقوقی اترس توسط وکیل پایه یک دادگستری متخصص حقوق املاک انجام میپذیرد.

قرارداد اجاره یکی از مهمترین قراردادهایی هست که در دنیای حقوق وجود دارد. ملک تجاری که به فردی اجاره داده میشود در انتهای آن با وجود برخی شرایط برای مستاجر امتیازاتی به وجود می آورد.

دعوای اصلی مالکان و مستاجران بر سر همین امتیازاتی هست که ما به نام سرقفلی یا حق کسب و پیشه تجارت آنرا می شناسیم.

زیرا موجر که مالک زمین است نمیخواهد امتیازی از آن ملک را به مستاجر خود بدهد تا اختیارات وی محدود شود. از طرفی هم مستاجر برای آن ملک و شناخته شدن آن زحمت های بسیاری کشیده است که اگر این امتیازات شامل او نشود گویا حقی از آن تضییع گشته است.

بر همین اساس ما شاهد دعاوی بسیاری هستیم که مالکان یا  مستاجران نزد مراجع قضایی مطرح نموده اند. پیروزی در این دعاوی دارای اهمیت بسیار زیادی برای هر دو طرف دعوا است و ممکن است رای صادره از دادگاه بار مالی زیادی به سود یا ضرر آنها داشته باشد.

به همین دلیل مشاوره حقوقی سرقفلی با وکیل که دارای تخصص در قوانین و مقررات اجاره و به طور کلی دعاوی ملکی داشته باشد از حساسیت بالایی برخوردار است.

پس شما هم اگر دچار چنین مشکلاتی هستید پیشنهاد میشود حتما موضوع را با یک متخصص در میان بگذارید تا ایشان با راهنمایی های خود شما را در رسیدن به نتیجه مطلوب کمک کنند.

سرقفلی چیست؟

برخی از افراد ممکن است که حق سرقفلی را با حق کسب پیشه و تجارت اشتباه کنند در حالی این دو مفهومی کاملا با یکدیگر متفاوت هستند و ما در ادامه به بیان مفهوم و ویژگی های منحصر به فرد سرقفلی خواهیم پرداخت.

اصطلاح سرقفلی برای اولین بار در ماده ۶ قانون تنظیم روابط موجر و مستاجر مصوب ۱۳۷۶ به کار برده شد که در آن مقرر میکرد، مالکی که ملک تجاری خود را دیگری اجاره میدهد میتواند در ابتدا مبلغی تحت عنوان سرقفلی از وی دریافت نماید.

پس با این توضیح حق سرقفلی یک حق اعتباری بر ملک میباشد که جدای از حق مالکیت است. در ماده ۷ قانون فوق الذکر نیز قانونگذار مقرر میکند که: تا زمانی عین مستاجره(ملک مورد اجاره) در تصرف مستاجر باشد، مالک آن نه میتواند مبلغی برای افزایش اجاره بها تعیین کند و نه میتواند تخلیه ملک را بخواهد. بر این اساس حتی پس از پایان مدت اجاره تصرف مستاجر ادامه دارد و مالک حق اجاره دادن ملک به دیگری را نخواهد داشت.

بر اساس همین موضوع مستاجر میتواند برای چشم پوشی از حقی که بر اساس نص صریح قانون برای او وجود دارد مبلغی را به عنوان سرقفلی از شخص موجر یا مستاجری دیگر دریافت نماید و نحوه محاسبه قیمت آن با مبلغ اجاره و ودیعه متفاوت است.

از آنجایی که چندین سال از زمان تصویب این قانون گذشته و همچنین از پیچیدگی خاصی برخوردار است بهترین راه حل برای مشکلاتی که در این زمینه به وجود می آید مشاوره حقوقی سرقفلی با وکیل ملکی  است که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت میکند.

چرا باید با وکیل متخصص مشورت کنیم؟

تفسیر قواعد و قوانین حقوقی از جمله مسائلی هست که اگر تخصص لازم را نسبت به آن حوزه نداشته باشید امکان انجام کاری وجود نخواهد داشت.

وکلای پایه یک دادگستری با دانشی که نسبت به قوانین و مقررات دارند بهترین اشخاص برای تعبیر و تفسیر قوانین و مقررات هستند. این دانش به خصوص در زمینه این دسته از قوانین بسیار حائز اهمیت است چرا که قوانین مربوط به تنظیم روابط موجر و مستاجر از پیچیده ترین موضوعات حقوق هستند. تجربه وکیل نکته دیگری هست که اهمیت مشورت گرفتن از وی را بیش از پیش نمایان میسازد.

زیرا مسیر های قضایی در این چنین مسائل بسیار زمان بر است و اگر تجربه کافی وجود نداشته باشد میتواند وقت و هزینه زیادی را بدون به دست آوردن نتیجه به افراد تحمیل کند.

پس دریافت مشاوره حقوقی ملکی از وکلای مجرب و متخصص میتواند تاثیر بسزایی در نتیجه حاصله از دادگاه داشته باشد. البته توجه داشته باشید وکلایی که با موکلین خود بر اساس صداقت رفتار میکنند رسیدن به هیچ نتیجه ای را تضمین نخواهند کرد.

زیرا نتیجه در اثر صدور رای از سوی قاضی مشخص خواهد شد و وکیل هیگونه دخالتی نمیتواند در آن داشته باشد و تنها چیزی که میتواند از سوی وکیل تضمین شود این است که برای دستیابی به اهداف موکلین خود از هیچگونه تلاشی دریغ نکند.

انواع مشاوره حقوقی با وکیل سرقفلی

مشاوره حقوقی یکی از انواع خدماتی هست که بر اساس قانون وکالت باید صرفا از سوی وکیل به افراد ارائه شود. جلسات مشاوره حقوقی سرقفلی میتواند به روش های مختلفی با توجه به زمان دریافت آن ارائه گردد. در گذشته تنها به صورت حضوری جلسات مشاوره انجام میگرفت و این مسئله هم دارای مزایا و هم دارای معایبی بود.

از جمله مزایای آن میتوان به برقراری ارتباط بهتر وکیل با متقاضیان مشاوره حقوقی اشاره کرد که بسیار هم دارای اهمیت است. اما رفته رفته با پیشرفت جامعه و دلایل دیگری همچون ترافیک و مشغله های زیاد کاری دیگر افراد فرصت پیدا نمیکردند تا به صورت حضوری جلسات خود را وکیل متخصص هماهنگ کنند.

پس به همین علت بود ارائه مشاوره حقوقی به صورت تلفنی جایگزین شد و این نوع از مشاوره هم دارای مزایا و معایبی هست. از معایب آن میتوان به عدم ارتباط گیری کامل با وکیل نام برد و از مزایای آن این است که در هر زمان و مکانی میتوانید از آن بهره ببرید.

با پیشرفت این حوزه از فعالیت وکلا ما شاهد این هستیم که شما حتی دقایقی باقی مانده تا جلسات رسیدگی دادگاه میتوانید از وکیل راهنمایی گرفته و از حقوق خود دفاع نمایید.

مشاوره حقوقی سرقفلی با وکیل ملکی

هزینه مشاوره حقوقی سرقفلی ملک تجاری

یکی از مراکزی که میتوانید برای مشاوره حقوقی سرقفلی به صورت حضوری و هم برای مشاوره تلفنی به صورت تخصصی در زمینه دعاوی و مشکلات مربوط به سرقفلی به آنجا مراجعه نمایید موسسه حقوقی مجاز اترس میباشد که هزینه دریافت مشاوره از آن به شرح ذیل است:

  • مشاوره تلفنی/ ۲۰ دقیقه ۱۸۵ هزار تومان
  • مشاوره تلفنی/ ۳۰ دقیقه ۲۵۰ هزار تومان
  • مشاوره تلفنی/ ۴۰ دقیقه ۳۵۰ هزار تومان
  • مشاوره حضوری / ۶۰ دقیقه ۹۰۰ هزار تومان

شماره مشاوره حقوقی برای سرقفلی املاک

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید با  وکیل متخصص ملکی در دپارتمان امور حقوق مالی موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ، برای مشاوره حقوقی سرقفلی هماهنگی های لازم را انجام دهید.

 

نتیجه‌گیری :

در نتیجه میتوان گفت با توجه به پیچیدگی موضوعات، قوانین و مقررات حوزه سرقفلی و موارد دیگر در قرارداد اجاره بهترین راه برای افراد مراجعه به مراکزی مانند موسسه اترس واقع در میدان ونک است که میتواند به آنها راهکارهایی برای فرار از تنگناهای قضایی ارائه کند.

مشاوره حقوقی قرارداد با وکیل پایه یک

مشاوره حقوقی قرارداد

فرم ثبت درخواست مشاوره حقوقی قرارداد تماس برای مشاوره حقوقی قرارداد مشاوره حقوقی قرارداد در موسسه حقوقی اترس توسط

مشاوره حقوقی تخلیه ملک در تهران

مشاوره حقوقی تخلیه ملک

فرم ثبت درخواست مشاوره حقوقی تخلیه ملک تماس برای مشاوره حقوقی تخلیه ملک مشاوره حقوقی تخلیه ملک در موسسه

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند