مشاوره مالیاتی با وکیل متخصص

مشاوره مالیاتی

تماس برای مشاوره مالیاتی مشاغل

مشاوره حقوقی مالیاتی در موسسه حقوقی اترس توسط وکیل پایه یک متخصص مالیات انجام میپذیرد.

با توجه به اینکه در این چند سال اخیر تمرکز دولت به دریافت مالیات بیش از پیش بیشتر شده است هر روزه به تعداد مشکلات حقوقی مالیاتی و همچنین پرونده های مالیاتی در دستگاه قضایی بیشتر میشود.  

مالیات انواع و اقسام مختلفی دارد که در قانون تعریف شده است و با توجه به انواع آن به اشخاص مختلفی تحمیل میشود. مالیات هایی که از اشخاص حقیقی و حقوقی توسط اداره مالیات دریافت میشود به صورت کلی بر دو قسم است.

برخی از آنها مالیاتهای مستقیم هستند مانند مالیات بر درآمد که هر ماه به صورت محسوس و مقدار مشخصی از درآمد شخص کسر میشود و برخی دیگر مانند مالیات بر ارزش افزوده غیر مستقیم و غیر ملموس محاسبه میگردد.

در صورتی با مشکلات حقوقی در زمینه مالیات مواجه شدیم بهترین راه حل مراجعه به یک وکیل مالیاتی خوب است تا بیان مشکل خود به صورت کامل، بتوانیم برای پرداختهای خود به اداره مالیات از راهنمایی های ایشان بهره ببریم.

مشاوره حقوقی برای جرایم مالیاتی

به صورت کلی به هر فعل و ترک فعلی که در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد جرم اطلاق میشود.

به همین دلیل قانونگذار در قانون مالیات های مستقیم برخی از افعال و ترک افعال را جرم انگاری کرده است.

در این قانون جرایم مالیاتی به دو دسته ی قابل بخشش و غیر قابل بخشش تقسیم میشوند. رسیدگی به جرایم قابل بخششی که در این قانون پیش بینی شده است در خود اداره مالیات رسیدگی شده و برای آن حکم صادر میکنند که به صورت جریمه نقدی میباشد.

اما جرایم غیرقابل بخششی که در قانون مالیات های مستقیم پیش بینی شده است از طریق دادستان انتظامی مالیاتی به مراجع قضایی برای رسیدگی ارجاع داده میشود و این اشخاص ممکن است که به مجازات تعزیری درجه شش محکوم شوند.

با توجه به این مسئله اگر دچار چنین جرایمی شدید لازم است در هنگام انتخاب وکیل برای گرفتن مشاوره علاوه بر توجه به جنبه مالیاتی شخص باید تخصصی در زمینه مشاوره حقوقی کیفری نیز داشته باشد.

در چنین شرایطی که وکیل هم مشرف به قوانین و مقررات مالیاتی باشد و همچنین تسلط کامل بر قوانین و رویه های قضایی کیفری داشته باشد بهترین راه حل ها را به شما پیشنهاد میدهد.

مشاوره مالیاتی برای شرکتها و موسسات

مشاوره حقوقی با وکیل درباره مالیات شرکت ها

مالیاتی که برای شرکتها در نظر گرفته میشود با توجه به اینکه به چه نوع فعالیتی میپردازند میتواند متفاوت باشد. از زمانی که شرکت در اداره ثبت شرکتها به ثبت میرسد این اطلاعات به اداره دارایی منتقل میشود و از این طریق اداره مالیات شروع به محاسبات خود برای دریافت مالیات مینماید.

چیزی که در این میان باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر شرکتی ثبت شده اما فعالیتی ندارد حتما باید به مراجع ذی صلاح اطلاع داده شود در غیر این صورت اداره دارایی آن شرکت را فعال و دارای درآمد تلقی کرده و برای آن مالیات مشخص میکند که باید در پایان سال پرداخت نماید.

با این تفاسیر اگر در همان ابتدای امر که تاسیس شرکت میباشد با مشاوره حقوقی این مسئله را درمیان بگذارید به شما راهنمایی میکند که چنین مسئله ای وجود دارد.

اما اگر با چنین مشکلی موجه شدید دیگر وقت آن شده که حتمال به سراغ یک مشاور مالیاتی بروید تا برای حل آن مشکل چاره ای بیاندیشد.

مشاوره مالیات بر ارث

همانطور که در ابتدای گفتار خدمت شما گفتیم مالیات ها به دو دسته مستقیم و غیرمستقیم تقسیم میشوند.

یکی از شایع ترین مالیاتهای مستقیمی که هر فرد ممکن است در زندگی با آن روبرو شود مالیات بر ارث میباشد.

برای اینکه بتوانیم هزینه های کفن و دفن متوفی و دیونی که ذر زمان حیات بر ذمه او بوده است را از ترکه کسر کرده و باقی اموال را بین وراث تقسیم کنیم لازم است که مالیاتی که بر ارث تعلق میگیرد را بپردازیم.

برای محاسبه اینکه به چه اندازه هر فرد باید از سهم الارث خود مالیات بپردازد باید بدانیم نسبت خویشاوندی وی با متوفی در چه طبقه ای هست و به چه اندازه ارثیه به او تعلق میگیرد.

طبقه بندی وراث با توجه به میزان دوری و نزدیکی خونی صورت میگیرد که در قانون اعضای هر طبقه مشخص شده اند. این تقسیم بندی بدین نحو نیست که همه طبقات از متوفی ارث بری کنند بلکه در صورت وجود طبقه بالاتر، طبقات پایین تر ارث نمیبرند.

برای مثال اگر افراد طبقه اول حضور داشته باشند طبقه دوم ارث نمیبرد. حال با توجه به این تقسیم بندی که در قانون پیش بینی شده است مالیاتی که بر ارث تعلق میگیرد به ترتیب در طبقات پایین تر بیشتر از طبقات بالا است.

مشاوره مالیات بر درآمد

مالیات بر درآمد یکی از انواع مالیات هایی هست که دولت ها بر اشخاص حقوقی یا حقوقی اعمال میکنند.

میزان و نرخ آن به صورت درصدی از درآمد قابل مالیات گیری محاسبه میشود که این نرخ هم با توجه به اینکه شخص حقیقی باشد یا حقوقی و اینکه چه نوع فعالتی انجام میدهد متفاوت است.

برای مثال پزشکانی که در مطب خود مشغول به فعالیت میباشند موظف به پرداخت مالیات تکلیفی پزشکان هستند که با توجه به میزان درآمد آنها درصدی به عنوان مالیات باید تا پایان سال مالیاتی پرداخت نمایند.

البته پزشکانی که به صورت حقوق گیرنده فعالیت میکنند از پرداخت چنین مالیاتی معاف هستند و مشمول قانون کار میشوند. دیگر مشاغل هم مانند پزشکان با توجه به میزان درآمد خود ملزم به پرداخت مالیات هستند.

هزینه مشاوره مالیاتی در تهران

هزینه مشاوره حقوقی از وکیل متخصص مالیات

موسسه حقوقی اترس یکی از زمینه هایی که به صورت تخصص و ویژه به فعالیت در آن میپردازد، ارائه خدمات حقوقی به متقاضیان در پرونده های مالیاتی میباشد.

وکلایی که در دپارتمان مالیاتی موسسه حقوقی اترس مشغول به ارائه خدمات هستند از زبده ترین و با تجربه ترین وکلای این حوزه میباشند.

هزینه دریافت مشاوره حقوقی در زمینه مالیات به صورت تلفنی و به مدت سی دقیقه به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان میباشد.

  • مشاوره تلفنی/ ۳۰ دقیقه ۵۰۰ هزار تومان
  • مشاوره تلفنی/ ۶۰ دقیقه ۸۰۰ هزار تومان
  • مشاوره حضوری / ۶۰ دقیقه یک میلیون پانصد هزار تومان

شماره مشاور مالیاتی

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید با وکیل متخصص حوزه مالیات در دپارتمان حقوق مالیات موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ، برای مشاوره حقوقی هماهنگی های لازم را انجام دهید.

 

نتیجه‌گیری :

شما هم اگر صاحب کسب و کاری هستید و برای تنظیم اظهارنامه مالیاتی خود دچار مشکل شده اید یا اخطاریه هایی از سوی اداره مالیات و دارایی دریافت کرده اید لازم است که با یک متخصص در این زمینه مشورت کرده و هرچه سریعتر تا مشمول جریمه های نقدی و حتی کیفری نشده اید برای حل مشکل اقدام نمایید.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند