وکیل سرقفلی تهران

وکیل سرقفلی

تماس با وکیل متخصص سرقفلی ملک تجاری

وکیل سرقفلی در موسسه حقوقی اترس ، وکیل پایه یک دادگستری متخصص در حوزه دعاوی ملکی میباشد.

اگر مقدار اندکی در زمینه کسب و کار ها اطلاعات یا تجربه داشته باشید حتما نام سرقفلی یا حق کسب پیشه و تجارت به گوش شما خورده است.

سالانه تعداد زیادی از دعاوی ملکی که در مراجع قضایی مطرح میشوند مسئله اصلی آنها اختلافات میان موجر و مستاجر بر سر سرقفلی یک ملک تجاری میباشد.

به دلیل اینکه قوانین و مقررات مربوط به این مباحث دارای ابهامات زیادی هست و در سالهای مختلفی اصلاحیه های متعددی بر آن وارد شده است، دیگر نمیتوان به صورت دقیق حق سرقفلی را از آن موجر یا مستاجر دانست.

به همین دلیل منشا اصلی اختلافات طرفین عقد اجاره املاک تجاری برخورداری از مالکیت سرقفلی میباشد.

شاید در ابتدا مسئله ای کوچک جلوه کند اما زمانی که کمی تحقیقات برای اطلاع از قیمت آن انجام میدهید، متوجه میشوید که ممکن است در بسیاری از موارد ارزش آن بیشتر از مالکیت بر ملک تجاری باشد.

ما در این گفتار تلاش کردیم که با بررسی مسائل و مشکلات حقوقی در این زمینه و همچنین بررسی ویژگی های وکیل متخصص ملکی در این حوزه، مباحث اصلی مروبط به سرقفلی را برای شما شرح دهیم.

وکیل سرقفلی کیست

وکیل به شخصی گفته میشود که با دانش تخصصی در مسائل حقوقی و همچنین داشتن پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری در دعاوی حقوقی یا کیفری به نمایندگی از موکل خود شرکت کرده و با رعایت قوانین و مقررات از حقوق و منافع موکل خود دفاع مینماید.

این دفاع ممکن است به صورت شفاهی باشد که با انجام مذاکرات در جلسات دادرسی صورت میگیرد و یا ممکن است که به صورت کتبی با تنظیم لوایح انجام پذیرد.

هدف از انجام این امور تفسیر موضوع اصلی دعوا به نحوی است که قاضی را برای صدور رای به نفع موکل خود قانع نماید و در نتیجه آن از تضییع شدن حقوق او جلوگیری یا حقوق تضییع شده آنرا احیا نماید.

در دسته بندی وکلا با توجه به دانش و حوزه فعالیتی که دارند وکلای سرقفلی زیر مجموعه وکلای ملکی قرار میگیرند. این دسته از افراد باید نسبت به قوانین و مقررات حوزه املاک چه در قانون مدنی و چه در قوانین خاص مانند قانون ثبت یا قانون روابط موجر و مستاجر  وجود دارد اشراف کامل داشته باشند.

حال وکلایی که به صورت تخصصی در زمینه سرقفلی فعالیت میکنند باید علاوه بر اشراف کلی نسبت به قوانین، در این زمینه دانش تخصصی تری را با مطالعه منابع مختلف کسب کنند و همچنین دارای تجربه کاری در مراجع قضایی باشند تا با تلفیق این دو نکته سبب موفقیت موکل خود در دعاوی شوند.

سرقفلی چیست

حق سرقفلی در قانون روابط موجر و مستاجر در واقع به حسن شهرتی گفته میشود که مستاجر در زمان رابطه استیجاری که داشته است برای ملک تجاری مالک به دست آورده است.

در واقع حق کسب و پیشه درست است که تفاوت هایی با سرقفلی دارد اما تقریبا به یک معنا میباشد. این حق در اصل به این دلیل برای مستاجر در نظر گرفته شد که با تلاشهایی که در طول ماه ها و سالها کرده است و یک ملک را به یک مکانی برای خرید و فروش یک کالا میان مردم مشهور کرده است در واقع سبب اصلی شناخته شدن آن ملک تجاری بوده است و همین نکته باعث میشود ارزشی مازاد بر قیمت ملک برای آن مکان در نظر گرفته شود. این حق موجب میشود تا به راحتی با فسخ قرارداد اجاره یا عدم تمدید آن نتوان مستاجر را از این ارزش افزوده ای که برای ملک داشته است محروم ساخت.

برای مثال شخصی در ابتدای زمانی که یک ملک ساخته شد و ارزش آن ۱ میلیون تومان بود آنرا اجاره کرده و در آن به تبلیغ و فروش محصولات چوبی پرداخته است. حال پس از گذشت پنج سال این ملک به یکی از قطب های تجاری محصولات چوبی در کشور تبدیل شده است و بدون در نظر گرفتن تورم ارزش آن ملک به ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است.

حق سرقفلی نه به صورت دقیق اما با کمی مسامحه این پیشرفت ارزش ملک را تحت عنوان سرقفلی متعلق به مستاجر میداند.

وکیل متخصص امور سرقفلی در تهران

شهر تهران با توجه به اینکه از گذشته و زمان تصویب اولین قانون روابط موجر و مستاجر دارای املاک تجاری زیادی بوده و در نتیجه روابط استیجاری حق سرقفلی برای افراد زیادی در املاک تجاری شهر تهران ایجاد شده است،

همواره بیشترین تعداد مسائل حقوقی با این موضوع را در خود جای داده است. شما هم اگر در شهران تهران به دنبال وکیلی هستید تا امور مربوط به حق سرقفلی شما را چه در جایگاه موجر و چه مستاجر بر عهده بگیرد میتوانید به دفاتر و موسسات حقوقی مراجعه نمایید.

حال اگر به دنبال وکیل خوب در منطقه یک شهرداری هستید، پیشنهاد ما به شما این است که به موسسه حقوقی اترس که دارای مجوز کار از کانون وکلای دادگستری نیز میباشد مراجعه کنید تا با بررسی رایگان پرونده توسط وکلای ملکی اترس از شرایط فعلی خود مطلع شوید.

وکیل سرقفلی ملک تجاری

حق الوکاله وکیل در دعاوی سرقفلی

با توجه به اینکه کار وکالت از دسته مشاغلی هست که به مشتریان خود خدمات ارائه میکند نمیتوان به صورت دقیق میزان حق الوکاله وکیل را بیان کرد زیرا که به دو مسئله مهم بستگی دارد.

اولین مسئله میزان کیفیت خدماتی هست که از سوی وکیل به موکلین ارائه میشود و مسئله دوم حجم و پیچیدگی پرونده و ادله ای که برای اثبات آن در دادگاه وجود دارد میباشد.

تغییر در هر یک از مواردی که بیان کردیم میتواند دو مبلغ کاملا متفاوت را به عنوان حق الوکاله به شما نشان دهد.

دپارتمان ملکی موسسه حقوقی اترس با توجه به بررسی موارد فوق الذکر برای دعواهای ملکی که اعم از دعاوی سرقفلی و دیگر دعاوی میباشد،

برای بررسی پرونده خود و همچنین آگاهی دقیق از میزان دقیق تعرفه حق الوکاله سرقفلی در صفحه تعرفه خدمات حقوقی به تفکیک خدمتتان عرض شده است در صورتیکه در این خصوص سوالی داشتید با ما در تماس باشید.

شماره وکیل پایه یک دادگستری برای پرونده سرقفلی

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید با وکیل پایه یک سرقفلی در دپارتمان تخصصی  حقوق اسناد و املاک موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ، برای مشاوره حقوقی هماهنگی های لازم را انجام دهید.

 

نتیجه‌گیری :

 

در نتیجه باید گفت وکیل سرقفلی با تخصص و تجربه بالای خود به موکل در زمینه احقاق حقوق خود کمک کرده و همچنین با به کار گیری استراتژی های مختلف و قانونی، برای پیروزی در دعوای ملکی شما میکوشد.

مشاوره حقوقی سرقفلی ملک تجاری

مشاوره حقوقی سرقفلی

فرم ثبت درخواست مشاوره حقوقی سرقفلی تماس برای مشاوره حقوقی سرقفلی ملک مشاوره حقوقی سرقفلی در موسسه حقوقی اترس

وکیل برای پرونده تخلیه ملک شهر تهران

وکیل تخلیه ملک

فرم ثبت درخواست وکیل حوزه املاک تماس با وکیل تخلیه ملک وکیل تخلیه ملک، وکیلی هست که در زمینه

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند