خدمات حقوقی اترس در زمینه دعاوی ملکی

دعاوی ملکی : در کشور ما املاک بخش عمده‌ای از دارایی های اشخاص را تشکیل می دهند و حوزه های گسترده از قوانین، مقررات و رویه های قضایی را شامل می شود. وکلای ملکی در دپارتمان های تخصصی  املاک از یک سو اموال غیر منقول، مستغلات، املاک استیجاری اعم از تجاری و مسکونی، املاک موقوفه و محبوسه ، سرقفلی، حق کسب و پیشه، حق زارعانه و از سوی دیگر به موضوعاتی در مورد تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت، نحوه اداره موقوفات و محبوسات، بیع، صلح، اختلافات ثبتی در مراجع ثبتی اعم از هیات نظارت و شورای عالی ثبت، موضوعاتی چون اصلاح و ابطال سند و دفاع از حقوق موکل در تمامی دعاوی ملکی را در بر می‌گیرد. بر اساس برنامه های کلان موسسه حقوقی دادفران اترس و با توجه به آن که املاک اشخاص عموماً بخش اعظم دارایی مثبت و حاصل سال ها کار و تلاش آن ها است، عضویت وکلای ملکی مخصوصا وکیل ملکی تهران در این دپارتمان تخصصی با شرایط سخت گیرانه تر و آموزش های فشرده و نظارت های فوق العاده همراه بوده و خواهد بود

وکیل متخصص دعاوی ملکی
وکیل ملک و زمین

چرا در دعاوی ملکی به وکیل نیاز داریم؟

در کشور ما املاک و زمین با توجه به انواع آن و نوع کاربری آن دارای قوانین مختلفی می­باشد که در برخی موارد به علت نارسایی در این قوانین و در برخی موارد به علت عدم آگاهی افراد از این قوانین ممکن است مشکلاتی گریبانگیر افراد شود که بدون مشورت با وکیل دعاوی ملکی روند رسیدگی به حق و حقوق افراد در دادگاه ها به کندی پیش برود و یا  ممکن است حقی از افراد در این زمینه ضایع شود.

در نتیجه بهتر است از وکلای متخصص در امور املاک  کمک بخواهیم تا با تجربه و آگاهی لازم از حق وحقوق ما دفاع کنند. درواقع داشتن یک وکیل ملکی خوب در این زمینه ما را در رسیدن به حق و حقوق خود یاری می­کند.

یک وکیل خوب ملکی مانند هر فرد متخصص دیگری در زمینه کاری خود باید دارای شرایط خاصی از جمله داشتن تجربه کافی در امور ملکی و اراضی، با توجه به گسترده بودن این حوزه، باشد و پرونده های ملکی گوناگونی را به سرانجام رسانده باشد.

وکیل دعوای ملکی

 

نکته مهم در انتخاب وکیل دادگستری در خصوص دعاوی ملکی، داشتن دانش کافی در این زمینه و مشرف بودن به تمامی قوانین مربوط به دعاوی ملکی اعم از دعاوی ملکی حقوقی، کیفری و ثبتی می باشد، همچنین از رویه های مرسوم این دعاوی در دادگاه ها مطلع بوده و به عرف هر منطقه مشرف باشد تا بتواند از حقوق شما دفاع کند و مانع از تضییع حق افراد شود.

پس لازم است اگر در حال انجام اقدامی در حوزه مسکن و اراضی هستید، ابتدا با تحقیق و بررسی هایی که لازم است توسط خود شما انجام شود، سپس با جست و جو یک مؤسسه حقوقی مجاز و قابل اعتماد و جستجوی وکیل ملکی آگاه و با تجربه، بهترین آن ها را بیابید تا بتوانید بهترین تصمیم ممکن را گرفته و و سرمایه خود را با اطمینان خاطر در حوزه مدنظرتان قرار دهید و با تنظیم قرارداد مستحکم و قانونی امکان ضرر و زیان احتمالی به اموال خود را به حداقل برسانید.

دعوای ملکی و املاک تجاری
مشاوره با وکیل دعوای ملکی

مواردی که مشمول عنوان و تعریف دعاوی ملکی  می شود

 

 عبارتند از: فسخ قرار داد، افراز و تقسیم املاک مشاع، اخذ دستور فروش ملک مشاع، اخذ به شفعه، اراضی موات، تخلیه، خلع ید، رفع ممانعت از حق، رفع مزاحمت از حق، تجویز انتقال منافع، دعاوی مربوط به منابع طبیعی، دعاوی مربوط به شهرداری، همچنین دعاوی ملکی  شامل مطالبه حق سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت، الزام به فک رهن، اخذ صورت مجلس تفکیکی، اخذ پایان کار، دعاوی مربوط به موقوفات، تعدیل اجاره بها، مطالبه اجرت المثل، تنفیذ مبایعه نامه نیز می باشد.

به عنوان نمونه چنانچه شرکای ملک مشاعی قصد دارند ملک را از حالت مشاع خارج نمایید می بایست تقاضای افراز ملک را ابتدا از اداره ثبت محل وقوع ملک نموده و چنانچه ملک غیر قابل افراز تشخیص داده شد با مراجعه به دادگاه و اخذ دستور فروش ، ملک از طریق مزایده و بر مبنایی قیمت کارشناسی فروخته می شود.  قبل از انعقاد هر نوع قرارداد و تعریف هرگونه رابطه حقوقی  حتما با یک وکیل با تجربه در زمینه املاک و تنظیم قرارداد مشورت کنید .

مشاوره حقوقی ملکی

 

در بسیاری از موارد اشخاص بدون اخذ مشاوره حقوقی ملکی از وکیل دعاوی ملکی ، و بدون اخذ وکیل متخصص دعاوی ملکی در طرح دعاوی و دفاع و پاسخگویی در قبال آن ، دعوای ملکی خود را پیچیده تر نموده و بارها دیده شده هرچند حق با ایشان بوده است لیکن به دلیل عدم تسلط بر عمده قوانین و مقررات و رویه های محاکم با احکام بدوی و قطعی ، محکوم گردیده اند و دست آخر به وکیل املاک مراجعه می کنند .

موسسه حقوقی دادفران اترس ، در دپارتمان دعاوی ملکی با استفاده از وکیل متخصص ملکی بر حسب تجربه و سوابق سالیان تلاش نموده است در ارائه مشاوره حقوقی ملکی ، انجام امور وکالت دعاوی ملکی ، تنظیم قرارداد فروش ، صلح و امثالهم قدمی هرچند کوچک در ارائه خدمات حقوقی تخصصی بردارد .

مشاوره وکیل ملکی

امید است بتوانیم با ارائه مشاوره حقوقی به هنگام و صحیح در خصوص دعاوی املاک و دعاوی مربوطه و انجام امور وکالت دعاوی ملکی از بسیاری از معضلات حقوقی و دعاوی پیچیده املاک جلوگیری نموده و در راستای احقاق حقوق شما عزیزان کوشا باشیم .

وکیل تخلیه ملک

فرم ثبت درخواست وکیل حوزه املاک تماس با وکیل تخلیه ملک وکیل تخلیه ملک، وکیلی هست که در زمینه املاک فعالیت کرده و مسلط به

دپارتمان های تخصصی وکالت

دپارتمان های تخصصی وکالت در موسسه حقوقی اترس دپارتمان تخصصی وکالت : ساختار موسسه حقوقی اترس ، از نوع دپارتمانی است ؛ به این معنی