خدمات حقوقی مالکیت فکری و معنوی

خدمات حقوقی اترس در زمینه مالکیت فکری

مالکیت فکری به حقوقی گفته می‌شود که به صاحبان آن حق بهره‌وری از فعالیت‌های فکری و ابتکاری انسان را می‌دهد و ارزش اقتصادی و قابلیت داد و ستد دارد ولی موضوع آن شیء معین مادی نیست.

حقوق پدیدآورندگان آثار ادبی یا هنری یا مالکیت ادبی و هنری معروف به حق مؤلف یا حق تکثیر، حق اختراع، حق تاجران و صنعتگران نسبت به نام، علائم تجارتی و صنعتی و اسرار تجاری معروف به مالکیت تجارتی و صنعتی از انواع مالکیت‌های فکری است. موسسه حقوقی اترس با در نظر گرفتن اهمیت  با دارا بودن وکلای مالکیت معنوی و  در این زمینه به صورت تخصصی ارائه خدمات می نماید.

از جمله خدمات حقوقی اترس در این زمینه ثبت علائم تجاری و طرح های صنعتی و اختراعات و ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه، دفاع از حقوق موکلین در دعوی اعتراض به تقاضای ثبت علائم تجاری و ابطال گواهینامه ثبت علامت تجاری و طرح صنعتی و اختراع، طرح شکایت در مورد نقص حقوق مالکیت فکری می باشد

مخاطبان خدمات حقوقی مالکیت فکری

افرادی که جهت جهت ثبت پتنت نیاز به مشاوره ثبت اختراع دارند.

شرکت‌هایی که نیاز به مشاوره ثبت برند، طرح صنعتی و اختراع هستند.

افرادی که به دنبال مشاوره ثبت طرح صنعتی جهت انجام فرایندهای آن هستند.

آن دست از افرادی که در تکمیل اظهارنامه ثبت اثر مشکل دارند.

شرکت‌ها و افرادی که به دنبال اطلاع از مزایای ثبت طرح، برند و اختراع هستند.

حوزه مالکیت فکری از دو جنبه قابل تقسیم‌بندی است. جنبه اول مربوط به داخلی یا بین‌المللی بودن اثر معنوی بوده و جنبه دوم مربوط به نوع اثر است که به سه دسته ثبت اختراع، برند و طرح صنعتی تقسیم‌بندی می‌شود

خدمات حقوقی مالکیت معنوی توسط وکیل

برخی از خدمات حقوقی تخصصی مالکیت معنوی

مشاوره ثبت اختراع

مراحل ثبت اختراع در ایران دارای  فرایندهای پیچیده حقوقی است. همین علت باعث شده تا اکثر افراد در مراحل ثبت اختراع از مشاوره با یک موسسه حقوقی معتبر یا یک وکیل متخصص حوزه مالکیت معنوی استفاده نمایند. مشاور ثبت اختراع باید در نهایت به این پرسش اساسی پاسخ دهد که برای ثبت اختراع چه باید کرد و نیاز به طی چه مراحلی دارد؟ شما با مشاوره با وکلای متخصص اترس در پروسه ثبت اختراع، با کلیه نکات حقوقی و قانونی موارد ذیل آشنا می شوید و درنتیجه بهترین راهکارهای قانونی را برای رسیدن به نتیجه مطلوب بکارببرید:

  • مراحل ثبت اختراع
  • مدت زمان ثبت اختراع
  • هزینه انجام ثبت در مرکز مالکیت معنوی
  • روش‌های ثبت اختراع
  • مزایای ثبت اختراع
  • آشنایی با نهادها، انجمن‌های مرتبط

مشاوره ثبت طرح صنعتی

علاوه بر مشاوره ثبت اختراع، مشاوره ثبت طرح صنعتی نیز یکی دیگر از حوزه‌های است که وکیل مالکیت فکری و معنوی در آن ورود میکند  که اگرچه دارای اشتراکاتی با ثبت اختراع بوده، اما دو مفهوم و موضوع جدا از هم هستند. ثبت طرح صنعتی نیز همانند ثبت اختراع دارای فرایندها و مراحل خاص خود بوده که ممکن است مدت‌ها به طول بیانجامد.

مشاوره ثبت برند و علائم تجاری توسط موسسه حقوقی مجاز

ثبت برند و نشان تجاری یکی دیگر از مفاهیم مرتبط با مالکیت فکری بوده که به جای اشخاص حقیقی بیشتر شرکت‌ها و افراد حقوقی درگیر آن هستند. مشاوره ثبت برند و نشان تجاری از آن جهت اهمیت دارد که در چند سال اخیر بسیاری از علائم تجاری کپی‌برداری شده است. اما ثبت برند تجاری در عمل همانند ثبت اختراع و طرح صنعتی از پیچیدگی زیادی برخوردار است.

خدمات مشاوره ثبت برند و نشان تجاری غالبا هم توسط موسسات حقوقی و هم توسط مشاوران حقیقی ارائه می‌شود. اما بنا به حساسیت فرایند ثبت علامت تجاری، بهتر است یک موسسه حقوقی مجاز یا یک وکیل متخصص مالکیت فکری و معنوی را برای این کار انتخاب کنید. موسسه حقوقی اترس با استفاده از تجربیات و تخصصی که دارد تلاش می‌کند تا از میزان فرایندهای پیچیده ثبت اثر کاسته و ایرادات مختلف آن را مرتفع کند

بیشتر بدانیم : موارد ابطال برند چیست ؟

وکیل برای ثبت برند و مالکیت فکری

وکیل برای ثبت برند و مالکیت معنوی

برای اینکه علامت تجاری خود را ثبت کنید ، میتوانید از وکیل ثبت برند و مالکیت فکری استفاده کنید . پس از ارائه مجوز شغلی ، وکیل متخصص ثبت برند در سامانه مربوطه استعلام می کند که آیا برند مورد درخواست ، مشابه دارد و یا خیر . این استعلام احتمالی است و در بیشتر موارد قابل اطمینان هست . برای ثبت برند ، نهایتا کارشناس اداره مالکیت معنوی تشخیص میدهد که علامت تجاری ای که درخواست ثبت شده است با برند های ثبت شده قبلی تشابه دارد و یا خیر.

وکیل ثبت علامت تجاری پس از ارسال اظهارنامه ، پیگیری ثبت علامت تجاری را انجام می دهد .

برای ارتباط با وکلای امور ثبت برند و مالکیت فکری اترس ، از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

هزینه وکیل برای ثبت برند

موسسه حقوقی اترس ، در راستای اصل شفافیت با موکلین حق الوکاله خدمات حقوقی خود را اعلام نموده است .هزینه های وکیل برای خدمات مختلف در بخش تعرفه خدمات حقوقی و وکالتی  آمده است و هزینه وکیل برای ثبت برند ، با توجه به سختی و آسانی ثبت علامت تجاری ، بین ۶ میلیون تومان تا ۸ میلیون تومان می باشد . برای اطلاع از هزینه دقیق وکیل ثبت علامت تجاری و مالکیت فکری ، با ما در ارتباط باشید.

ثبت طرح صنعتی توسط وکیل

ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی : یکی از موضوعاتی که امروزه با توسعه تجارت و کسب و کار های کوچک و

مشاوره حقوقی ثبت برند با وکیل دادگستری

مشاوره حقوقی ثبت برند

فرم ثبت درخواست مشاوره حقوقی ثبت برند تماس برای مشاوره حقوقی ثبت برند مشاوره حقوقی ثبت برند در موسسه