مشاوره حقوقی ساخت و ساز در تهران

مشاوره حقوقی ساخت و ساز

تماس با مشاوره حقوقی متخصص قرارداد ساخت و ساز

مشاوره حقوقی ساخت و ساز در موسسه حقوقی اترس توسط وکیل پایه یک دادگستری  متخصص امور قرارداد ها انجام میپذیرد.

با توجه به افزایش جمعیت کشور و بزرگتر شدن شهرهای بزرگی مثل تهران تقاضا برای مسکن هم رو به بالا رفته است. به همین دلیل خیلی از افراد به ساخت و ساز املاک قدیمی خود پرداختند تا آنها را به آپارتمان هایی تبدیل کنند که افراد بیشتری امکان سکونت در آن داشته باشند. 

برخی از افراد هم که به تنهایی توانایی ساخت ملک و املاک خود را نداشتند با قرارداد های مشارکت در ساخت با پیمانکاران قرارداد بستند. همه این مسائل و همچنین مجوزها و عوارض شهرداری و اداره مالیات منجر به تشکیل طیفی از پرونده های مشابه در دستگاه قضایی شد.

پس با توجه به این مسئله ممکن است برای انجام این دسته از اقدامات متوجه ریسک زیادی شوید. برای اینکه بتوانید میزان ریسک اقدامات خود را به حداقل برسانید نیاز است که از یک مشاوره حقوقی که متخصص به امور ساخت و ساز و پیچیدگی های کارهای اخذ مجوز از شهرداری است مشورت بگیرید تا از بروز مشکلات آتی جلوگیری کنید.

مشاوره حقوقی متخصص قرارداد ساخت و ساز

مشاوره حقوقی برای دریافت مجوزهای ساخت و ساز

یکی از جمله مشکلاتی که ممکن است در مسیر ساخت و ساز برای اشخاص مشکل زا باشد و وقت زیاد و هزینه زیادی از آنها را هدر کند دریافت مجوزهای ساخت و ساز میباشد

. همانطور که یکسری ویژگی ها از نظر مهندسی وجود دارد تا یک ساختمان، مناسب برای صدور مجوز از سوی مرجع صلاحیتدار باشد که از طرف مهندسین متخصص مورد بررسی قرار میگیرد، یکسری ویژگی های حقوقی نیز وجود دارد که باید قبل از اقدام برای دریافت مجوز مورد بررسی قرار گیرد.

بررسی ملزومات قانونی به قدری حائز اهمیت است که اگر به درستی بررسی نگردد ممکن است برای صدور مجوز و پایان کار به مشکلاتی برخورد کنید که در برخی موارد حاد حکم به تخریب هم صادر شده است.

پس برای تضمین اقدامات خود بهتر است با یک مشاور متخصص در قوانین و مقررات ساخت و ساز و قوانین ثبتی و ملکی مشورت نمایید تا با تجربه ای که در این زمینه دارد شما را راهنمایی کند.

اهمیت مشاوره حقوقی در ساخت املاک

ساخت و ساز در املاک با توجه به رشدی که داشته است، توجه شهرداری ها را برای جلوگیری از رشد بی رویه و غیر قانونی این دسته از ساخت و ساز ها را جلب کرده است. کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری یکی از مراجعی است که وظیفه رسیدگی به تخلفات و ایرادات ساختمانی را دارد برای مثال اگر برای ساخت یک ساختمان پروانه ای اخذ نشده باشد یا ساختمان با پروانه اخذ شده تطابق نداشته باشد کمیسیون با توجه به شرایط موجود به آن رسیدگی میکند.

این کمیسیون در صورت وجود مشکل میتواند جلوگیری کند از ادامه ساخت و همچنین در برخی موارد حکم به تخریب دهد که در این صورت تمام سرمایه و وقتی که صرف ساخت و ساز کرده اید به هدر میرود.

پس بهترین راه این است  که در صورت ورود کمیسیون ماده ۱۰۰ ایراد مطرح شده در این کمیسیون را در یک مشاوره حقوقی ملکی با بیان تمام  جزئیات مطرح کنید تا با ارائه بهترین راهکارها و نحوه اعتراض به رای کمیسیون ماده ۱۰۰،  شما را برای حل مشکلات راهنمایی کند.

مشاوره حقوقی در دعاوی ساخت ملک

مشکلات حقوقی که ممکن است بر سر راه یک سازنده ساختمان قرار بگیرد لزوما از طرف شهرداری نیست و ذی نفعان دیگری ممکن است شکایتی علیه سازندگان در دستگاه قضایی به ثبت برسانند.

برای مثال ممکن است در حال ساخت بنای شما ضرری از طرف شما به ساختمان همسایه ها وارد شود و آنها از شما در دادگاه شکایتی تنظیم نمایند.

در ابتدای امر شما باید با یک وکیل  ملکی مشورت نمایید تا بررسی کنید که آیا مشکل پیش آمده بر اثر ساخت و ساز ملک شما بوده است و یا بنای خود او فرسوده بوده که منجر به این اتفاق شده است. ب

ررسی اینگونه مسائل همراه با یک مشاوره حقوقی حرفه ای میتواند مسئولیت شما در جبران خسارت به حداقل برساند.

مشاوره حقوقی برای تنظیم قراردادهای ساخت و ساز

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد تنظیم قرارداد ساخت و ساز است.

اگر این امر با مشورت یک متخصص صورت پذیرد میتواند از بروز مشکلات حقوقی در آینده جلوگیری نماید. تنظیم قرارداد یکی از چندین خدماتی است که از سوی مشاوران حقوقی و وکلای دادگستری ارائه میشود.

همانطور که شما مستحضر هستید این مسئله که پیشگیری بهتر از درمان است امری جا افتاده میان افراد با تجربه میباشد.

پس برای اینکه وقت و هزینه زیادی در دستگاه های قضایی صرف نکنیم و معاملات و اقدامات خود را متوجه ریسک های بزرگ و غیرقابل تحمل ننماییم بهترین گزینه پیش روی ما سپردن تنظیم قرارداد ساخت و ساز به دست یک وکیل با تجربه کار در حوزه املاک میباشد.

مشاوره ساخت ساز

هزینه مشاوره حقوقی ساخت و ساز

در طول این گفتار به اندازه کافی متوجه میزان اهمیت این دسته از مشکلات حقوقی شدیم. موسسه حقوقی اترس یکی از موسسات حقوقی مجاز در سطح کشور میباشد که با ارائه خدمات حقوقی در زمینه های مختلف به صورت تخصصی شناخته میشود.

موسسه اترس با تکمیل کادر حقوقی خود که به وسیله همکاری با وکلا پایه یک دادگستری که هریک به صورت تخصصی در زمینه های مختلف ارائه خدمات میکنند میتواند گزینه مناسبی برای اشخاصی باشد که به دنبال مشاوره حقوقی در حوزه ای خاص هستند. هزینه تنظیم قرارداد ساخت و ساز توسط وکلای اترس که متخصص در این زمینه میباشند به مبلغ دو میلیون تومان میباشد که به صورت ویژه با توجه به شرایط شما تنظیم میشود.

اگر هم به دنبال مشاوره حقوقی هستید موسسه حقوقی اترس با پکیج های مختلف به شما ارائه خدمات میکند و پیشنهاد ما برای شما دریافت پکیج مشاوره حقوقی سی دقیقه ای است که مبلغ آن ۲۵۰ هزار تومان میباشد.

  • مشاوره تلفنی/ ۲۰ دقیقه ۱۸۵ هزار تومان
  • مشاوره تلفنی/ ۳۰ دقیقه ۲۵۰ هزار تومان
  • مشاوره تلفنی/ ۴۰ دقیقه ۳۵۰ هزار تومان
  • مشاوره حضوری/ ۶۰ دقیقه ۹۰۰ هزار تومان
  • تنظیم قرارداد ساخت و ساز ۳ میلیون تومان

شماره مشاوره حقوقی برای ساخت ملک

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید با  مشاوره حقوقی در دپارتمان امور املاک و اراضی موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ، وکیل ملکی  هماهنگی های لازم را انجام دهید.

 

نتیجه‌گیری :

با توجه به اینکه رشد روز افزونی ساخت و ساز در زندگی ما دارد، دیگر بیشتر افراد جامعه درگیر این مسئله شده اند که یا در همسایگی آنها این اتفاق رخ داده است یا پیشنهاداتی به شما در این زمینه شده است. برخی با توجه به ریسکی که در این زمینه وجود دارد از ورود به آن می هراسند اما با انجام تحقیقات و بالا بردن سطح آگاهی خود توسط مشورت با یک متخصص میتوانند به این حوزه ورود نمایند.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند