وکیل تجاری کیست

وکیل تجاری کیست و چه وظایفی دارد؟

وکیل تجاری کیست 

وکیل تجاری : همانطور که در مقاله حقوق تجاری چیست و چه ارکانی دارد؟ بیان شد، قوانین و مقرارتی در حوزه تجارت وجود دارد که برای این کار مرزهای مشخصی را ترسیم کرده‌اند. برای شناسایی این مرز‌ها و حد و حدود حقوق تجاری باید از یک وکیل تجاری کمک  به کار گرفت

همانطور که در زمینه مسائل حقوقی به وکیل حقوقی مراجعه می شود. در زمینه مسائل تجاری مشکلات و موانع بسیاری وجود دارد که رفع آنها کار هر کسی نیست و باید برای حل این موانع به سراغ فردی بروید که از دانش و تخصص بالایی در این زمینه برخوردار است.

از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا ویژگی‌های یک وکیل تجاری متخصص را بررسی کنیم.

وکلای تجاری

وکیل تجاری کیست

در همه دانشکده‌های حقوق به‌صورت  مجزا درس حقوق تجارت  برای دانشجویان برگزار می‌شود. به‌ همین دلیل همه فارغ‌التحصیلان رشته حقوق با حقوق تجاری آشنایی  دارند.

یک وکیل تجاری حرفه‌ای متخصص کسی است که علاوه‌بر تسلط کافی بر مبانی حقوق تجارت، در زمینه‌های گوناگونی مثل اختلافاتی که احتمال دارد بین شرکت‌های تجاری پیش آید،

پرونده‌های حقوقی مربوط به روابط بازرگان ها، مسائل مربوط ‍‌‌به حقوق بین‌الملل، پرونده‌های نفتی، شرکت‌های حمل و نقل هوایی و زمینی و… تخصص علمی و مهارت کافی داشته باشد.

در خصوص جرایم مربوط به حقوق تجاری ، پیشنهاد می کنیم به وکیل کیفری مراجعه کنید .

به همین دلیل وکلای پایه ‌یک ‌دادگستری که پرونده وکالت خود را از کانون وکلا دریافت کرده‌اند و به طور رسمی پروانه وکالت دارند می‌توانند در زمینه حقوق تجارت به صورت تخصصی فعالیت کنند.

اما وکلایی هم هستند که به طور تخصصی در زمینه حقوق تجارت مهارت دیده‌اند و دانش اموخته حقوق بین‌الملل یا حقوق تجارت هستند. این دست از وکلا می‌توانند مشاوره‌های تخصصی‌تر، دقیق‌تر و جامع‌تری را به شرکت‌های تجاری ارائه نمایند.

اخیرا دانشگاه تحت نظارت کانون وکلای دادگستری  برای وکلای پایه یک ، دوره های آموزشی وکالت تخصصی  برگزار نمود. یکی از این دوره های تخصصی ، حقوق تجارت و ورشکستگی است که به صورت تخصصی وکلای شرکت و تجاری پرورش میدهد.

 

وظایف وکیل تجاری متخصص

وظایف وکیل تجاری چیست

یک وکیل تجاری باید در خدماتی که به موکل خود ارائه می‌دهد، بتواند امور مربوط به معاملات را نیز سر و سامان دهد. وکلای تجاری معمولاً مهارت‌های زیادی در سر و سامان بخشیدن به امور تخصصی در حوزه تجارت دارند، به این دلیل که اشراف کاملی روی قانون و مقررات حوزه تجارت و قراردادهای مالی و اموری از این قبیل دارند. یک وکیل مالی وظایف متعدد و گوناگونی را بر عهده دارد. ازجمله وظایف مهم یک وکیل تجاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ثبت شرکت با در نظر گرفتن نوع شرکت‌ها و موسسات تجاری و قوانین و مقررات ویژه هر شرکت و موسسه ،وکیل متخصص این حوزه میداند که بهترین نوع ثبت یک شرکت برای هر کسب و کاری چیست .

انعقاد قراردادهای شرکت‌های تجاری و موسسات مالی و همچنین بررسی آن‌ها

حل‌و‌فصل اختلافات مربوط به امور تجاری بین شرکت‌های گوناگون و همچنین شرکای مختلف

شرکت مستمر و موثر در جلسات مربوط به امور تجاری شرکت به عنوان وکیل شرکت

مطالبه کردن اسناد تجاری مانند سفته و چک که از ویژه‌ترین کارهای یک وکیل تجاری متخصص در امور شرکت‌های تجاری است

تنظیم و عقد قراردادهای تجاری گوناگون و مختلف نظیر خرید و فروش املاک و مستغلات

نظارت دقیق و کاربردی بر قراردادهای مربوط به شرکت‌های تجاری و موسسات مالی

 

چنانچه نیاز به مشاوره حقوقی برای شرکت خود را دارید با ما در تماس باشید

توانایی و تخصص وکلای تجاری

توانایی حضور در واحد‌های مربوط به امور حقوقی شرکت‌های تجاری به شکل توافقی

یک وکیل تجاری متخصص و نیز وکیل متخصص کسب و کار ، کمک می‌کند تا در کسب‌وکار خود رشد کنید و به توسعه برسید. اغلب شرکت‌های موفق و بزرگ، داشتن یک وکیل شرکت برای پیشنهاد و مشاوره در امور را جزو مبانی اصلی و ضروریات شرکت خود می‌دانند،

چراکه در کنار سیستم مدیریتی که از ارکان اصلی اداره یک شرکت یا موسسه به‌حساب می‌آید، وجود یک فرد که بتواند بر حوزه مسائل قانونی و مقررات موجود اشراف کاملی داشته باشد نیز به‌صورت ویژه‌ای‌احساس می‌شود. وکیل تجاری باعث می‌شود تا از مشکلات احتمالی که در آینده ممکن است برای شرکت رخ دهد، به طور موثری جلوگیری به عمل آید.

و در آخر…

برای اینکه در مراجع قانونی بتوانید موفق و پیروز باشید، داشتن یک وکیل تجاری به شما کمک ویژه‌ای خواهد کرد. امور تجاری جزو پرریسک‌ترین و سخت‌ترین مشاغلی است که نیاز به تمرکز دقیق و مشاوره‌های تخصصی دارد.

به همین دلیل نباید اشتباه کرد و امور را ساده نگریست  پیشنهاد می‌کنیم برای امور مربوطه از مشاوره حقوقی و تخصص یک وکیل تجاری خوب و متخصص کمک بگیرید.

این را در نظر داشته باشید که گاهی مواقع پیروزی با تکیه بر خود به‌دست نمی‌آید و استفاده از دانش و تخصص متخصصین بسیار مفید خواهد بود. از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

برچسب های مرتبط

همراه شما هستیم…

موسسه حقوقی اترس

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند