درخواست وکیل برای دریافت خسارت

وکیل خسارت

تماس با وکیل خسارت موسسه حقوقی اترس

وکیل خسارت در موسسه حقوقی اترس وکیل پایه یک دادگستری است که متخصص خسارات ناشی از قرارداد ها و دعاوی و سایر خسارات وارده به افراد میباشد

در طول زندگی انسانها ممکن است به اشکال مختلفی متوجه ضرر یا به اصطلاح حقوقی متوجه خسارت شوند و هر خسارتی نیز سه رکن دارد.

اولین رکن آن خسارت دیده هست، رکن دوم خسارت هست و در نهایت رکن سوم خسارت زننده میباشد.

برخی از خسارت ها هست که رکن خسارت زننده شخص حقیقی یا حقوقی نیست که بتوانیم شخصی را مقصر این خسارت بدانیم برای مثال باد شدیدی آمده و شاخه درخت شکسته و بر روی اتومبیل شما افتاده است.

در این صورت نمیشود شخصی را مسئول این خسارت دانست.

اما در موارد دیگر مشخص است که ضرری که به ما وارد شده است توسط یک شخص وارد شده است. در این صورت است که وظیفه وکیل آغاز میشود که باید در ابتدا شخص خسارت زننده را تشخیص دهد، میزان خسارت را محاسبه کند و برای دریافت و مطالبه خسارت ،دعوایی علیه خسارت زننده در دادگاه اقامه نماید.

وکیل خسارت برای دعاوی قراردادها

وکیل خسارت کیست؟

وکیل به طور کلی به شخصی اطلاق میشود که دارای پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری باشد.

وکیل خسارت شخصی است که در زمینه انواع خسارت دارای تخصص است و به صورت ویژه و متمرکز بر روی این دسته از پرونده ها فعالیت میکند.

به دلیل اینکه تمرکز این وکیل بر روی پرونده های خسارت میباشد پس توانایی بالاتری از وکلایی دارد که در زمینه های دیگر مشغول به فعالیت هستند و همچنین تجربه ای که وکلای خسارت در این حوزه دارند بسیار بالاتر و به روز تر میباشد.

پس اگر مشکل حقوقی برایمان در زمینه انواع خسارت ها برای ما پیش آمد بهتر است که به وکیل خسارت رجوع کنیم.

اهمیت راهنمایی گرفتن از وکیل متخصص خسارت

ممکن است برای شما این سوال پیش آمده باشد که چرا باید در صورتی که خودمان میتوانیم در دادگاه حضور پیدا کنیم، کار خود را به وکیل ارجاع دهیم؟

پاسخ به این سوال در گرو دانستن اهمیت وکیل حقوقی برای پرونده ای هست که به وی ارجاع داده شده تا از حقوق موکل خود دفاع کند. با توجه به پیچیدگی قوانین و مقررات و همچنین کار در مراجع قضایی سبب میشوند تا وقت و هزینه بسیاری برای گرفتن حقوق خود صرف کنیم و گاهی ممکن است به نتیجه مطلوب هم نرسیم.

اما وکلا با دانش و تجربه ای که دارند میتوانند در زمان و هزینه های ما صرفه جویی کنند و همچنین ما را به نتیجه مطلوب برسانند.

پس استفاده از وکیل برای پرونده هایی که دارای پیچیدگی مخصوصی مانند پرونده های خسارت است به نوعی الزامی میباشد. به عنوان مثال یکی از راه های اثبات وقوع و میزان خسارت انجام تامین دلیل می باشد .

گذر زمان باعث می شود دلایل از بین برود و عملا هیچگاه نتوان ورود خسارت را اثبات کرد.

ضرر و زیان ناشی از عدم اجرای تعهدات قرارداد

شاید برای شما هم پیش آمده باشد در قراردادهایی که ریسک بالایی دارند معمولا یکی از طرفین یا  هر دو طرف خسارتی تعیین میکنند و در صورتی که طرف مقابل به تعهد خود عمل نکند به دلیل عدم اجرای مفاد قرارداد خسارت وارده را از طرف دیگر جبران نمایند.

این خسارت ناشی از قرارداد ممکن است به دو صورت باشد. صورت اول ممکن است که میزان خسارت به عنوان مبلغی مشخص باشد که اگر اجرای تعهد در مکان و زمانی که در عقد مشخص شده انجام نشود شخص متعهد باید آنرا بپردازد. اما شکل دیگری که این وجه التزام دارد این است که ممکن است به ازای هر روزی که از اجرای تعهد بگذرد برای هر روز آن مبلغی مشخص شده باشد که با روزهای قبل جمع میشود و متعهد باید از زمان اجرای تعهد و زمان جبران خسارت به متعهدله خسارت بپردازد.

حال برای اینکه در چه قراردادهایی شما کدام نوع را انتخاب کنید تا جبران خسارت به صورت کامل تری صورت بگیرد و همچنین طرح دعوا در دادگاه برای گرفتن خسارت خود از وظایف وکیل خسارت است که با مراجعه به ایشان میتوانید از کمک و راهنمایی آنها بهره مند شوید.

خسارت ناشی از تصادفات رانندگی

یکی از مشکلاتی که با توجه به ازدحام جمعیت و همچنین ترافیک در شهر های بزرگی مثل تهران گریبان گیر مردم شده است مسئله تصادفات رانندگی میباشد. در این تصادفات شخصی که مقصر شناخته میشود از طرف کارشناسان راهنمایی و رانندگی مسئول جبران خسارت دیگری میباشد.

از آنجایی که بیمه شخص ثالث با توجه به متن صریح قانون بیمه اجباری برای همه دارندگان وسیله نقلیه اجباری میباشد به صورتی کلی یا در برخی موارد قسمتی از خسارت را شرکت های بیمه فعال در این زمینه باید بپردازند.

پیگیری کارهای بیمه و همچنین در برخی موارد ممکن است نیاز به اقامه دعوا داشته باشید، که در این زمان وکلایی که متخصص در امور بیمه ای و همچنین قوانین و مقررات خسارت هستند میتوانند در دفاع از حقوق شما کمک کنند.

خسارت قرارداد

خسارت ناشی از اقامه دعوای واهی

دعوای واهی دعوایی است که پایه و اساس درستی نداشته به دلایل واهی شخصی علیه شما طرح کرده است که در نهایت هم دادگاه به نفع شما رای صادر میکند و برای طرف خواهان هیچ حقی متصور نیست. حال در این بین در طول دعوا شما متحمل هزینه هایی برای گرفتن وکیل و هزینه های دادرسی شده اید.

وکیل خسارت شما میتواند در پایان رسیدگی و صدور رای دادگاه درخواست جبران خسارت ناشی از دعوای واهی را از مقام قضایی بخواهد و در صورت رسیدگی شخص خواهان محکوم به پرداخت هزینه هایی که شما در نتیجه طرح آن دعوا متحمل آن شدید میشود.

هزینه وکالت پرونده خسارت

خسارتی که به ما وارد میشود ممکن است که زندگی شخصی و همچنین زندگی کاری و تجارت ما را تحت الشعاع خود قرار دهد و جبران آن برای ما بسیار حائز اهمیت باشد. موسسه حقوقی اترس با وکلای پایه یک دادگستری که حرفه و تخصص خود را به این حوزه اختصاص داده اند میتواند حل کننده مشکلات شما در این زمینه باشند.

حق الوکاله پرونده های خسارت به قیمت سی میلیون تومان میباشند و با توجه به شرایط و اوضاع . احوال این قیمت متغیر است.

  • هزینه وکیل برای پرونده های خسارت ۳۰ میلیون تومان

    به همراه یک ساعت مشاوره رایگان

شماره وکیل خسارت

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید با وکیل خسارت  در دپارتمان امور حقوقی موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ، برای مشاوره حقوقی دریافت خسارت هماهنگی های لازم را انجام دهید.

 

نتیجه‌گیری :

با تمام توضیحاتی که داده شد با اهمیتی که این بخش از حقوق میتواند در کشور ما و حتی تمام کشورهای جهان داشته باشد آشنا شدیم. حال شما میتوانید با توجه به وضعیت خود برای برگزاری جلسه مشاوره حقوقی و یا گرفتن وکیل در پرونده خود اقدامات لازم را انجام دهید و موسسه حقوقی اترس در این مسیر دشوار میتواند همراه خوبی برای شما باشد.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند