انتخاب وکیل مناسب برای پرونده قضایی

انتخاب وکیل متخصص در  موسسه حقوقی اترس

از طریق یکی از  راه های تماس زیر میتوانید برای هماهنگی با وکلا متخصص با ما  در ارتباط باشید

۱- تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱

۲- تکمیل فرم درخواست  تماس با وکیل ( در صورتیکه میخواهید ما با شما تماس بگیریم ، فرم زیر را تکمیل فرمایید)

درباره خدمات وکلا اترس چه میگویند

وکیل : همه کسانی که به خدمات حقوقی نیاز دارند ، چه اشخاصی مانند شرکت های تجاری که خدمات مستمر حقوقی میخواهند و چه کسانی که در معاملات و زندگی شخصی خود دچار چالش های حقوقی هستند ، دغدغه پیدا کردن یک وکیل خوب را دارند .

ما در اترس این نگرانی شما را درک می کنیم و اذعان داریم که پیدا کردن یک وکیل یا مجموعه ای از وکلا به ویژه در شهرهای بزرگی چون تهران که ، روابط کاری بدون شناخت قبلی آغاز می شود ، تا چه حد پر ریسک و نگران کننده است .

ما با خیلی از موکلین خود همدل هستیم که سابقا برای پیدا کردن یک موسسه حقوقی مجاز و مطمئن در دام افراد سودجو گرفتار شده است.

ما در اترس ادعا نداریم که بهترین هستیم ، اما همواره در تلاشیم که در مسیر بهترین موسسه حقوقی بودن گام برداریم و توانسته ایم با جذب  و پرورش بهترین و متخصص ترین وکلای کشور و ارائه خدمات با کیفیت ، بخشی از دغدغه موکلین خود را بر طرف کنیم . در حال حاضر مسیرهای مختلفی برای انتخاب وکلای خوب وجود دارد .

گاهی با معرفی یک شخص قابل اعتماد وکیلی مجرب انتخاب می شود . بعضی وقت ها در اینترنت جستجو می شود . در برخی موارد در دادگاه ها با وکیلهای مختلفی آشنا می شوند. ما در این مقاله سعی داریم با ارائه یک تقسیم بندی از وکلا و زمینه های فعالیت آنها ، شما را در انتخاب وکیلی که مورد نیاز شما هست، یاری دهیم.

وکیل و حقوقدان

پس از مطالعه این متن می توانید موضوع و نیاز خود را با هریک از عناوین تطبیق بدهید و در مسیر انتخاب موفق تر عمل کنید و اگر برای انتخاب وکلا مدافع سوالی داشتید با خطوط ارتباطی اترس مسئله را طرح کنید .

این مطلب به دلیل جامعیت آن ممکن است در برخی عناوین برای شما مفید تر و در برخی موارد کم تر مفید باشد اما توصیه اکید داریم که تمام موارد را بخوانید چرا که برخی مطالب با هم ارتباط دارند و میتواند به درک بهتر موضوع کمک بیشتری کند و همچنین ممکن است ، در نگاه اول عنوان وکیل مورد نیاز خود اشتباه کرده باشد و با مطالعه سایر بخش ها عنوان دقیق تر را شناسایی کنید.

وکیل پایه یک دادگستری مجرب

 

معیار و نحوه  بررسی  وضعیت وکلا  دادگستری

نکته ای که در خصوص انتخاب وکیل قبل از هرچیزی دیگری می بایست بررسی شود این است آیا شخصی که خود را وکیل معرفی می کند و یا اموری که در صلاحیت اختصاصی وکلای دادگستری می باشد مانند ارائه مشاوره حقوقی را انجام میدهد ، از مراجع قانونی مجوز های قانونی را دارد یا خیر.در مقاله وکیل دادگستری که در بخش مطالب حقوقی سایت موسسه حقوقی اترس ، توضیح داده شد که چگونه و از چه سایت هایی می توانید وضعیت وکیل را استعلام کنید. اگر شما کد ملی وکیل را داشته باشید می توانید از سایت عدلیران استعلام وضعیت وکیل را بگیرید

حقوقدان خوب چه ویژگی هایی دارد

برای پاسخ به اینکه وکلای خوب چه کسانی هستند در ابتدا میبایست  با ویژگی های آنها  آشنا شویم.

یک وکیل خوب به صورت کلی سه ویژگی دارد که به اختصار به آن می پردازیم.

صداقت و شفافیت با موکل از مهمترین ویژگی های وکلا  خوب است 

برای توضیح این مطلب می توانیم  به کلید واژه

واقعیت گرایی اشاره کنیم . یک وکیل خوب ، ضمن اینکه همیشه امید به گشایش دارد، مسیر پرونده را به صورت واقعی  می بیند و به موکل نشان می دهد و از دادن وعده هایی که توان انجام آن را ندارد می پرهیزد .به عنوان مثال رای را قاضی میدهد ، بنابراین یک وکیل خوب هیچ وقت ، وعده تضمینی ، صادر شدن رای خاص را نمی دهد.

ارائه گزارش های مستمر و منظم به موکل از دیگر ویژگی های وکیلی متعهد به شمار می رود

موکل این حق را دارد که در جریان همه اقدامات پرونده و به شکل کامل قرار بگیرد و نسبت به اقدامات و پیش بینی های بعدی  وکیل خوب ، مطلع باشد.

تخصص ، تجربه و دانش لازم در یک پرونده

وکیل متعهد ،بر حوزه ای که پرونده آن را قبول کرده است ، اشراف دارد . بر همه قوانین و مقررات آن و همچنین ،بر رویه های قضایی تسلط کافی داشته باشد.

انواع وکیل 

وکیل حرفه ی شخصی است که دارای پروانه وکالت دادگستری است و از کانون وکلای دادگستری  یا مرکز وکلای قوه قضائیه پروانه وکالت پایه یک دادگستری با شماره پروانه وکالت داشته باشد.

وکلا ممکن است در یک موسسه حقوقی مجاز و معتبر  در کنار وکلای دادگستری متخصص دیگر به صورت گروهی ارائه خدمات دهد و یا ممکن است  به صورت مستقل و سنتی در دفتر وکالت شخصی خود فعالیت کند.

در ادامه به انواع وکلا می پردازیم .

وکیل شرکت ها و سازمان ها

وکیل شرکت

هر تاجر و فعال اقتصادی ، مجموعه فعالیت هایی انجام می دهد که بار و آثار قانونی دارد و طبیعتا برای کاهش ریسک های قانونی این فعالیت ها ، از وکلای تجاری استفاده میکند .به عنوان مثال یک شرکت برای تنظیم و اصلاح قراردادها با طرف های تجاری ، کارکنان خود و اشخاص ثالث مانند موجر دفتر شرکت، وضعیت حقوق کار و تامین اجتماعی کارمندان خود ، لازم است به طور مستمر از مشاوره حقوقی و یا مشارکت مستقیم وکیل متخصص امور شرکت استفاده نماید.

نکته مهم در خصوص مسائل حقوقی شرکت ها ، این است که به دلیل تنوع بالای موضوعات حقوقی شرکت ها ، تسلط یک فرد بر همه این بخش در سطح تخصصی تقریبا محال است .

به همین دلیل است که شرکت های متوسط و  بزرگ به جای استفاده از یک وکیل شرکت ، با موسسات حقوقی ، همکاری بیشتری دارند .موسسات حقوقی می توانند با تشخیص میزان تسلط و اشراف یک وکیل در حوزه شرکت ها ، او را به یک شرکت معرفی نمایند و بر او نظارت های سازمانی و علمی را انجام دهند  و در صورتیکه شرکت با موضوعات تخصصی ای دیگری روبرو شد که خارج از حوزه تخصصی فرد معرفی شده باشد ، با معرفی یک یا چند وکیل متخصص دیگر و اضافه شدن ایشان به تیم پرونده ، شانس موفقیت را بالاتر می برند.

فعالیت تخصصی  وکلای شرکت

وکیلی که در حوزه شرکت ها فعالیت می کند ، می بایست در مسائل حقوقی مختلف شرکت مطلع باشد و در برخی از آن موارد متخصص باشد  و در صورت پیچیدگی و تخصصی شدن موضوع  حتما از متخصص مربوطه کمک بگیرد .

فرض کنید یکی از وکلای اترس که وکیل در یک شرکت است ، با یک پرونده کیفری مالی پیچیده مواجه می شود . در اینجا موضوع را به مدیرحقوقی اترس اعلام میکند و مدیر حقوقی ، ممکن است این پرونده را به همان شخص ، در کنار وکیلی دیگر که متخصص دعاوی کیفری در موسسه است، ارجاع دهد ، تا همزمان با هم روی پرونده کار کنند.

 وکیل حقوقی

وکیلی که در حوزه حقوقی فعال است در زمینه روابط حقوقی افراد فعالیت دارد .به آن شخص که در این حوزه فعال هست وکیل حقوق خصوصی هم گفته می شود .

در روابط افراد حوزه خصوصی ، اصولا هر گونه توافق و شرط قراردادی تا زمانی که با قوانین آمره ، اخلاق جامعه و نظم عمومی مخالفت نداشته باشد صحیح است. برای تشخیص اخلاق جامعه که به آن اخلاق حسنه هم گفته می شود و همچنین برای تشخیص نظم عمومی و آنچه مغایر آنها هست ، قاضی بر اساس عرف، موضوع را تشخیص می دهد .تسلط وکلای متخصص بر قوانین آمره و قوانین تکمیلی در تنظیم قراردادها و توافقات بسیار اهمیت دارد.

وکیل در دادگاه کیفری

وکیل کیفری

 وکیل پایه یک کیفری ، شخصی که در این امور متخصص می شود ، می بایست علاوه بر تسلط بر امور ماهیتی حقوق جزا ، بر آیین دادرسی کیفری و امور شکلی اشراف کافی داشته باشد.

در حقوق کیفری ، اثبات سوءنیت و فعل و انفعالات ذهنی مجرم بسیار اهمیت دارد و این موضوع حساسیت دفاع در دعاوی کیفری را بالاتر می برد . دو ویژگی مهمی که برای وکلا در این حوزه ضروری است ، پیگیری مضاعف پرونده و منطبق بودن روحیات و شخصیت فرد با موضوعات کیفری می باشد.

وکیل قرارداد

برای تنظیم یک قرارداد توسط وکیل ، دو رویکرد وجود دارد. برخی معتقدند که قرارداد می تواند صرفا با دانش آکادمیک تنظیم شود .گروه دیگری از وکلا که اترس هم با آنها موافق تر است اعتقاد دارند که قرارداد می بایست توسط وکیل قرارداد تنظیم شود .

یعنی شخصی که سابقه دعاوی حقوقی مختلف را داشته باشد و بداند که یک قرارداد در چه مواردی با اختلاف مواجه خواهد شد و چگونه با تنظیم روشن شروط قراردادی و تعیین ضمانت اجراهای مناسب حتی المقدور از تخلفات قراردادی جلوگیری کند.

از سوی دیگر حقوقدان متخصص می داند که عبارات و کلماتی که در قرارداد استفاده می شود ، چگونه توسط دادگاه ها معنی و تفسیر خواهند شد. .بنابراین بهتر است قرارداد توسط وکیل متخصص قرارداد تنظیم شود که دارای تجربه دعاوی حقوقی متعدد در زمینه تخلفات قراردادی را داشته باشد.

وکلای امور بانکی

فعالان اقتصادی برای تاسیس و توسعه کسب و کار خود به منابع مالی نیاز دارند. صاحبین کسب و کار این منابع مالی را با اخذ وام بانکی به دست می آورند.

با توجه به اینکه شرکت ها در موقع اخذ وام ،موضع پایین تری دارند ممکن است قراردادهای بانکی را به صورت سفید ، امضا کنند و یا به شروط غیرقانونی ای که بانک ها در قرارداد درج میکنند توجه نمی کنند.

در شرایطی که وضعیت اقتصادی برای کسب و کارها نابه سامان باشد ، تخلف بانکها از قوانین و مقررات بانکی می تواند آسیب بیشتری به شرکت ها وارد کند.

وکلای بانکی در اترس مسلط به قوانین مربوط به بانکی می باشد و در شرایطی که زمان انعقاد و یا اجرای قراردادی تخلف صورت گرفته باشد ،وکیل از دادگاه حقوقی تقاضای ابطال قرارداد بانکی و یا یک شرط قراردادی مثل ابطال شرط سود قرارداد بانکی نماید .

ذکر این نکته هم اهمیت دارد ما در اترس در مقابل  بانکی هایی مشاوره حقوقی و قبول وکالت میکنیم که ، آن بانک ها جز موکلین ما نباشند چرا که  برخی از بانک ها و مدیران آنها  طرف قرارداد خدمات حقوقی اترس هستند و ما قانونا و اخلاقا نمی توانیم علیه موکل خود مشاوره و یا قبول پرونده داشته باشیم.

 

وکالت ایرانیان خارج از کشور

هموطنان ایرانی ، با توجه به علل و شرایط مختلف و با انگیزه پیشرفت و یا رفاه بیشتر ممکن است به صورت موقتی و یا دائمی به خارج از کشور مهاجرت کرده باشند. در موارد زیادی مشاهده شده است که بستگان ، نزدیکان وهمکاران شخصی که در کشور حضور ندارد ، از عدم حضور او سوءاستفاده مالی نموده اند .

همچنین شما به عنوان ایرانی خارج از کشور ممکن است ، برای امور حقوقی مانند رفع مسدودی حساب ، رفع تصرف از املاک و غیره نیاز به خدمات حقوقی داشته باشید.

وکیل ایرانیان خارج از کشور با گرفتن وکالت از شما ، می تواند امور حقوقی و قانونی شما را پیگیری کند. یک دغدغه ای که برای ایرانیان خارج از کشور وجود دارد این است که از راه دور و بدون حضور در کشور چگونه می توانند وکالت بگیرند .

این موضوع راه های مختلفی دارد . یکی از بهترین راه وکالت دادن برای ایرانیان خارج از کشور ، مراجعه به سامانه میخک است .در این سایت خدمات کنسولی از جمله وکالت دادن ، صورت میگیرد . موسسه حقوقی اترس ، به عنوان موسسه مجاز از سوی کانون وکلای دادگستری مرکز ،خدمات حقوقی تخصصی ای به ایرانیان خارج از کشور دارد.

وکالت پرونده های ملکی

وکیل پرونده های ملکی

معمولا اختلافات حقوقی زمانی پیش می آید که ارزش مال موضوع اختلاف بیشتر شود. در کشور ما جدای از اینکه قیمت املاک همیشه به شدت درحال افزایش بوده است ، ملک به عنوان مهمترین کالای سرمایه ای تلقی می شود .

این عوامل و ضعف هایی در قوانین و شیوه های اجرای آن ، باعث شده است اهمیت دعاوی ملکی و حضور وکیل متخصص ملک هر روز بیشتر شود . یکی از مشکلاتی که باعث پیچیده شدن ، موضوعات ملکی می شود ، قوانین متعدد و ناسخ و منسوخ است . بهترین وکلا ملکی می بایست بر همه قوانین ملکی اشراف داشته باشد و بداند چه قانونی روی پرونده حاکم است و بهترین دفاعیات را ارائه نماید. ما در اترس با دارا بودن دپارتمان تخصصی حقوق املاک ،خدمات حقوقی با حوزه املاک را به صورت تخصصی ارائه می کنیم.

وکلا مالیاتی

در سالهای اخیر با توجه به برنامه ریزی های کلان کشور ، اتکا به بودجه مالیاتی دولت بالاتر رفته است . در همین راستا دولت با یکپارچه کردن سامانه های رایانه ای و اتصال شبکه های مختلف به یکدیگر فعالیت های درآمد زا و میزان درآمد اشخاص را دقیق تر تشخیص می دهد .

وضع مالیاتهای جدید مانند مالیات بر واحدهای خالی ، مالیات بر عایدی هم ، درگیری اشخاص با حقوق مالیات را بیشتر کرده است. با توجه به توضیحاتی که داده شد ،

همین الان که در حال خواندن این مطلب هستید ، ریسک های مالیاتی ، بیش از سالهای گذشته است و لازم است در این خصوص با مشاوره حقوقی با  وکیل مالیاتی داشته باشید و اقدامات پیشگرانه مانند ، انجام تکالیف قانونی چون ارسال اظهارنامه مالیاتی را انجام دهید. در این خصوص روی دپارتمان تخصصی مالیاتی اترس حساب ویژه باز کنید.

وکیل خانواده

وکیل پایه یک خانواده می کوشد تا با استناد به قوانین جاری کشور ، به قانون حمایت از خانواده و قانون مدنی از حقوق موکل خود دفاع کند .در زمانی که یک شخصی برای پرونده خانواده به اترس مراجعه میکند پیشنهاد وکیل خانواده این است که در صورتیکه شرایط اجازه بدهد و طرفین بتوانند موضوع اختلافی را خارج از دادگاه و با مصالحه حل بکنند ، بیشتر به نفع طرفین خواهد بود.

چون در دعاوی خانواده طرفین ناچارا باید چندین دعوی علیه همدیگر طرح کنند مثلا وقتی زن مهریه را مطالبه می کند ، مرد دادخواست اعسار می دهد و یا ممکن است اموال خود را منتقل کند تا زن نتواند آن را توقیف کند.

در اینجا خانم معمولا دعوی مربوط به معامله به قصد فرار از دین طرح میکند و دعاوی بسیاری مانند الزام به تمکین ، نفقه حقوقی و نفقه کیفری ، اجرت المثل ایام زوجیت و غیره طرح خواهد شد. در حالیکه در مواردی زیادی این هزینه ها قابل پیشگیری است .

در خصوص وکلای خانواده یک سوالی که مطرح می شود این است که آیا وکیل خانم بهتر است یا وکیل آقا ؟ این سوال پاسخ قطعی ای ندارد ولی شاید همدلی یک وکیل خانم بتواند به دعاوی خانواده کمک موثرتری نماید.

وکیل خانواده و وکالت در پرونده های خانواده

وکیل جرایم رایانه ای

گسترش اینترنت و فضای مجازی ،با تمام محاسنی که داشت ،برخی آثار بد هم داشت .مجرمین با سواستفاده از بستر اینترنت توانستند ، جرایمی را انجام دهند . جرایم اینترنتی به دو دسته کلی تقسیم می شود

. یک سری از جرایم اینترنتی ، همان جرایم سنتی هستند که در بستر اینترنت هم اتفاق می افتند . مانند کلاهبرداری اینترنتی . قبل از بوجود آمدن اینترنت جرم کلاهبرداری وجود داشت و با پیدایش اینترنت این جرم در بستر اینترنت هم به وقوع پیوست .

دسته دوم جرایمی هستند که پیش از اینترنت وجود نداشتند ؛ مانند دسترسی مجاز به سامانه های اینترنتی یا همان هک که پیش از اینترنت وجود نداشته است .

وکالت در حوزه اداره کار

به جز کارمندان دولت ، تقریبا همه مردم با مسائل حقوق کار و روابط کارگری و کارفرمایی درگیر هستند .قرارداد کار ویژگی های خاص خود را دارد . به عنوان مثال در مقاله ۴ شرط باطل در قراردادکار  به بعضی از شروطی که نمی توان در قرارداد کار توافق کرد پرداختیم.

وکیل اداره کار ممکن است وکیل کارفرما باشد و یا وکیل کارگر. هر چند که در هیات حل اختلاف و هیات تشخیص اداره کار ، وکیل مدنی هم پذیرفته است ، پیشتهاد ما استفاده از وکیل دادگستری است . مرجع اعتراض به رای هیات های اداره کار ، دیوان عدالت اداری می باشد .

در دعاوی اداره کار و تامین اجتماعی آشنایی وکلا اداره کار با قواعد آمره و بخش نامه های داخلی وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی بسیار اهمیت دارد.

وکالت در حوزه تامین اجتماعی

حوزه حقوق تامین اجتماعی نسبت سایر بخش های حقوق  دو تمایز مهم دارد . اول اینکه بخش مهمی از حقوق تامین اجتماعی در کشور ما ، متشکل از بخشنامه ها و مقررات اداری است . یعنی وکیل متخصص تامین اجتماعی ، می بایست علاوه بر قانون تامین اجتماعی ، قانون کار و سایر قوانین ، به بخشنامه های سازمان تامین اجتماعی مسلط باشد .

دوم اینکه سازمان تامین اجتماعی ، واحد اجرائیات دارد .یعنی بدون مراجعه به دادگستری ، رای خود را اجرا می کند  . مثلا حسابهای بانکی و اموال بدهکار را توقیف میکند و از محل آن موارد محکوم شده را برداشت می کند.

وکلا معاضدتی

کانون وکلای دادگستری برای کسانی که توانایی گرفتن وکیل ندارند ، وکلای رایگان معرفی می کند. بسیاری از وکلا که دلبسته خدمت به مردم است ، به صورت داوطلبانه ، بخشی از وقت خود را به برای ارائه خدمات حقوقی رایگان به افرادی که توانایی گرفتن وکیل ندارند ، اختصاص می دهند .

اداره معاضدت  کانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران در خیابان سعدی جنوبی ، پایین تر از بیمارستان امیراعلم قرار دارد.

همچنین در مجتمع های قضایی و دادگاه ها ، وکلای معاضدتی حضور دارد و افراد می توانند ، مشاوره حقوقی رایگان از ایشان دریافت کنند.

وکلا تسخیری

در برخی از جرایم کیفری مهم که مجازات های سنگین مانند اعدام دارد ، متهم باید وکیل داشته باشد . اگر او وکیل انتخابی (یعنی وکیلی  که خودش تعیین کرده باشد ، نداشته باشد ) دادگاه می بایست برای او وکیل تعیین کند. به این وکلا ،وکیل تسخیری می گویند .

وکیل تسخیری مانند وکیل معاضدتی ، وکلایی رایگان هستند . در عرف دادگاه ها ، به وکیل رایگانی که در دعوی حقوقی وارد می شود ، وکیل معاضدتی و به وکیل رایگانی که وارد دعوی کیفری می شود ، وکیل تسخیری می گویند.

وکلای انتخابی

وکیل انتخابی به معنی این است که شخص ، خودش وکیل خود را تعیین و به دادگاه معرفی کند . اگر دادگاه و یا اداره معاضدت برای شخص ، وکیل تعیین کند ، مانند آنچه که در توضیحات وکیل تسخیری گفته شد ، دیگر وکیل شخص ، وکیل انتخابی و یا تعیینی نمی شود.

وکیل اتفاقی

شخصی که دارای معلومات حقوقی است و وکیل نیست ، می تواند برای اعضای خانواده بستگان تا درجه دوم از طبقه سوم (مثلا پدر ، مادر ، پدربزرگ و مادر بزرگ ،دایی ، عمو ، خاله ، پدرخانم ، پدرشوهر ، مادرخانم ، مادر شوهر ) برای یک کلاسه پرونده مشخص ، جواز وکالت بگیرید و به عنوان وکیل اتفاقی از موکل خود (خانواده و اقوام نزدیک) در آن پرونده مشخص در دادگاه حاضر شده و دفاع کند.

شخصی که میخواهد جواز وکالت اتفاقی را اخذ کند ، با توجه به اینکه دادگاه صالح رسیدگی به پرونده ، کدام شهر است ، باید از کانون وکلای همان استان ، درخواست وکالت اتفاقی داده شود . برای آقایان داشتن کارت پایان خدمت الزامی است .

وکیل آنلاین و مشاوره حقوقی

وکیل تلفنی

مزایایی که برای استفاده از وکیل آنلاین برشمردیم در مورد وکیل تلفنی هم صادق است . نکته مهم این است در مورد  موضوعاتی که نیاز به مطالعه اسناد توسط وکیل است ، در مشاوره های حقوقی تلفنی ، باید این موضوع به نحوی چاره اندیشی شود .

اگر شما ،به حقوقدان بگویید که در اسناد چه مندرجاتی وجود دارد ممکن است مطالب به خوبی منتقل نشود . بنابراین اگر مشاوره آنلاین و یا مشاوره تلفنی با وکلا دارید و لازم است اسنادی مطالعه شود ، پیش از شروع مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی آنلاین ، اسناد را برای مشاور حقوقی خود ارسال کنید.

وکیل آنلاین

با گسترش تکنولوژی و وسایل ارتباطی و بزرگ شدن شهر ها و دور شدن مسافت ها و مسائلی مانند ترافیک ، هزینه های رفت و آمد و محل پارک خودرو ، خدمات حقوقی آنلاین هم گسترش پیدا کرد. با شیوع کرونا اهمیت خدمات حقوقی و آنلاین بیشتر شد.

مشاوره حقوقی آنلاین ، از طریق به کارگیری یک وکیل آنلاین به لحاظ هزینه ای مقرون به صرفه است چرا که هزینه هایی که به برخی از آنها اشاره شد کمتر می شود .این فرایند امکان دیگری که  به شما می دهد این است که در خیلی از موارد ، قبل از انتخاب یک وکیلی برای تماس آنلاین می توانید ، عملکرد سابق او ،نظرات موکلین سابق او و میزان رضایت موکلین را بررسی کنید و بین لیستی از وکلای خانم و وکلای آقا ، بتوانید بهترین فرد را انتخاب کنید . برای انتخاب وکیل آنلاین ، با ما در ارتباط باشید.

 

وکیل تهران

یک تقسیم بندی از وکلا بر اساس شهر و حوزه فعالیت شهر است . به عنوان مثال وکیل تهران ، کرج و شهرهای دیگر.

در خود یک شهر هم ممکن است وکلا در قسمت های خاص شهر ساکن باشد . مثلا وکیل شمال تهران ، غرب تهران ،وکیل شرق تهران و جنوب تهران .

بر اساس قوانین ما ، وکیل مجاز است در کل قلمرو سرزمینی کشور ، وکالت کند . به عنوان مثال اگر شخصی وکیل تهران باشد ، میتواند در شهرهای دیگر هم اعلام وکالت کند. اترس با توجه به اینکه عمده فعالیت خود را در تهران متمرکز کرده است ، همواره در ارائه  بیشتر خدمات حقوقی توسط وکیل تهران موفق بوده است.

در برخی از  شهرهای کوچک ، به دلیل نزدیک بودن ارتباط افراد با یکدیگر ، افراد ممکن ترجیح دهند از یک شخصی که بیرون از مجموعه آن شهر باشند ، به عنوان وکیل تهران ، خدمات حقوقی دریافت کند. یکی از سوالاتی که از اترس زیاد پرسیده می شود این است که بهترین  حقوق دان های تهران چه کسانی هستند؟ و یا چگونه می توانم بهترین وکیل تهران را انتخاب کنم. توصیه ما معمولا این هست ، شما به دنبال وکیلی باشید که منطبق با نیازهای شما باشد و جستجوی بهترین وکلای تهران ، ممکن است ، شما را به بیراهه بکشد.

برای  مشاوره و آگاهی از بهترین  وکلا تهران که متناسب با نیازهای شما باشد ، کافی است با تکمیل فرم مشاوره حقوقی با ما در ارتباط باشید.

بهترین وکیل زن در شهر تهران

 

تفاوت وکیل با وکیل پایه یک 

در مقاله وکیل دادگستری به صورت مفصل به راههای شناخت وکیل پرداخته ایم و توصیه می کنیم برای اطلاع دقیق ، آن مقاله را مطالعه بفرمایید.

در پاسخ به این سوال که تفاوت وکیل و وکیل پایه یک دادگستری چیست باید گفت وکیل کسی است که از کانون وکلای دادگستری یا مرکز وکلای قوه قضاییه مجوز وکالت گرفته باشد .

شخص ، پس از قبولی در آزمون وکالت ،کارآموز وکالت می شود و پس از طی مراحل کارآموزی و قبولی در آزمون اختبار ، وکیل و یا وکیل پایه می شود . مطابق مقررات ، کارآموزان اجازه استفاده عنوان وکیل را ندارند ، اما به تسامح در عرف ، هم به کارآموزان وکالت و هم به وکلای پایه یک ، وکیل گفته می شود ولی همانطور که گفتیم ، وکیل به طور دقیق به کسی که وکیل پایه یک است ، اطلاق می شود.

وکالت حرفه ای چه نقشی در پیروزی پرونده دارد 

ما در اترس به میزان تاثیر حضور وکلا در پرونده نگاه منطقی و واقع گرایانه ای داریم و از موکلین خود هم میخواهیم در این موضوع با هم نظر شوند. اترس معتقد است که حضور وکیل لزوما به پیروزی در پرونده نمیانجامد و نبودن وکیل در پرونده به معنی شکست حتمی نیست.

سوالی که مطرح می شود ، چرا افراد و شرکت ها از وکلا استفاده می کنند؟ در پاسخ باید گفت ، حضور وکیل در پرونده ریسک شکست را کاهش و شانس موفقیت را بالاتر می برد و می تواند باعث سرعت پیشرفت پرونده هم شود . بنابراین تاثیر حتی بهترین وکلا هم مشخص و محدود است چرا که رای نهایتا توسط دادگاه صادر می شود.

بهترین وکیل زن تهران

بسیاری از مخاطبان اترس به دنبال بهترین وکیل خانم تهران می گردند.

در پاسخ می توان گفت برای یافتن بهترین وکلا باید به دنبال بهترین تیم های حقوقی گشت . چرا که مهمترین عاملی که شخصی را تبدیل به بهترین وکیل زن تهران و یا بهترین وکیل مرد ، تبدیل می کند دانش ، تجربه و تخصص او و هم تیمی های او می باشد.

به درستی گفته شده است ، بهترین ها در تیم ها و گروه ها ساخته و پرورش پیدا می کنند.وکلای خانم در برخی موارد که پرونده نیاز به جزئی نگری خاص و یا همدلی ویژه ای دارد ، حضور یک وکیل پایه یک دادگستری خانم موثرتر از حالت عادی است .

البته منظور ما این نیست که این ویژگیها مخصوص وکیل خانم است اما به تجربه دریافتیم برخی ویژگیها در وکلای خانم بیشتر مشاهده می شود. برای بهره از خدمات حقوقی وکیل خانم با وکلای خانم اترس در تماس باشید.

وکلا مورد اعتماد قوه قضائیه (وکیل تبصره ۴۸ )

تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری می گوید : در برخی جرایم مانند جرایم امنیت داخلی یا خارجی  و جرایم سازمان یافته که مجازات آن سنگین است ،در مرحله دادسرا ، متهم فقط میتواند از لیستی از وکلا که مورد تائید قوه قضائیه است استفاده کند.

هر چند که مطابق قانون ، این حکم  قانونی قابل تامل فقط مربوط به مرحله تحقیقات دادسرا می باشد ، اما برخی از شعبه های دادگاه ها ، از پذیرفتن وکیل خارج از لیست وکلای قابل اعتماد قوه قضائیه اجتناب می کنند . این در حالیست که مقامات ارشد قوه قضائیه ، بارها تاکید کردند که این حکم فقط مربوط به مرحله تحقیقات دادسرا می باشد.

انواع وکیل پایه یک و حوزه های تخصصی

وظایف یک وکیل نسبت به موکل

ایفای وظایف و تعهدات تمامی وکلا نسبت به موکل خود  یک امر مهم و حرفه ای و قانونی است که تمامی موارد جزو حقوق اصلی موکل میباشد

تحویل قرارداد مالی به موکل

 از چند سال گذشته ، وکالتنامه و قرارداد مالی بین وکلا و موکلین ، به طور الکترونیک و از سایت قوه قضائیه تنظیم می شود . در صورتیکه تنها قرارداد بین وکیل و موکل ، این قرارداد باشد ،نیازی به تحویل این قرارداد به موکل نیست .البته موکل حق دارد ، پیش از امضای الکترونیک قرارداد وکالت و ارسال کد ، پیش نویس را مطالعه کند و بعد از آن کد را برای وکیل ارسال کند.

اگر غیر از قرارداد الکترونیک ، قرارداد کاغذی مالی هم تنظیم شود ، وظیفه هر وکیلی این است که یک نسخه از آن را به موکل خود تحویل دهد.

 تضمین نکردن نتیجه پرونده دادگاه

 همه می دانیم که دو طرف یک پرونده و وکلای آنها دفاعیات خود را مطرح می کنند و نهایتا این دادگاه هست که رای می دهد . از سوی دیگر مخاطبین اترس می دانند که حضور وکیل برای کاهش ریسک شکست و بالا بردن شانس موفقیت پرونده است و ، حضور حتی بهترین وکیلها هم برابر با پیروزی در پرونده نیست .

بنابراین یک وکیل متعهد نمی تواند نتیجه خاص یک پرونده را تضمین کند .

 گزارش پرونده

گزارش دادن پیگیری های انجام شده ، پیگیری های آینده با تعیین تاریخ اقدام ، وظیفه وکلا و حق موکلین است.

وکلا وظیفه دارد به سوالات موکلین خود پاسخ دهند و در مورد روند آتی پرونده ، بر اساس قانون و تجربیات قبلی پیش بینی های خود را ارائه کند. موکل چون به لحاظ موضوعی ، مسلط به پرونده است ، اگر در جریان مسیر و اتفاقات پرونده باشد ، به خوبی می تواند اطلاعاتی که را که به بهبود روند پرونده کمک کند ، در اختیار ما بگذارد.

اهمیت مشاوره با وکلا متخصص

اگر جز همراهان اترس باشید ، می دانید که به اعتقاد اترس ، مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری چه میزان اهمیت دارد . ما معتقدیم اگر مشاوره حقوقی نکردن می تواند زیان بار باشد ،با وکیلی متخصص مشاوره حقوقی نداشتن ، می تواند خیلی خیلی خیلی زیان بار باشد به این دلیل مشاوره حقوقی توسط غیر از وکلای متخصص و بر اساس چند تجربه دیده یا شنیده و تعمیم آن به سایر پرونده ها ، گمراه کننده می باشد .

 

وکیل جرایم پزشکی در ایران

وکیل جرایم پزشکی

فرم ثبت درخواست وکیل جرایم پزشکی تماس با وکیل پرونده قصور پزشکی وکیل جرایم پزشکی در موسسه حقوقی اترس

وکیل دعاوی در دادگاه

وکیل دعاوی

فرم ثبت درخواست وکیل دعاوی تماس با وکیل دعاوی وکیل دعاوی در موسسه حقوقی اترس ، وکیل پایه یک

وکیل مهریه در شهر تهران

وکیل مهریه تهران

وکیل مهریه تهران و خدمات تخصصی موسسه حقوقی اترس از طریق یکی از  راه های تماس زیر میتوانید با