تتظیم شکوائیه توسط وکیل پایه یک

تنظیم شکوائیه قضایی و خدمات تخصصی موسسه حقوقی اترس

از طریق یکی از  راه های تماس زیر میتوانید برای هماهنگی جهت تنظیم اظهارنامه با ما  در ارتباط باشید

۱- تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱

۲- تکمیل فرم درخواست  تنظیم اظهارنامه ( در صورتیکه میخواهید ما با شما تماس بگیریم ، فرم زیر را تکمیل فرمایید)

تنظیم شکوائیه توسط وکیل ، یکی از راه های شروع یک دعوی کیفری است. در این حالت شخصی که قربانی و بزه دیده یک جرم واقع شده است به عنوان شاکی و توسط وکیل دادگستری شکایت نامه ای را تنظیم می کند و در خواست پیگیری قضایی میکند .در این مقاله، به بررسی تنظیم شکوائیه توسط وکیل ، خواهیم پرداخت.

مراحل تنظیم شکوائیه توسط وکیل دادگستری

۱-تکمیل فرم :بعد از تکمیل فرم ، فورا و حداکثر ظرف ۲۴ ساعت کاری با شما تماس میگیریم.

۲-مشاوره با وکیل : وکیل با شما تماس می گیرد و اطلاعات ضروری تنظیم شکوائیه را از شما دریافت میکند.

۳-تنظیم و تحویل شکایتنامه: ظرف ۴۸ ساعت شکایت ، تنظیم و برای شما ارسال می شود .

پس از تحویل ، اگر اصلاحی مدنظر شما باشد ، آن موارد تغییر داده می شود.

در مواردی که کار فوری است ،با توافق قبلی می توانید در زمان زودتر تحویل بگیرید.

فایل نهایی می توانید از طریق دفتر خدمات قضایی ارسال کنید.

تنظیم شکایت آنلاین

با توجه به بزرگ شدن شهرها و ترافیک شهری از یک سو و گسترش اینترنت و تکنولوژی از سوی دیگر نیاز به خدمات حقوقی اینترنتی از جمله تنظیم اوراق قضایی و  تنظیم شکایت آنلاین بیشتر شد.

تنظیم شکوائیه آنلاین ، این فرصت را فراهم نموده است که افراد از نقاط مختلف کشور ، بتوانند به بهترین وکلای دادگستری برای تنظیم شکایت دسترسی داشته باشند و محدودیت ها به حداقل برسد.

تنظیم شکواییه وکیل

چرا لازم است شکوائیه توسط وکیل تنظیم شود ؟

از آنجاییکه شکایت شما شروع یک دعوا در دادگاه میباشد و از مرجع قضایی درخواست رسیدگی داده میشود با ذکر دلایل زیر ، تنظیم شکوائیه توسط وکیل پایه یک دادگستری آنلاین دارای اهمیت میباشد

دانش حقوقی و تجربه وکیل

اولین دلیل برای تنظیم شکوائیه توسط وکیل، دانش حقوقی وکیل است. وکلای دادگستری با قوانین و مقررات حقوقی آشنایی دارند وکیل عناصر مادی ، معنوی و قانونی تشکیل دهنده جرم را می داند و در تنظیم شکوائیه موضوع را به صورتی طرح می کند ، ریسک مختومه شدن پرونده به حداقل برسد و همچنین دلایل اثبات کننده جرم در پرونده های کیفری را به خوبی می شناسد و می تواند آنها را تنظیم شکوائیه به صورتی یکپارچه و در جهت موفقیت پرونده ، قرار دهد.

امکان پشتیبانی در طول روند قضایی

در صورتیکه شخص بخواهد که وکیل شکایت را تنظیم کند ، برای کاهش ریسک ها در به صورت دوره ای با گرفتن وقت مشاوره حقوقی ، ادامه مسیر پرونده را با چشمانی باز پیش ببرید. طبیعتا وقتی شروع دعوی که همان تنظیم شکوائیه است به وسیله وکیل تنظیم شده باشد ، هدایت و مشورت در ادامه مسیر هم بهتر صورت میگیرد

صرفه جویی در زمان و هزینه

با توجه به اینکه رسیدگی های قضایی زمان و هزینه های بالایی دارد ، تنظیم شکوائیه اشتباه جدای از اینکه ممکن است ، راه رسیدن به نتیجه را برای همیشه ببندد ،در برخی موارد ممکن است ، رسیدن به حق را به تاخیر بیندازد و یا شخص مجبور شود ، هزینه های بعدی بیشتری پرداخت نماید. تنظیم شکایت از طریق وکیل متخصص کیفری  می تواند گزینه به صرفه ای باشد

شکواییه فوری

در مواردی که شخصی بزه دیده است ، تنظیم شکوائیه فوری ، به لحاظ زمانی اهمیت دارد.در مراجع قانونی برخی مواقع در عمل ، ادامه روند پیگیری شکایت را منوط به تنظیم شکایت و ارسال فوری آن از دفاتر خدمات قضایی می کنند.

شکواییه

تنظیم شکایت تجدیدنظر

تجدیدنظر خواهی به معنی اعتراض به رای قاضی است و در پرونده های کیفری وقتی است که دادگاه کیفری رایی صادر میکند که یکی از طرفین به آن معترض هستند . در این حالت از طریق لایحه دفاعیه ، شکایت تجدیدنظر صورت می گیرد. از آنجا که تنظیم شکواییه تجدیدنظرخواهی دارای مهلت است ، می بایست در مدت مورد نظر اعتراض ثبت گردد.

تنظیم شکایت کیفری

  برای تنظیم شکایت کیفری تسلط وکیل بر حقوق کیفری ماهوی و همچنین اشراف بر حقوق کیفری شکلی و آیین دادرسی کیفری ضروری است .بنابراین بهتر است این موضوع تخصصی را به موسسات حقوقی مجاز که دارای دپارتمان های تخصصی هستند ، بسپارید.

هزینه تنظیم شکوائیه

 هزینه تنظیم شکوائیه و سایر اوراق قضایی در سایت به صورت شفاف اعلام شده است .تعرفه تنظیم شکایت توسط وکیل در بخش تعرفه های خدمات حقوقی در قسمت اوراق قضایی قابل مشاهده می باشد.

نمونه فرم شکوائیه

برای دانلود نمونه فرم شکوائیه در قالب ورد می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید. در حال حاضر شکایت از طریق وارد کردن اطلاعات در سامانه در دفاتر خدمات قضایی انجام می پذیرد.

نکات مهم برای نوشتن موضوع و دلایل در تنظیم شکوائیه

نوشتن موضوع در شکواییه:

یکی از دلایلی که گفته میشود تنظیم شکوائیه خود را حتما به وکلای متخصص کیفری دادگستری بسپارید این است که شما در این قسمت با عنوان مجرمانه ای که شما را بزه دیده کرده است را بیان کنید.

برای اینکه بتوانید عنوان درستی را برای این قسمت در نظر بگیرید لازم است علاوه بر دانش کلی نسبت به عناوین مجرمانه که قوانین و مقررات مشخص شده است، نسبت به مصادیق و تفاوت های آنها نیز آگاهی داشته باشید.

برای مثال عناوین مجرمانه خیانت در امانت و کلاهبرداری در مسائل خرد بسیار شبیه به یکدیگر هستند و بدون داشتن دانش حقوقی عنوان اشتباهی را برای شکایت خود انتخاب کرده و نتوانید با استفاده از دلایل و مدارکی که در دست دارید آنرا به اثبات برسانید و این مسئله موجب میشود بر خلاف داشتن مدارک کافی نتوانید از حقوق خود به درستی حفاظت کنید.

نوشتن مدارک و مستندات در شکواییه :

در این بخش شما باید با مشورت گرفتن از وکیل کیفری مجرب یا سپردن تنظیم آن به وکیل مدارک و دلایلی که ثابت کننده مجرمیت متهم است را بیان کنید.

به این مدارک و مستندات ادله اثبات دعوا میگویند که نشان دهنده محق بودن شما میباشد. برای بیان میزان اهمیت این بخش باید گفت که این قسمت سبب تشخیص و اقناع قاضی را فراهم می آورد و در صورت عدم کافی بودن دلایل حکم به حقی شما صادر خواهد شد.

یکی از اقدامات مهمی که باید در این بخش صورت بگیرد درخواست تامین دلیل است که باید ضمن ثبت شکوائیه انجام گیرد.

این درخواست به این معنا میباشد که دادگاه با استفاده از ابزارهایی که در دست دارد از دلایلی که ممکن است در طول رسیدگی از بین بروند محافظت نماید که وکیل به خوبی زمان استفاده از این دادخواست را به شما بیان خواهد کرد.

تماس با وکیل برای تنظیم شکوائیه دادگاه

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید با  وکیل متخصص تنظیم اوراق قضایی در  موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

 

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ، برای مشاوره حقوقی با وکیل هماهنگی های لازم را انجام دهید.

 

شماره های اترس که در تماس با ما قرار دارد ، شماره تماس با یک تیم متخصص از بهترین وکیل های شهر تهران می باشد.

 

نتیجه‌گیری :

همانطور که توضیح دادیم تنظیم شکواییه مانند سایر اوراق قضایی یک فرآیند حساس و مهم است که نیاز به تجربه و تخصص در زمینه وکالت وجود دارد. وکلای دعاوی باتوجه به تجربه ای که در زمینه پرونده های دادگاهی دارند ، می‌توانند به شما در تنظیم شکوائیه کمک کنند و مطمئن شوید که شکاین نامه  شما به درستی تنظیم شده و بعدا بتواند به پیروزی شما در دعوی دادگاهی شما کمک کند.

وکیل دادگستری قرارداد ها

وکیل قرارداد

فرم ثبت درخواست تماس با وکیل قرارداد تخصص وکیل قرارداد وکیل قرارداد یک وکیل دادگستری است که حوزه امور تنظیم

وکیل خانم در کشور ایران

وکیل خانم

فرم ثبت درخواست تماس با وکیل خانم تماس با وکیل خانم وکیل خانم و حضور او در پرونده های قضایی