خدمات حقوقی اترس در زمینه دعاوی کیفری

به طور کلی دعاوی کیفری زیرمجموعه حقوق جزا هستند که شامل پرونده هایی است که موضوع آن جرم است و توسط وکیل کیفری در محاکم دادگستری قابل دفاع و پیگیری است.در حقوق ایران از زمان های گذشته ، دعاوی کیفری در مقابل دعاوی حقوقی قرار می گیرد.

یکی از مهمترین اصول در حقوق کیفری اصل قانونی بودن جرم و مجازات است ؛ به این معنی هیچ عملی جرم نیست مگر اینکه در قانون ، صریحا جرم شناخته شود و برای آن مجازات تعیین شده باشد. به عبارت دیگر هر عملی هرچند از نظر عرفی ، اجتماعی و اخلاقی بسیار بد و زننده باشد ، تا زمانی که در قوانین و مقررات کیفری صراحتا به عنوان جرم مشخص نشده باشد و برای آن مجازات تعیین نشده باشد ، جرم محسوب نمی شود .

در پرونده کیفری ، وکیل کیفری می بایست سونیت متهم را اثبات کند .  در صورتیکه سونیت و قصد مجرمانه متهم اثبات نشود ، او مجازات نمی شود . بنابراین می توانیم بگوییم که همین لزوم اثبات سونیت در دعاوی کیفری حساسیت دفاع و تخصص وکیل کیفری را افزایش میدهد و در نظر گرفتن ظرافت های مهم دعاوی کیفری ، از موارد تاثیرگذار در نتیجه پرونده کیفری است .

دعاوی کیفری و خدمات موسسه حقوقی اترس

نکات مهم در انتخاب بهترین وکیل کیفری تهران در دعاوی کیفری

وکیل دعاوی کیفری باید علاوه بر تخصص در امور کیفری، بتواند نسبت به هر موضوع که مطرح می‌شود، دفاعیات تخصصی انجام بدهد و  در تمام امور کیفری اعم از ماهیت آیین دادرسی کیفری آن اطلاع و تجربه کافی داشته باشد. مشاوره  حقوقی و استفاده از وکلای تخصصی یک امتیاز بزرگ برای طرفین دعاوی کیفری محسوب می شود که در روند و نتیجه پرونده بسیار موثر خواهد بود. 

از نکات بسیار مهم در طرح شکایت کیفری این است که چون هر دعوایی را فقط می‌توان یک‌بار مطرح کرد و طرح دوباره آن امکان‌پذیر نخواهد بود، درنتیجه اگر دعوایی به‌اشتباه طرح شود نه تنها حق پایمال شده شاکی احقاق  نمی‌شود بلکه متحمل خسارات جدید مثل هزینه دادرسی و زمان از دست رفته نیز خواهد شد. به همین جهت انجام مراحل پرونده با همراهی یک تیم حقوقی یا وکیل کیفری باعث می‌شود پرونده با کم‌ترین زمان و هزینه نتیجه مطلوبی اخذ کند

نکات مهم دعوای کیفری

مراحل رسیدگی به دعاوی کیفری

مراحل رسیدگی کیفری
 • وقوع جرم
 • شکایت شاکی در دادسرا و تعقیب شکایت در دادسرا (معمولا از طریق کلانتری و یا دفترخدمات الکترونیک قضایی صورت می گیرد)
 • انجام تحقیقات مقدماتی مربوط به شکایت در دادسرا
 • صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست (درصورت صدور قرارهایی به نفع متهم مانند منع تعقیب ، شاکی حق اعتراض دارد)
 • رسیدگی در دادگاه
 • واخواهی نسبت به رأی ( واخواهی ، اعتراض به رای غیابی است . در صورتیکه رای دادگاه حضوری باشد ، واخواهی وجود ندارد)
 • تجدیدنظر خواهی در محاکم تجدیدنظر
 • فرجام ‌خواهی در موارد معین

تیم حقوقی اترس دارای دپارتمان تخصصی جهت رسیدگی به دعاوی کیفری است، همچنین در تمامی مراحل پرونده هایی نظیر موارد ذیل همراه شما عزیزان می باشد :

 • کلیه جرائم علیه اموال و مالکیت مثل کلاهبرداری، ، تحصیل مال نامشروع، خیانت در امانت، صدور چک بلامحل و …
 • کلیه جرایم علیه تمامیت جسمانی افراد از قبیل  قصور پزشکی و تصادفات رانندگی و …
 • کلیه جرائم علیه حیثیت افراد از قبیل تهدید، توهین، افترا عملی و لفظی ،نشر اکاذیب و…
دپارتمان دعاوی کیفری

مشاوره حقوقی پرونده های  کیفری

موسسه حقوقی اترس با دارا بودن بهترین وکلای  دادگستری متخصص کیفری تهران که دارای مهارت ها و توانایی های علمی و تجربی لازم هستند، بیشترین سهم موفقیت در پرونده های دعاوی کیفری و ارائه استراتژی برتر دفاع را دارد..

قانون دفاع مشروع

دفاع مشروع

دفاع مشروع :  هنگامی که جان، مال، ناموس و … افراد مورد تجاوز و حملات دیگری واقع میشود طبیعی هست که فرد بزه دیده یکسری

خیانت در امانت چیست

خیانت در امانت

خیانت در امانت یک جرم مشخص شده در قانون است. موضوع این جرم اموال یا اسناد مالی است که به امانت در اختیار شخص قرار

تحصیل مال از طریق نامشروع و نکات مهم آن

تحصیل مال از طریق نامشروع

نکات کاربردی تحصیل مال نامشروع تحصیل مال از طریق نامشروع یک جرم مشخص شده در قانون است. جرایم دیگری در قانون وجود داشته که منجر