مشاوره حقوقی مشارکت ساخت با وکیل دادگستری

مشاوره حقوقی مشارکت در ساخت

تماس با مشاور حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت

مشاوره حقوقی مشارکت در ساخت در موسسه حقوقی اترس توسط وکیل پایه یک دادگستری متخصص حقوق ملکی و قرارداد ها انجام میپذیرد.

امروزه یکی از موضوعاتی که تعداد بسیاری از افراد به خصوص در حاشیه شهر تهران و بافت های فرسوده را درگیر خود کرده است ساخت و ساز است. به دلیل این که بسیاری از مالکین قدرت مالی و دانش لازم برای ساخت املاک خود را ندارند مجبور به مشارکت با یک سازنده برای ساخت ملک خود میشوند. 

این مشارکت همانطور که سود بسیاری برای طرفین آن دارد به همان اندازه نیز ممکن است طرفین آنرا با چالش های مختلفی مواجه سازد که در این نوشتار به انواع آن و شایع ترین های آن میپردازیم.

رابطه مالک و سازنده در قراردادی تحت عنوان قرارداد مشارکت در ساخت تعریف میشود که در بندهای مختلف این قرارداد موضوع قرارداد و تعهدات طرفین را بیان میدارد. در این میان ممکن است مشکلات مختلف و متعددی در طول این قرارداد برای طرفین با یکدیگر یا مقامات دولتی که بر ساخت املاک نظارت دارند پیش بیاید.

برای حل این مشکلات نیازمندیم که از شخصی که به قوانین و مقررات این حوزه مسلط است و همچنین سابقه کار در چنین پرونده هایی دارد مشورت بگیریم. این مشورت از فرد متخصص میتواند در بسیاری از هزینه های مادی و معنوی ما صرفه جویی کند و همچنین از دچار چالش شدن پروژه جلوگیری میکند. 

مشاوره حقوقی برای حق پیش فروش در قراردادهای مشارکت در ساخت

یکی از موضوعاتی که ممکن است برای طرفین دردسر ساز شود مسئله پیش فروش واحدهای ساختمان در حال ساخت است. بسیاری از سازنده ها با پیش فروش واحدهای نیمه کاره سرمایه خود را برای ادامه ساخت تامین میکنند.

اما برخی از مالکین با پیش فروش واحدها موافق نیستند و نمیدانند چطور میتوانند از این کار در برابر سازنده ها جلوگیری کنند. یکی از نکته هایی که هم مالکین و هم سازنده باید در قراردادهای مشارکت در ساخت به آن توجه کنند و در یکی از بندها برای آن تعیین تکلیف نمایند همین مسئله پیش فروش است.

در این بند هم میتوان به صورت مستقیم برای آن تعیین تکلیف کرد یعنی نوشته شود که سازنده حق پیش فروش دارد یا خیر یا نوشته شود برای پیش فروش واحد ها سازنده نیاز به اجازه از مالک دارد.

برای فهم بیشتر از اهمیت این مسئله و همچنین تنظیم قرارداد به صورتی که برای شما مشکل ساز نشود باید از یک وکیل ملکی مشورت بگیرید تا از جزئیات مسائل مطلع شوید.

اهمیت مشورت گرفتن از وکیل متخصص امور ملکی

بسیاری از افراد از اهمیت بالایی که مشاوره حقوقی دارد مطلع نیستند به همین دلیل از مشورت گرفتن امتناع میکنند. مشاورین حقوقی با دانشی که در زمینه قوانین و مقررات دارند میتوانند شما را راهنمایی کنند به نحوی که در مسیری که قانون از آن حمایتی نمیکند پا نگذارید که مبادا حقوق و منافع شما زیر سوال برده نشود.

همچنین تجربه ای که با رفت آمد در دستگاه قضایی با دیدن پرونده های مختلف و متنوع به دست آورده اند شاید حاوی نکته هایی باشند که ما از آن بی خبریم. از آنجایی که دریافت مشاوره حقوقی ضرری برای دریافت کننده آن ندارد و همچنین از هزینه بالایی برخوردار نیست بهره مندی از آن بسیار بهتر از عدم استفاده از آن است.

بسیاری از ساختمان های نیمه کاره و همچنین دعاوی ملکی که در دادگاه مطرح شده و در حال رسیدگی است یا پایان یافته در نتیجه عدم اطلاع و آگاهی درباره یکی از بند های همین قرارداد یا عدم اطلاع از قوانین و مقررات است.

پس بهتر است با راهنمایی گرفتن از یک متخصص رسیدن به نتیجه مطلوب و حفظ حقوق و منافع خود را تضمین کنیم.

مشاوره حقوقی مشارکت در ساخت در تهران

مسئول جبران تخلفات ساختمانی در مشارکت ها ساختمانی چه کسی است؟

یکی از شایع ترین معضلاتی که در ساخت و ساز ممکن است گریبان گیر مالکین و سازنده ها باشد خسارت هایی است در طول ساخت به دیگران وارد میشود.

یکی دیگر از این تخلفات، جرائمی هست که در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری به آن رسیدگی شده و مختلف باید جزای نقدی پرداخت کند. حال باید بررسی کنیم که پرداخت این خسارت ها بر عهده چه کسی میباشد.

اگر برای این دسته از خسارت ها توافقی میان سازنده و مالک صورت نگیرد، از آنجایی که مالک ذینفع محسوب میشود فارغ از اینکه مسئول اصلی این خسارت چه کسی میباشد، مالک مسئول جبران آن است.

در این صورت مالک جبران خسارت را انجام داده و سپس میتواند با توجه به قوانین مسئولیت مدنی به مرتکب اصلی خسارت از جمله سازنده یا کارگران برای دریافت آن مراجعه نماید.

برای این دسته از خسارت ها نیز میتوان در قرارداد اصلی با راهنمایی گرفتن از یک مشاوره حقوقی که متخصص این قراردادها هست برای این بند توافق نمود تا از بروز چالش های ناگهانی جلوگیری کرد.

نقش مشاوره حقوقی برای تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت

مشاوره حقوقی میتواند به صورت حضوری یا تلفنی و آنلاین به شما راهنمایی دهد که در تصمیمات خود آگاهانه رفتار کنید به نوعی که در زمان بروز مشکلات کمترین ریسک متوجه شما باشد.

پس با راهنمایی از یک وکیل و مشاوره حقوقی ساخت و ساز اقدامات خود را به نوعی بیمه کند و از درگیری در مراجع قضایی جلوگیری نماید.

هزینه مشاوره حقوقی مشارکت در ساخت املاک

موسسه حقوقی اترس از معدودترین موسسات حقوقی مجاز است که در محدوده جردن به ارائه خدمات حقوقی از جمله مشاوره حقوقی و وکالت میپردازد.

موسسه حقوقی اترس با تکمیل کادر حقوقی خود و تشکیل دپارتمان های حقوقی مختلف به صورت تخصص در زمینه های متنوع به متقاضیان خدمات حقوقی ارائه میدهد.

یکی از زمینه هایی که موسسه اترس به صورت تخصصی فعالیت میکند و به صورت حضوری و تلفنی مشاوره حقوقی میدهد مشارکت های ساختمانی میباشد.

مشاوره حقوقی تلفنی به ازای ۲۰ دقیقه به مبلغ ۱۸۵ هزارتومان و مشاوره حضوری به ازای هر ساعت ۹۰۰ هزارتومان میباشد.

در صورت تمایل با شماره تماس هاس اترس تماس حاصل فرمایید تا برای برگزاری جلسه مشاوره حقوقی شما را راهنمایی کنند.

  • مشاوره تلفنی/ ۲۰ دقیقه ۱۸۵ هزار تومان
  • مشاوره تلفنی/ ۳۰ دقیقه ۲۵۰ هزار تومان
  • مشاوره تلفنی/ ۴۰ دقیقه ۳۵۰ هزار تومان
  • مشاوره حضوری / ۶۰ دقیقه ۹۰۰ هزار تومان

شماره مشاوره حقوقی ساخت و ساز

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید با وکیل ملکی در دپارتمان امور حقوق املاک و اراضی موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ، برای مشاوره حقوقی هماهنگی های لازم را انجام دهید.

 

نتیجه‌گیری :

به صورت کلی مشارکت در ساخت یکی از قراردادهایی میباشد که به خودی خود دارای ریسک زیادی است. اگر بندهای این قرارداد هم با آگاهی و تجربه یک متخصص تنظیم نشود میتواند ریسک این کار را دو چندان کند. پس بهترین گزینه برای جلوگیری از بروز مشکلات راهنمایی گرفتن از وکلای پایه یک اترس میباشد.

وکیل متخصص ملکی تهران

وکیل ملکی تهران

فرم ثبت درخواست تماس با وکیل ملکی تهران تماس با وکیل ملکی تهران وکیل ملکی تهران  یک وکیل دادگستری

ابطال مشارکت مدنی و قوانین آن

ابطال مشارکت مدنی

احتمالا همه ما حداقل یک بار در زندگی مان واژه «شراکت» را شنیده یا آن را تجربه نموده ایم.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند