درخواست وکیل ابطال سند رسمی

وکیل ابطال سند رسمی

تماس با وکیل ابطال سند رسمی

وکیل ابطال سند رسمی در موسسه حقوقی اترس وکیل پایه یک دادگستری متخصص متخصص در پرونده های مربوط به اسناد رسمی است

امروزه با توجه به بالا تر ارزش املاک و همچنین عدم به رسمت شناختن سند عادی در دادگاه های ایران یکی از دعاوی پر تکراری که در دادگاه ها مطح میشود ابطال سند رسمی هست.

پیچیدگی هایی که در این مسیر برای اشخاص وجود دارد این است که از راه هایی که میشود با استفاده از آنها به نحوی که درخواست ما در دادگاه رد نشود و ابطال سند رسمی را درخواست کنیم اطلاع ندارند. 

پس به همین دلیل راهنمایی گرفتن از وکیلی که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت میکند میتواند راه گشای شما در این مسیر پر پیچ و خم باشد تا به درستی درخواست خود را بیان کنید و در نهایت از حقوق تضییع شده خود به صورت کامل دفاع نمایید.

وکیل ابطال سند رسمی در شهر تهران

وکیل ابطال سند رسمی کیست؟

وکیل ابطال سند رسمی حقوقدانی است که توانسته با اثبات شایستگی های علمی و عملی خود به کانون وکلای دادگستری عنوان وکیل پایه یک دادگستری را برای خود کسب کند و همچنین حوزه کاری این وکیل در امور مربوط به سند رسمی و مراجع ثبتی و قضایی میباشد.

وکیل ابطال سند رسمی وظیفه دفاع از موکلین خود را بر عهده دارد و در صورتی که علیه موکل او نقض قوانین و مقررات مربوط به صحت و اعتبار سند رسمی صورت گرفته باشد با بررسی و تجزیه و تحلیل انحاء مختلف پرونده از طرف موکل خود به طرفیت شخص ناقض قوانین در دادگاه حقوقی دعوای ابطال سند رسمی اقامه مینماید.

تفاوت سند رسمی با سند عادی

مهمترین مسئله ای که باعث تفاوت بین سند رسمی و سند عادی هست و در نتیجه آن اثرات و تمایزات دیگری بین این دو سند نمود پیدا میکند این است که اسناد رسمی طبق قانون در اداره ثبت اسناد و املاک یا دفاتر اسناد رسمی نزد ماموران رسمی و در حدود اختیارات آنها ثبت میشوند.

همین مسئله سبب این میشود که اسناد رسمی دارای ارزش بالاتری در مراجع ثبتی و قضایی داشته باشند و در تعارض بین سند رسمی و عادی، این سند رسمی هست که ملاک واقعیت قرار میگیرد.

برای اجرای تعهدات سند رسمی در صورتی که طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرده باشد لازم نیست که در مراجع قضایی اقامه دعوا کنیم و در صورت داشتن حکم دادگاه به اجرای احکام برویم و انجام تعهدات را از طرف مقابل بخواهیم، در صورتی که سند رسمی داشته باشیم تحت شرایطی مشخص میتوانیم توسط مرجع صدور اجرائیه های ثبتی طرف مقابل را مجبور به انجام تعهد خود کنیم.

اهمیت داشتن وکیل برای دعاوی مربوط به ابطال اسناد رسمی

درخواست ما از دادگاه با هر موضوعی که میخواهد باشد خیلی دارای اهمیت است اینکه چه چیزهایی در برگه دادخواست خود بخواهیم و به چه نکاتی اشاره کنیم.

پس برای همین بهتر است که برای انجام امور خود از وکیل در تنظیم دادخواست  کمک بگیریم زیرا ممکن است در برخی موارد حق ما باشد اما چون نتوانستیم آنرا اثبات کنیم برای قاضی محرز نشده و با رای دادگاه حقوق ما پایمال شود.

همین ریز نکته هایی که توسط وکیل به آن اشاره میشود میتواند سرنوشت پرونده ما را تعیین کند.

نحوه درخواست وکیل برای باطل کردن سند رسمی

در ابتدا با به این نکته اشاره کرد که باطل شدن اسناد رسمی تنها از طریق طرح دعوا در دادگاه حقوقی امکان پذیر است و و نتیجه حکم دادگاه است که این اتفاق رخ میدهد و از طریق اقدام در مراجع ثبتی این امر امکان پذیر نیست و این مراجع صلاحیت ابطال اسناد رسمی را ندارند.

یکی از راه هایی که وکیل میتواند به آن در دادگاه استناد کند و درخواست ابطال سند را داشته باشد این است که معامله به صورت صوری انجام گرفته باشد و طرفین عقد بدون داشتن قصد اقدام به تنظیم سند رسمی نموده باشند.

یکی دیگر از راه هایی که میتواند سبب گرفتن رای دادگاه به منظور باطل کردن سند رسمی باشد این است که جعلی بودن سند رسمی ارائه شده را به اثبات برسانند، در این صورت هم این سند باطل میشود و هم شخص ارائه دهنده آن به جرم استفاده از سند مجعول محکوم میشود.

راه آخری که میتواند مورد استفاده قرار گیرد این است که وکیل ما به اثبات برساند که معاملات معارض صورت گرفته است یعنی در زمان واحد این معامله برای چندین نفر صورت گرفته است.

حال با تمام توضیحاتی که داده شد با توجه به پرونده شما وکیل حرفه ای با زیرکی راهی که به مقصد یعنی ابطال سند رسمی نزدیک تر است را برمیگزیند تا هرچه سریعتر و کم هزینه تر شما را به خواسته خود برساند.

هزینه و قیمت وکیل ابطال سند رسمی

چگونه بهترین وکیل ابطال سند رسمی را پیدا کنیم؟

اولین ویژگی که باید به آن توجه کنیم مسئله تخصص وکیل در حوزه ای است که ما برای آن نیاز به یک وکیل داریم.

برای مثال وکیلی که حوزه تخصصی وی خانواده است نه که نتواند در دعوای ابطال سند رسمی اقدام نماید بلکه تجربه کافی در آن زمینه را ندارد و احتمال خطای وی از وکیل متخصص این حوزه بیشتر است.

دیگر مسائلی که باید به آن توجه کرد میتواند از شخصی به شخص دیگر متفاوت باشد برای مثال جنسیت وکیل برای برخی افراد اهمیت دارد و حتی ممکن است مکان استقرار دفتر کار وکیل ایشان برای آنها حائز اهمیت باشد.

هزینه وکیل

با توجه به این که باطل کردن یک سند رسمی که سبب ضایع شدن حقوق شما نسبت به یک مالی میشود از اهمیت بالایی برخوردار است برای شما لازم است که حتما این کار را همراه یک متخصص انجام دهید.

موسسه حقوقی اترس توانسته با کامل کردن دپارتمان های حقوقی خود در زمینه های مختلف این خدمات را به شما با تعرفه ای مشخص ارائه دهد.

هزینه همکاری با وکیل الزام به تنظیم سند رسمی و ابطال سند در بخش تعرفه خدمات حقوقی درج شده است و با توجه به حجم پرونده این قیمت متغیر میباشد.

شماره وکیل ابطال سند رسمی

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید با وکیل ابطال سند رسمی در  موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ، برای مشاوره حقوقی الزام به تنظیم سند رسمی هماهنگی های لازم را انجام دهید.

 

نتیجه‌گیری :

ما در این گفتار متوجه شدیم که باطل کردن اسناد رسمی نیز امکان پذیر است و باید حتما درخواست آن در دادگاه های حقوقی ثبت شود و پس از رسیدگی، رای دادگاه است که مشخص کننده باطل بودن یا نبودن آن سند میباشد. پیشنهاد ما در این راه کمک گرفتن از یک وکیل ابطال سند رسمی که مسلط به قوانین این حوزه است میباشد.

قوانین ابطال مزایده

ابطال مزایده

ابطال مزایده : طلبکار بعد از گرفتن حکم قطعی علیه بدهکار می تواند از طریق اجرای احکام مدنی اقدام

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند