وکیل آنلاین و نحوه گرفتن خدمات حقوقی به صورت آنلاین

وکیل آنلاین

امروزه با توسعه تکنولوژی نیاز به وکیل آنلاین بیشتر شده است .سابقا تنها راه مشاوره حقوقی ،مراجعه حضوری به دفتر وکیل بود . پیش از بوجود آمدن اینترنت و راه های ارتباطی اینترنتی هم مشاوره حقوقی تلفنی ، با استقبال مواجه نمی شد .

علت آن ، این بود که امکان ارسال مدارک به وکیل دادگستری نبود و مشاوره ، بازدهی بالایی نداشت . پس از ظهور و توسعه اینترنت ، حضور وکلا آنلاین در خدمات حقوقی پررنگ شد .چرا که امکان گفتگو در یک فضای امن ، حتی به صورت تصویری فراهم شد.پیام رسان ها هم امکان ارسال مدارک و بررسی آن قبل از مشاوره را بوجود آوردند و به نوعی خدمات حقوقی آنلاین شد.

 

 

با شیوع کرونا ، خیلی از افراد که تا قبل آن ، از خدمات حقوقی وکلای آنلاین استفاده نکرده بودند ، این مسیر را انتخاب کردند . به عبارت دیگر کرونا دایره استفاده از خدمات وکیل آنلاین را افزایش داد . به طور مثال : بعد از شروع کرونا بانوان بسیاری به دنبال مشاوره آنلاین با وکلای خانم می گردند تا سوالات  حقوقی خود را بپرسد می تواند

 

نکات مهم در انتخاب وکیل آنلاین

 

چگونه بهترین وکیل آنلاین را انتخاب کنیم 

مهمترین چالش انتخاب وکیل آنلاین این است که مطمئن شویم ، اولا شخصی که قصد مشاوره حقوقی دارد ، وکیل دادگستری است ، دوما از میزان تبحر و تخصص آن شخص  مطمئن شویم . در این اینجا سعی میکنیم شما را در انتخاب بهترین وکیل آنلاین کمک کنیم.

شناخت قبلی از وکلا آنلاین

ممکن است شما ، از قبل یک وکیل را بشناسید و از آن وکیل قبلا به صورت حضوری و یا آنلاین خدماتی دریافت کرده باشید. در این صورت می توانید با راههای ارتباطی با آن وکیل ، تماس بگیرید و در صورتی که ایشان به عنوان یک وکیل آنلاین خدمات حقوقی ارائه کند ، به ایشان مراجعه فرمائید.

خدمات حقوقی آنلاین و معرفی توسط  آشنایان 

 یکی از راه های مناسب برای انتخاب بهترین وکیل آنلاین ، معرفی از طریق آشنایان است . شما میتوانید وکیل آنلاین خوب خود را بر اساس تجربه موفق آشنایان ، پیدا کنید . ما در اترس معتقدیم تجربه ها معمولا به همان شکل تکرار می شوند . اگر یکی از آشنایان شما ، از یک مشاوره آنلاین تجربه خوبی را داشته است ، احتمالا مراجعه مجدد شما ، نیز چنین تجربه ای را برای شما تکرار می کند.

 

دریافت خدمات حقوقی به صورت غیر حضوری

 

مراجعه به یک موسسه حقوقی معتبر

در مقاله موسسه حقوقی چیست به طور مفصل توضیح دادیم که دریافت خدمات حقوقی از یک موسسه حقوقی مجاز چه مزیتهایی برای شما دارد و در اینجا به دلیل جلوگیری از تکراری نشدن ، مجددا بازگو نمی کنیم.

 همانطور که بالاتر گفتیم یکی از ریسکهای دریافت خدمات از وکیل آنلاین این است که شخصی که مدعی هست وکیل متخصص آنلاین است ، اساسا وکیل نباشد . در مواردی که شما مشاوره حضوری دریافت می کنید ، محیط فیزیکی ، دفتر وکالت یا موسسه حقوقی را می بینید ، اما زمانی که خدمات حقوقی به صورت آنلاین دریافت می شود ،حتی راستی آزمایی نام طرف مقابل کار دشواری است ، در نتیجه بررسی مجوزات قانونی آن شخص هم به مراتب سخت تر است .عدم نظارت های لازم قانونی این وضعیت را پیچیده تر کرده است.

در چنین شرایطی دریافت خدمات حقوقی آنلاین از یک موسسه معتبر تا حدود زیادی این ریسک ها را کاهش می دهد.

موسسه حقوقی معتبر ، موسسه ای است که علاوه بر اینکه در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده باشد ، از کانون وکلای دادگستری هم مجوز لازم را دریافت کرده است . کانون وکلا ، تنها به موسساتی مجوز میدهد که استاندارهای لازم را فراهم کرده باشند و کانون بر این موارد نظارت جدی می کند . همین نظارت کانون وکلا ، باعث اطمینان از کیفیت خدمات موسسات موسسات مجاز می شود.

به عنوان جمع بندی ، پیشنهاد می کنیم ، وکیل آنلاین را از یک موسسه حقوقی مجاز مانند اترس دریافت کنید.

 

چگونه با وکیل آنلاین مشاوره حقوقی داشته باشیم

 

نکات مهم خدمات از  وکیل آنلاین و وکیل تلفنی

سوالی که در اینجا مطرح میشود آن هست که چه نکاتی را برای دریافت خدمات حقوقی و مشاوره آنلاین با وکیل مسلط به امور حقوقی  میبایست در نظر داشته باشید . که ما برای شما به ترتیب موارد مهم را بیان میکنیم.

 

اسناد و مدارک مفید را به رویت وکیل برسانید

مطالعه اسناد در مشاوره حقوقی  توسط وکیل آنلاین اهمیت بسیار بالایی دارد

گاهی متقاضی مشاوره ، اسناد خود را ارائه نمی کند و به توضیح توافقات و اسناد کفایت می کند . با فرض اینکه این توضیحات غلط نباشد ، ممکن است ، بخش های مهمی از سند را پوشش ندهد . بنابراین اگر موضوع مشاوره حقوقی آنلاین شما ، مربوط به اسناد است ، حتما آن موارد را به رویت وکیل برسانید .ذکر این نکته هم لازم است ، ارسال اسناد زیاد غیرمرتبط ممکن است باعث شود ، وکیل متخصص نتواند همه اسناد را با تمرکز بررسی کند . پس بهتر است ، برای مشاوره حقوقی آنلاین ،صرفا مدارک و اسناد مفید را ارسال کنید.

 

موضوع را به صورت کلی طرح کنید و فرصت دهید که وکیل آنلاین با سوالات خود ، گفتگو را پیش ببرد 

مدیریت زمان در خدمات  حقوقی وکیل تلفنی بسیار اهمیت دارد . زمان با تعامل و همکاری وکیل تلفنی و متقاضی مشاوره حقوقی مدیریت می شود . پیشنهاد وکلای پایه یک دادگستری در بخش مشاوره حقوقی اترس این است که ابتدا موضوع را به صورت کلی و بدون ذکر تمام جزئیات طرح کنید و جزئیات را در پاسخ به سوال حقوقی وکیل تلفنی ، مطرح کنید . این روش باعث می شود از زمان مشاوره حقوقی تلفنی ، استفاده بهینه شود و بهترین نتیجه مطلوب ، اتفاق بیفتد .

 

پیش از مشاوره حقوقی ، موضوع و جزئیات پرونده را به اطلاع وکیل آنلاین برسانید

اینکه شما موضوع را پیش از مشاوره حقوقی به اطلاع وکیل آنلاین می رسانید ، این فرصت را به وکیل تلفنی می دهد تا دقیق موضوع را بررسی کند و یا اگر در موضوعی لازم می داند نظر همکاران خود را بپرسد تا بتواند مشاوره پربارتری ارائه نماید و در موسسات حقوقی که موضوعات حقوقی  دپارتمان بندی می شود ، از وکیل متخصص آنلاین استفاده می گردد

 

مشاوره حقوقی آنلاین ، را صرفا به عنوان یک مشاوره با وکیل تلقی کنید 

برخی مشاوره حقوقی را ابزاری می بینند که با داشتن آن می توان همه مسیر را پیش رفت ، در حالی که مشاوره باعث دانش بهتر و اطلاع بیشتر از ریسک ها می شود  و لزوما باعث اجرای خوب نمی شود . توصیه می کنیم در بیشتر پرونده ها  بدون حضور وکیل در دادگاه حاضر نشوید چراکه ممکن است هزینه عدم حضور وکیل ،نهایتا بیش از همراهی او  با شما در دادگاه تمام شود.

ما در موسسه حقوقی اترس ، نیازهای متقاضیان مشاوره حقوقی خود را به خوبی تامین نمودیم شما ازطریق تکمیل فرم مشاوره حقوقی میتوانید به وکیل آنلاین دسترسی پیدا کنید ؛در این فرم می توانید جزئیات موضوع و مدارک خود را ارسال فرمائید ، موضوع به وکیل حقوقی آنلاین متخصص مرتبط با پرونده صورت می گیرد.

 

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند