وکیل اعسار در شهر تهران

وکیل اعسار

تماس با وکیل اعسار موسسه حقوقی اترس

وکیل اعسار در موسسه حقوقی اترس ، وکیل پایه یک دادگستری است که مسلط و متخصص پرونده های اعسار میباشد.

بر خلاف عرفی که در جامعه حاکم شده است داشتن وکیل در دعوای اعسار به صورت مطلق غیر قابل انتظار نیست. دعوای اعسار زمانی مطرح میشود که شخصی در دعوایی دیگر محکوم به پرداخت وجهی شده است که از توانایی مالی برای پرداخت آن برخوردار نیست. 

از آنجایی که حق الوکاله ای که در این دعوا نرخ پایین تری نسب به باقی دعاوی دارد در برخی میتوان از یک وکیل برای گرفتن این حکم کمک گرفت. در دعوای اعسار شخص درخواست دهنده یعنی خواهان باید در دادگاه این مسئله را به اثبات برساند که تمکن مالی برای پرداخت وجهی که به آن محکوم شده است را ندارد و در این راستا میتواند از دلایل مختلفی استفاده نماید.

اینکه چه دلیلی میتواند سریعتر و راحت تر شما را به صدور حکم از طرف دادگاه برساند تخصص وکیلی را که در این حوزه مسلط به قوانین و مقررات است و تجربه فعالیت در این زمینه را دارد میطلبد.

وکیل اعسار کیست؟

وکیل اعسار ، حقوقدانی است که دارای مجوز کار وکالت از کانون وکلای دادگستری میباشد و همچنین متخصص در امور اعسار است.

معافیتی که برای افراد معسر در پرداخت هزینه های دادرسی در نظر گرفته میشود موقتی میباشد.

این مسئله بدین معنی است که اگر در دعوایی که مطرح شده است اگر وجهی عاید شخص معسر شود هزینه های دادرسی از آن کسر خواهد شد. وکیل اعسار شما در ضمن دادخواستی که در دادگاه مطرح میکند باید درخواست صدور حکم اعسار شما را نماید و یا پس از طرح دعوای اصلی صدور آنرا از دادگاه بخواهد و پیش از دعوا امکان درخواست صدور حکم اعسار نیست.

گرفتن وکیل اعسار برای تقسیط

گرفتن وکیل برای تقسیط بدهی

پاسخ به این پرسش نیازمند دانستن وضعیت پرونده شخصی است که میخواهد درخواست اعسار بدهد.

از آنجایی حق الوکاله در دعاوی اعسار حدود سی میلیون تومان است در دعاوی که شخص محکوم به پرداخت چند صد میلیون و یا چندین میلیارد تومان شده است قابل درک میباشد زیرا تفاوت فاحشی بین میزان بدهی و هزینه وکیل وجود دارد.

پس دادگاه حتی با داشتن وکیل در چنین دعاوی ای به احتمال قوی در صورتی که باقی شرایط احراز شده باشد حکم به اعسار میدهد و داشتن وکیل اماره ای بر تمکن مالی شخص نیست. اما در دعوایی که تفاوت قیمت زیادی بین هزینه وکیل و وجهی که شخص محکوم به پرداخت آن است وجود نداشته باشد بهتر است که به جای اینکه وکیل به نمایندگی از آن شخص در دادگاه اقدام نماید، خود شخص مدیریت این کار را بر عهده بگیرد و برای مشورت گرفتن به وکیل اعسار مراجعه نماید و پاسخ سوالات خود  در مورد اعسار را بگیرید.

آیا داشتن وکیل برای خواهان دعوی نشان دهنده تمکن مالی است؟

جواب این سوال با توجه به توضیحاتی که در سطرهای بالای این گفتار داده شد منفی میباشد. با توجه به اصلاحاتی که در قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی صورت گرفته است برای اثبات اعسار بدهکار در دادگاه هم تغییراتی به وجود آمده است. برای اثبات عدم تمکن مالی در پرداخت هزینه های دادرسی در گذشته داشتن دو شاهد که دارای شرایطی نیز بودند لازم بود و برای اثبات عدم تمکن مال برای پرداخت بدهی یا وجهی که به آن محکوم شده بود داشتن چهار شاهد که امروزه با توجه به تغییرات تعداد شهود در هر دو حالت به عدد دو تبدیل شده است.

با توجه به این جزئیات حتما لازم است که از یک وکیل برای اقدامات خود مشورت بگیرید زیرا در صورت ثابت شدن خلاف ادعای شما تبعات بدی خواهد داشت.

وکیل اعسار در پرداخت مهریه

یکی از پر تکرار ترین دادخواست های اعسار در زمان پرداخت مهریه از طرف زوج میباشد. زمانی زوج میتواند برای پرداخت مهریه تقاضای اعسار نماید که تمکن مالی برای پرداخت آنرا نداشته باشد.

در این صورت دادگاه به دلیل اینکه هم زوج توانایی در پرداخت آنرا داشته باشد و همچنین حق زوجه در گرفتن مهریه حفظ شود حکم به تقسیط مهریه میدهد تا به صورت ماهانه یا به نحوی که میان آنها توافق میشود مهریه پرداخت شود.

از آنجایی که زوج ادعا دارد که توانایی مالی برای پرداخت مهریه را ندارد، اوست که باید با توجه به شرایط لازم ادعای خود را ثابت نماید.

اگر چنین ادعایی در دادگاه به اثبات رسید زوجه میتواند برای مثال با معرفی مالی که زوج آنرا مخفی کرده حکمی که از طرف دادگاه مبنی بر عدم تمکن مالی زوج صادر شده است را باطل کند و درخواست پرداخت دین خود را از محل آن مال بنماید.

وکیل اعسار چه کمکی به ما میکند؟

وکیلی که در زمینه اعسار تخصص لازم را داشته میتواند به روش های مختلف به شما در گرفتن حکم اعسار یاری برساند.

این وکیل میتواند راسا و به نمایندگی از شما بدون اینکه شما کوچکترین زمانی در مراجع قضایی حضور پیدا کنید حکم اعسار را با مستنداتی که در پرونده شما قرار میدهد بگیرد و به آسانی از هدر شدن زمان و هزینه شما در مراجع قضایی مختلف جلوگیری کند.

همچنین تخصصی که این وکیل دارد میتواند بسیاری از مسیر هایی که شما باید طی کنید را کوتاه تر کند. مانند تنظیم دادخواست برای اعسار .

شما میتوانید همانطور که گفتیم در صورتی که گرفتن وکیل برای اثبات اعسار در دادگاه برای شما مشکل زا باشد با مشاوره حقوقی گرفتن از او امور خود را مدیریت کنید تا به نتیجه مطلوب خود برسید.

اعسار وکیل

حق الوکاله برای دعوای اعسار

موسسه حقوقی اترس  دارای مجوز رسمی از کانون وکلای دادگستری مرکز میباشد یکی از بهترین گزینه های موجود برای افرادی هست که به دنبال یک وکیل متخصص اعسار در محدوده شمال تهران هستند میباشد.

موسسه حقوقی اترس به سه صورت حضوری، تلفنی و آنلاین به موکلین خود ارائه خدمات میکند. حق الوکاله در پرونده اعسار در موسسه اترس به به شرح زیر میباشد که البته با توجه به اوضاع و احوال هر پرونده این مبلغ نیز متغیر است.

  • حق الوکاله وکیل اعسار ۳۰ میلیون تومان

    به همراه یک ساعت مشاوره رایگان

شماره وکیل اعسار

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید با  با وکیل متخصص اعسار درموسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ، برای مشاوره حقوقی اعسار هماهنگی های لازم را انجام دهید.

 

نتیجه‌گیری :

در صورتی که توانایی پرداخت دیون خود را ندارید و طلبکاران از شما به عناوین مختلف حقوقی و کیفری دعوایی علیه شما اقامه کرده اند بهترین راه حل برای شما این است که با مشورت با یک وکیل، صدور حکم اعسار خود را از دادگاهی که صلاحیت رسیدگی به این امر را دارد بخواهید.

استرداد جهیزیه چیست و چگونه است

استرداد جهیزیه

استرداد جهیزیه : جهیزیه مجموعه وسایلی است که برای استفاده از زندگی مشترک به کار می رود و در

طلاق توافقی فوری در شهرتهران

طلاق توافقی فوری

درخواست وکیل طلاق در شهر تهران طلاق توافقی فوری و خدمات تخصصی موسسه حقوقی اترس از طریق یکی از

وکیل مهریه در شهر تهران

وکیل مهریه تهران

وکیل مهریه تهران و خدمات تخصصی موسسه حقوقی اترس از طریق یکی از  راه های تماس زیر میتوانید با

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند