وکیل حقوقی

وکیل حقوقی

تاثیر وکیل حقوقی در پرونده های مهم

وکیل حقوقی تهران یکی از بیشترین مواردی است که متقاضیان خدمات حقوقی به دنبال آن هستند . قبل ها ، وکیل حقوقی در مقابل وکیل کیفری قرار میگرفت اما با تخصصی تر شدن وکالت ، متخصصینی مانند وکیل بانکی ، وکیل تجاری ، وکیل ملکی و غیره ظهور پیدا کردند.

وکیل حقوقی ، یک وکیل دادگستری است که پروانه وکالت دادگستری دارد  و در حوزه دعاوی حقوقی تخصص دارد .ذکر این نکته مفید است که بعضی پرونده ها ماهیت چندگانه دارند . به عنوان مثال دعوی ابطال سند ملک ، هم مربوط به وکیل ملکی است و به حوزه کاری وکیل حقوقی مرتبط می شود . در این مقاله ، قصد داریم با روشن کردن موضوعات مهم پرونده های حقوقی و نقش وکیل حقوقی در آن و انتقال تجربه های حقوقی ما در موسسه حقوقی اترس ، شما را در انتخاب بهترین وکیل حقوقی تهران یاری کنیم.

وکیل حقوقی تهران

دعوی مطالبه وجه و وکیل حقوقی

دعوی مطالبه وجه وقتی صورت می گیرد که شما بخواهید ، وجه نقدی را از طرف مقابل خود ، مطالبه کنید . به عنوان مثال شخصی از شما پول قرض گرفته است و آن را پس نمی دهد و یا شما مستاجر ملکی هستید و صاحب ملک ، مبلغ ودیعه شما را باز نمیگرداند ، در چنین شرایطی شما می توانید با کمک وکیل پایه یک دادگستری حقوقی دادخواست مطالبه وجه دهید .

مطالبه وجه در از طریق دادگاه

دیدگاه وکلای حقوقی در مطالبه خسارت

مطابق ماده یک قانون مسئولیت مدنی ، هر کس به دیگری خسارتی وارد کند و مقصر باشد ، باید خسارت او را پرداخت کند.

برای اینکه شخصی به پرداخت خسارت محکوم شود ، می بایست سه شرط اثبات شود .۱-فعل زیانبار(یعنی یک عملی از مقصر حادثه رخ دهد) ۲-وقوع خسارت ( یعنی شخصی که مطالبه خسارت میکند باید اثبات کند ، عمل دیگری ، باعث ورود خسارت به او شده است و به کمک وکیل ، مدارکی را ارائه کند ،که اتفاق افتادن خسارت را اثبات کند . ۳-رابطه سببیت (یعنی شما به عنوان کسی که مدعی خسارت هستید باید اثبات کنید که عمل شخص مقصر ، علت وقوع خسارت به شما بوده است .)

همانطور که ملاحظه می کنید در اثبات این موارد در دعوی دریافت خسارت ، وکیل حقوقی چه نقش  بسزایی دارد.

البته در مواردی که طرفین یا یکی از طرف ها شرکت هستند ، حضور یک وکیل شرکت در پرونده ، بسیار مفید خواهد بود.

پرونده مطالبه خسارت

وکلای حقوقی و دعاوی ناشی از قراردادها

وکیل حقوقی ممکن است وکیل خانم باشد و یا وکیل آقا .نکته ای که در دادخواست ها و دعاوی مربوط به تنظیم قرارداد ها تعیین کننده است ، این است که قرارداد توسط وکیلی تنظیم شود که تجربه دعاوی مربوط به قراردادها را در دادگاه ها داشته باشد . چرا که در این صورت بهتر میتواند تشخیص دهد  که یک شرط خاص قراردادی در چه مواردی باعث اختلاف طرفین می شود و در صورت اختلاف دادگاه چه تفسیری از شرط قراردادی میکند و با این رویکرد چنین وکیل دادگستری ای می تواند ، از دعاوی واختلافات آینده قراردادی پیشگیری کند.

دعاوی حقوقی ناشی از قرارداد

نقش وکیل حقوقی در مطالبه چک

همانطور که در مقاله نحوه مطالبه چک توضیح دادیم ، یک چک می تواند به روش های مختلف توسط وکیل چک به اجرا گذاشته شود . از آنجا که در آن مقاله این موضوع به صورت تحلیلی و مقایسه ای بررسی شد ، ذکر مجدد آن لازم نیست .فقط تاکید بر این نکته ضروری است که استفاده از وکیل حقوقی متخصص و یا وکیل بانکی ، می تواند در وصول و یا عدم وصول وزمان رسیدن به وجه چک بسیار موثر است.

مطالبه چک توسط وکیل

تاثیر وکلای حقوقی در مطالبه ثمن

در قوانین کشور ما ، به محض اینکه معامله می کنید و مال خود را می فروشید ، طرف مقابل مالک آن می شود حتی اگر ثمن آن را نپرداخته باشد . در مقاله حکم اعسار توضیح دادیم که اگر مثلا شخصی بابت ثمن به شما بدهکار باشد ، می تواند پرداخت آن را تا سالها و به صورت اقساطی طولانی کند . مخصوصا اگر با معامله به قصد از فرار از دین ، مالی که از شما خریده است را به دیگران منتقل نماید. در چنین مواردی به کمک یک وکیل قرارداد و یا وکیل حقوقی میتوانید شرط حق فسخ و یا شرط عدم امکان انتقال تا تسویه نهایی توسط خریدار در قرارداد ، قرار دهید و ریسک های حقوقی تا حد زیادی را کاهش دهید.

مطالبه ثمن معامله از طریق قانونی

برای انتخاب بهترین وکیل حقوقی تهران چه معیارهایی داشته باشیم ؟

برای انتخاب وکیل حقوقی خوب تهران باید موارد زیر را مد نظر قرار داد .

۱-صداقت و امانت داری : یکی از راههای فهمیدن میزان صداقت در یک جلسه کوتاه این است که به میزان اطمینان دادن طرف مقابل از نتیجه خاص توجه نمایید . یک وکیل حقوقی حرفه ای ، هیچگاه وعده و وعیدهایی خارج از توان نمی دهد .  صدور رای با دادگاه هست و قبل از طرح دعوی نمی توان پیش بینی کرد که پرونده به چه شعبه ای می رود و در صورتیکه هم که پرونده در جریان باشد ، نمیتوان تشخیص داد به چه شعبه ای از دادگاه تجدیدنظر می رود .بنابراین هرگونه وعده خارج از چارچوب قانونی،یک هشداراست که با شخصی با صداقت کامل مواجه نیستید.

۲-گزارش مستمر و منظم : جدای از اینکه حق موکل است که از جریان کامل روند پرونده ، مطلع باشد ، با توجه به اینکه ،موکل به امور موضوعی پرونده آگاهی بیشتری دارد، در جریان لحظه به لحظه پرونده قرار گرفتن موکل ، میتواند باعث شود در بزنگاه های حساس پرونده ، اطلاعات و توضیحات تعیین کننده به وکیل حقوقی بدهد و دفاع او را موثرتر کند.

۳-پیگیری ساختارمند : تقریبا تمامی مخاطبین اترس می دانند که ، ما معتقدیم در بیشتر پرونده ، مهمترین عامل پیروزی یا شکست پرونده ، میزان پیگیری است .بنابراین این ویژگی جزء مهمترین ویژگیهای یک وکیل حقوقی خوب به شما می رود.

۴-تسلط و تخصص در موضوع پرونده : با توجه به تنوع تخصص های حوزه های وکالت ، تجربه و تخصص یک وکیل دادگستری در موضوع پرونده ، بسیار با اهمیت است . از آنجا که تشخیص میزان تخصص یک وکیل خوب ، برای موکل بسیار دشوار است ،این موضوع به موسسات حقوقی سپرده می شود. یک موسسه حقوقی با سیستم های ارزیابی که توسط متخصصین انجام می شود ، این وظیفه را به خوبی انجام میدهند .برای ملاحظه تفاوت دفتر وکالت و موسسه حقوقی پیشنهاد میکنیم مقاله …. را مطالعه فرمایید.

همین حالا می توانید با برقراری تماس از طریق راههای ارتباطی خدمات تخصصی خود را از وکلای حقوقی موسسه حقوقی اترس ، دریافت نمایید.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند