وکیل حقوقی مجرب در شهر تهران

وکیل حقوقی

تماس با وکیل حقوقی

وکیل حقوقی ، یک وکیل دادگستری است که پروانه وکالت دادگستری دارد  و در حوزه دعاوی حقوقی تخصص دارد .ذکر این نکته مفید است که بعضی پرونده ها ماهیت چندگانه دارند . به عنوان مثال دعوی ابطال سند ملک ، هم مربوط به وکیل ملکی است و به حوزه کاری وکیل حقوقی مرتبط می شود

تاثیر وکیل حقوقی در پرونده های مهم

وکیل حقوقی تهران یکی از بیشترین مواردی است که متقاضیان خدمات حقوقی به دنبال آن هستند . قبل ها ، وکیل حقوقی در مقابل وکیل کیفری قرار میگرفت اما با تخصصی تر شدن وکالت ، متخصصینی مانند وکیل بانکی ، وکیل تجاری ، وکیل ملکی و غیره ظهور پیدا کردند.

در این مقاله ، قصد داریم با روشن کردن موضوعات مهم پرونده های حقوقی و نقش وکلا حقوقی در آن و انتقال تجربه های حقوقی ما در موسسه حقوقی اترس ، شما را در انتخاب بهترین وکیل  یاری کنیم.

دعوی مطالبه وجه و وکیل حقوقی

دعوی مطالبه وجه وقتی صورت می گیرد که شما بخواهید ، وجه نقدی را از طرف مقابل خود ، مطالبه کنید . به عنوان مثال شخصی از شما پول قرض گرفته است و آن را پس نمی دهد و یا شما مستاجر ملکی هستید و صاحب ملک ، مبلغ ودیعه شما را باز نمیگرداند ، در چنین شرایطی شما می توانید با کمک وکلا پایه یک دادگستری حقوقی دادخواست مطالبه وجه دهید .

دیدگاه وکلای حقوقی در مطالبه خسارت

مطابق ماده یک قانون مسئولیت مدنی ، هر کس به دیگری خسارتی وارد کند و مقصر باشد ، باید خسارت او را پرداخت کند.

برای اینکه شخصی به پرداخت خسارت محکوم شود ، می بایست سه شرط اثبات شود .

۱-فعل زیانبار(یعنی یک عملی از مقصر حادثه رخ دهد)

۲-وقوع خسارت ( یعنی شخصی که مطالبه خسارت میکند باید اثبات کند ، عمل دیگری ، باعث ورود خسارت به او شده است و به کمک وکیل ، مدارکی را ارائه کند ،که اتفاق افتادن خسارت را اثبات کند .

۳-رابطه سببیت (یعنی شما به عنوان کسی که مدعی خسارت هستید باید اثبات کنید که عمل شخص مقصر ، علت وقوع خسارت به شما بوده است .)

همانطور که ملاحظه می کنید در اثبات این موارد در دعوی دریافت خسارت ، وکیل حقوقی چه نقش  بسزایی دارد.

البته در مواردی که طرفین یا یکی از طرف ها شرکت هستند ، حضور یک وکیل متخصص خسارت  ، بسیار مفید خواهد بود.

وکیل حقوقی دعاوی قراردادها

وکلای حقوقی و دعاوی ناشی از قراردادها

وکیل حقوقی ممکن است وکیل خانم باشد و یا وکیل آقا .نکته ای که در دادخواست ها و دعاوی مربوط به تنظیم قرارداد ها تعیین کننده است ، این است که قرارداد توسط وکیلی تنظیم شود که تجربه دعاوی مربوط به قراردادها را در دادگاه ها داشته باشد .

چرا که در این صورت بهتر میتواند تشخیص دهد  که یک شرط خاص قراردادی در چه مواردی باعث اختلاف طرفین می شود و در صورت اختلاف دادگاه چه تفسیری از شرط قراردادی میکند و با این رویکرد چنین وکیل دادگستری ای می تواند ، از دعاوی واختلافات آینده قراردادی پیشگیری کند.

نقش وکیل حقوقی در مطالبه چک

همانطور که در مقاله نحوه مطالبه چک توضیح دادیم ، یک چک می تواند به روش های مختلف توسط وکیل چک به اجرا گذاشته شود . از آنجا که در آن مقاله این موضوع به صورت تحلیلی و مقایسه ای بررسی شد ، ذکر مجدد آن لازم نیست .

فقط تاکید بر این نکته ضروری است که استفاده از وکلا حقوقی متخصص و یا وکیل بانکی ، می تواند در وصول و یا عدم وصول وزمان رسیدن به وجه چک بسیار موثر است.

تاثیر وکلای حقوقی در مطالبه ثمن

در قوانین کشور ما ، به محض اینکه معامله می کنید و مال خود را می فروشید ، طرف مقابل مالک آن می شود حتی اگر ثمن آن را نپرداخته باشد . در مقاله حکم اعسار توضیح دادیم که اگر مثلا شخصی بابت ثمن به شما بدهکار باشد ، می تواند پرداخت آن را تا سالها و به صورت اقساطی طولانی کند .

در چنین مواردی به کمک یک وکیل قرارداد و یا وکیل حقوقی میتوانید شرط حق فسخ و یا شرط عدم امکان انتقال تا تسویه نهایی توسط خریدار در قرارداد ، قرار دهید و ریسک های حقوقی تا حد زیادی را کاهش دهید.

مخصوصا اگر با معامله به قصد از فرار از دین ، مالی که از شما خریده است را به دیگران منتقل نماید.

برای انتخاب بهترین وکلا حقوقی تهران چه معیارهایی داشته باشیم ؟

برای انتخاب وکیل حقوقی خوب تهران باید موارد زیر را مد نظر قرار داد .

وکیل حقوقی تهران

صداقت و امانت داری وکیل

یکی از راههای فهمیدن میزان صداقت در یک جلسه کوتاه این است که به میزان اطمینان دادن طرف مقابل از نتیجه خاص توجه نمایید .

یک وکیل حقوقی حرفه ای ، هیچگاه وعده و وعیدهایی خارج از توان نمی دهد .  صدور رای با دادگاه هست و قبل از طرح دعوی نمی توان پیش بینی کرد که پرونده به چه شعبه ای می رود و در صورتیکه هم که پرونده در جریان باشد ، نمیتوان تشخیص داد به چه شعبه ای از دادگاه تجدیدنظر می رود .

بنابراین هرگونه وعده خارج از چارچوب قانونی،یک هشداراست که با شخصی با صداقت کامل مواجه نیستید.

گزارش مستمر و منظم پرونده قضایی

جدای از اینکه حق موکل است که از جریان کامل روند پرونده ، مطلع باشد ، با توجه به اینکه ،موکل به امور موضوعی پرونده آگاهی بیشتری دارد، در جریان لحظه به لحظه پرونده قرار گرفتن موکل ، میتواند باعث شود در بزنگاه های حساس پرونده ، اطلاعات و توضیحات تعیین کننده به وکیل بدهد و دفاع او را موثرتر کند.

پیگیری ساختارمند

تقریبا تمامی مخاطبین اترس می دانند که ، ما معتقدیم در بیشتر پرونده ، مهمترین عامل پیروزی یا شکست پرونده ، میزان پیگیری است .بنابراین این ویژگی جزء مهمترین ویژگیهای یک وکیل حقوقی خوب به شما می رود.

تسلط و تخصص در موضوع پرونده

 با توجه به تنوع تخصص های حوزه های وکالت ، تجربه و تخصص یک وکیل دادگستری در موضوع پرونده ، بسیار با اهمیت است . از آنجا که تشخیص میزان تخصص یک وکیل خوب ، برای موکل بسیار دشوار است ،

این موضوع به موسسات حقوقی سپرده می شود. یک موسسه حقوقی با سیستم های ارزیابی که توسط متخصصین انجام می شود ، این وظیفه را به خوبی انجام میدهند .

شماره وکیل حقوقی

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید با  وکیل حقوقی در  موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ، برای مشاوره حقوقی با وکلای حقوقی هماهنگی های لازم را انجام دهید.

شماره های اترس که در تماس با ما قرار دارد ، شماره تماس با وکیل پایه یک دادگستری     می باشد.

نتیجه‌گیری :

آگاهی از تصمیمات شما در مسائل حقوقی  باعث میشود که تمامی ریسک های شما بسیار کم باشد و برای به حداقل رساندن ریسک ها مخصوصا در پرونده های حقوقی انتخاب وکیل متخصص برای شما بسیار اهمیت دارد  به علت این اهمیت وکلای ما  هنگام بررسی پرونده  به شما تمامی تبعات و آثار تصمیمتان را بازگو میکند و راه های مناسب و درست را پیشنهاد میدهند. و شما همین حالا می توانید با برقراری تماس از طریق راههای ارتباطی خدمات تخصصی خود را از وکلای حقوقی موسسه حقوقی اترس ، دریافت نمایید.

وکیل تامین دلیل در تهران

وکیل تامین دلیل

فرم ثبت درخواست وکیل تامین دلیل تماس با وکیل تامین دلیل وکیل تامین دلیل  در موسسه حقوقی اترس ، وکیل

وکیل پایه یک دادگستری اجرای رای داور

وکیل اجرای رای داور

فرم ثبت درخواست وکیل اجرای رای داور تماس با وکیل اجرای رای داور وکیل اجرای رای داور در موسسه حقوقی

وکیل کسب و کار شهر تهران

وکیل کسب و کار

فرم ثبت درخواست تماس با وکیل کسب و کار تماس با وکیل کسب و کار وکیل کسب و کار یک وکیل

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند