طلاق توافقی فوری در شهرتهران

طلاق توافقی فوری

درخواست وکیل طلاق در شهر تهران

طلاق توافقی فوری و خدمات تخصصی موسسه حقوقی اترس

از طریق یکی از  راه های تماس زیر میتوانید با وکلای متخصص طلاق در ارتباط باشید

۱- تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱

۲- تکمیل فرم در خواست  تماس ( در صورتیکه میخواهید ما با شما تماس بگیریم ، فرم زیر را تکمیل فرمایید)

طلاق توافقی فوری یکی از روش‌هایی است که برای پایان دادن به رابطه زناشویی و حل مسائل و مشکلات بین زن و شوهر، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش، به دلیل سرعت و سهولت در انجام و همچنین کاهش هزینه‌های حقوقی و زمانی، در برخی موارد ترجیح داده می‌شود. در این مقاله به بررسی جزئیات طلاق توافقی پرداخته شده است.

وکیل متخصص خانواده در موسسه حقوقی اترس ، همیشه در وهله اول تلاش در سازش بین زن و شوهر میکند و در صورتیکه طرفین قاطع در طلاق توافقی باشند ، وکالت ایشان را قبول می کنیم

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی ، یک نوع طلاق است که در آن، زن و شوهر با توافق خود، با صدور گواهی عدم سازش دادگاه بدون نیاز به طی کردن پروسه‌های قضایی طولانی، به پایان رابطه زناشویی خود می‌رسند.

این روش، به دلیل سادگی و سرعت در انجام، مورد توجه قرار گرفته است. در این روش، هر دو طرف با توافق خود، به تقسیم دارایی‌ها، حضانت از فرزندان و مسائل دیگر مربوط به پایان رابطه زناشویی، می‌پردازند.

طلاق مطابق قانون تشریفاتی دارد از جمله اینکه هر نوع طلاقی باید با طی تشریفات دادگاهی صورت بگیرد. منتها چون در طلاق توافقی تشریفات دادگاهی به سرعت انجام می شود ، عملا موضوع شبیه یک کار اداری می ماند تا یک پرونده قضایی.

نقش وکیل طلاق در شهر تهران

وکیل طلاق توافقی تهران ، وکیلی است که در زمینه حقوق خانواده و دعاوی خانواده متخصص است ،در شهر تهران فعال است و تجربه لازم را در انجام پرونده های طلاق را دارد.

وکیل طلاق تهران با اشراف بر قوانین خانواده و آیین دادرسی مدنی آشنایی با رویه های قضایی دادگاه خانواده تهران و رویه های دفاتر ثبت طلاق ، می تواند ، در سریع ترین زمانی که مقدور باشد ، پیگیری ها و اقدامات قانونی را انجام دهد.

دپارتمان تخصصی خانواده موسسه حقوقی اترس با دارا بودن بهترین وکلای طلاق توافقی تهران ، آماده ارائه خدمات هستند.

وکیل طلاق توافقی فوری در شهر تهران

ویژگی طلاق توافقی

وکلای ما در هنگام ارایه مشاوره حقوقی طلاق توافقی به نکات زیر اشاره میکند: 

۱-سرعت در انجام: طلاق توافقی فوری، به دلیل عدم نیاز به پروسه‌های متدوال دادگاه، بسیار سریع انجام می‌شود و زن و شوهر در کوتاه‌ترین زمان ممکن، به پایان رابطه زناشویی خود می‌رسند.

۲- کاهش هزینه‌های قانونی: این روش، باعث کاهش هزینه‌های حقوقی و زمانی برای زن و شوهر می‌شود. در این طلاق ، هزینه‌های مربوط به پروسه‌های قضایی، کاهش می‌یابد و همچنین، زمان بسیار کمتری برای پایان رابطه زن و شوهر صرف می‌شود.

۳- توافق طرفین بر موضوعات: در طلاق توافقی زن و شوهر با توافق خود، به تقسیم اموال(مانند اثاث منزل)، حضانت فرزندان و نفقه فرزندان شیوه پرداخت مهریه به پایان رابطه زناشویی، می‌پردازند. به عبارت دیگر، زوجین کنترل کاملی بر روی مسائل دارند و دادگاه ، در تصمیم‌گیری آن‌ها دخالت ندارد در حالیکه در مواردی که طرفین توافق نمی کنند ،  ممکن است ، تصمیم گیری دادگاه حالتی باشد که مطلوب یکی از آنها و یا هر دو نباشد.

۴-حفظ حرمت و احترام طرفین و خانواده ها: در طلاق توافقی ، زوجین می‌توانند با احترام به یکدیگر، رابطه زناشویی خود را پایان بدهند و در ادامه، به صورت دوستانه با یکدیگر رفتار کنند. این موضوع، به ویژه برای حضانت از فرزندان، بسیار مهم است

مراحل طلاق توافقی

۱ توافق نسبت به حقوق مالی و غیرمالی: بر اساس قانون زن و شوهر از ابتدای زندگی به بعد دارای حقوق و تکالیفی می شوند . خانم حق بر مهریه ، حق بر اجرت المثل ، حق نحله ، حق نفقه ،حق بر جهیزیه دارد و طرفین حق حضانت دارند .نسبت به این موارد و اموال مشترک باید توافق صورت گیرد . چه میزان از حقوق پرداخت می شود و شرایط آن به چه صورت است . آیا همه آن نقدا باید پرداخت شود ، و یا بخشی در زمان های دیگر پرداخت می شود .

۲- تنظیم توافقنامه ها و اسناد مربوطه : هنگامی که زن و شوهر قصد طلاق دارند ، معمولا نسبت به هم بی اعتماد هستند . هر یک نگران هستند که تعهداتی را انجام دهند ولی طرف مقابل تعهدات خود را انجام ندهد . مثلا زن دغدغه ی این را دارد که اگر بخشی یا تمام مهریه خود را می بخشد ، شوهر او را طلاق ندهند یا حضانت فرزند را به او نسپرد. در بیشتر این موارد نگرانی ها منطقی است و بهتر است اسناد دقیق مانند وکالت رسمی و توافق نامه های اصولی همزمان با هم و در دفتر اسناد رسمی تنظیم شود و نگرانی های افراد کاهش پیدا کند.

موکدا تاکید می شود این اسناد توسط وکیل متخصص خانواده تنظیم شود.

۳- مشاوره قبل از ثبت دادخواست طلاق توافقی: از چندین سال گذشته ،برای منصرف کردن افراد از طلاق و کاهش نرخ طلاق توافقی، یک مقرره ای را گذاشته اند . به موجب این الزام ، زن و شوهر قبل از ثبت دادخواست طلاق توافقی در دفتر خدمات قضایی باید ۵ جلسه در مراکزی خاص مشاوره بروند و بعد از اینکه این مرکز گواهی کردند که طرفین قصد قطعی بر طلاق دارند ،نامه ای صادر میکنند که با آن دفاتر خدمات قضایی دادخواست طلاق توافقی را ثبت می کنند . البته مشاهده می شود ، برخی زوجین از با پیدا کردن ،خلاهای های قانونی ، این جلسات مشاوره را دور می زنند.

۴-صدور رای طلاق توسط دادگاه: همانطور که قبلا توضیح دادیم ، هر نوع از طلاقی می بایست با رسیدگی دادگاه و رای صورت بگیرد . در طلاق توافقی با توجه به اینکه هر دو طرف رضایت دارند ، رسیدگی دادگاه بسیار محدود است .دادگاه بعد از اینکه خانم تست بارداری داد و مشاوره در دادگاه صورت گرفت ، رای طلاق می دهد . برای اینکه با این رای بتوان ،طلاق را در دفترخانه ثبت نمود ، می بایست رای قطعی شود . یک راه قطعی شدن فوری رای ، اسقاط حق تجدیدنظرخواهی و فرجام خواهی در هنگام ابلاغ رای هست.

۵-ثبت طلاق در دفترخانه :

بعد از اینکه رای دادگاه قطعی شد (توضیح دادیم که اگر طرفین حق اعتراض خود را سلب کنند رای دادگاه بدوی ، فورا قطعی می شود) طرفین و یا وکلای آنها به دفتر ثبت طلاق مراجعه می کنند و طلاق خود را نزد ۴ شاهد جاری می کنند.

دفاتر ثبت طلاق معمولا برای اجرای رای طلاق دادگاه خانواده  ،گواهی قطعیت رای میخواهند . گواهی قطعیت رای ، یک گواهی است که معمولا مدیردفتر دادگاه صادر میکند و طی آن گواهی می کند که رای صادر شده توسط دادگاه ، قطعی است و دفتر ثبت طلاق می تواند طلاق توافقی را ثبت کند.

بیشتر بدانیم : مراحل درخواست طلاق توسط زن چگونه میباشد

طلاق توافقی فوری

طلاق توافقی چه قدر طول می کشد؟

در این مقاله ، مراحل ثبت طلاق توافقی توضیح داده شود . از آنجا که بخشی از روند طلاق در دادگاه اتفاق می افتد ، مدت دقیقی را نمی توان ، به عنوان زمان دقیق طلاق توافقی معین کرد . قطعا حضور وکیل طلاق به دلیل آشنایی با روندها ، سرعت کار را بالا می برد.

بر اساس پرونده های قبلی وکلای امور خانواده اترس زمان طلاق توافقی از چند روز تا یک ماه زمان برده است . در هر حال هر زمانی که گفته شود ، تخمین است و بستگی به شلوغی شعبه ی دادگاهی که پرونده در آن می رود دارد.

مشاوره قبل از طلاق ؛ هزینه و مدت

همانطور که گفته شد ، برای طلاق توافقی  پنج جلسه مشاوره اجباری لازم است . مشاهده می شود به دلیل خلاهایی قانونی وجود دارد ، افرادی این مشاوره ها را در عمل دور می زنند و مراجعه نمیکنند .

برای این گرفتن وقت مشاوره پیش از طلاق می توانید از سامانه تصمیم، وقت بگیرید.

پیشنهاد ما این است که قبل از هر اقدام از وکلای متخصص طلاق مشاوره حقوقی کنید.

هزینه خدمات حقوقی وکیل طلاق

هزینه وکیل طلاق توافقی

هزینه وکیل طلاق در تهران و مشاوره حقوقی طلاق ، بستگی به این دارد که متقاضی نیاز به چند وکیل دارد. دستمزد وکیل برای طلاق توافقی ، نهایتا با توجه به توافق طرفین تعیین و پرداخت می شود .

موسسه حقوقی اترس با توجه به اینکه در این پرونده ها ، طلاق با رضایت طرفین حاصل می شود و رسیدگی قضایی به شکل رسیدگی به یک دعوی دادگاهی نیست ، هزینه متناسبی را برای وکیل طلاق تعیین نموده است.

 

شماره وکیل طلاق تهران

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید با  وکیل متخصص طلاق در دپارتمان خانواده موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ، برای مشاوره حقوقی با  وکلا خانم هماهنگی های لازم را انجام دهید.

 

نتیجه‌گیری :

طلاق توافقی فوری، یک روش سریع و مبتنی بر توافق برای پایان دادن به رابطه زناشویی می‌باشد. با توجه به سهولت در انجام و کاهش هزینه‌های حقوقی و زمانی، این روش، برای کسانی که در طلاق مصمم هستند پیشنهاد داده می‌شود. همچنین، حفظ حریم حرمت ها و توافق خود طرفین بر موضوعات به جای دادگاه، از دیگر مزایای این اقدام است.

یادمان باشد که در بیشتر موارد ، دستاوردهایی که افراد در توافق به دست می آورند معمولا ارزشمندتر و کم هزینه تر از آن چیزی  است که در دادگاه به دست می آورند.

در نهایتا برای پیشگیری از هزینه های بیشتر بعدی ،بهتر است قبل از هر اقدامی ، از وکلای متخصص ، مشورت حقوقی تلفنی دریافت نمائید.

طلاق به درخواست مرد در ایران

طلاق به درخواست مرد

طلاق به درخواست مرد : یکی از مواردی که مطابق قانون، قاضی دادگاه خانواده اقدام به صدور گواهی عدم امکان

مشاوره حقوقی خانواده فوری تهران

مشاوره حقوقی خانواده

فرم ثبت درخواست مشاوره حقوقی خانواده تماس با مشاور حقوقی خانواده مشاوره حقوقی خانواده در موسسه حقوقی اترس توسط وکیل

وکیل مهریه در شهر تهران

وکیل مهریه تهران

وکیل مهریه تهران و خدمات تخصصی موسسه حقوقی اترس از طریق یکی از  راه های تماس زیر میتوانید با وکلای

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند