مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی و خدمات تخصصی موسسه حقوقی اترس

از طریق یکی از  راه های تماس زیر میتوانید برای هماهنگی جهت مشاوره با ما  در ارتباط باشید

۱- تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱

۲- تکمیل فرم درخواست  مشاوره حقوقی

بسیاری از افراد دوراندیش ، ریسک های حقوقی و هزینه های آینده خود را از طریق مشاوره کاهش میدهند.

بیشتر اقدامات حقوقی می بایست در زمان قانونی خود انجام شوند.

مشاوره می تواند این آگاهی را به اشخاص دهد که اقدامات صحیح حقوقی متناسب خود  را  در زمان های قانونی لازم انجام دهند .

سوالی که مطرح می شود این است که مشاوره چگونه ریسک های شما را کاهش میدهد ؟

در اینجا ذکر یک مثال مفید به نظر می رسد .فرض کنید دلایل و مدارکی  که شما برای اثبات حق خود دارید ضعیف است و در طول مشاوره مطلع می شوید که مصلحت در سازش با طرف مقابل هست .

هرچند ممکن است مصالحه با طرف مقابل خود را در یک مقطع زمانی ، به ضرر خود بدانید اما وقتی ادامه دعوی موجب خسارت بیشتری گردد ، طبیعتا انتخاب ضرر کمتر منطقی تر است .

از سوی دیگر در مشاوره این موضوع بررسی می شود که  دعوی احتمالی تا چه میزان ، شانس پیروزی دارد و تصمیم گیری در مورد طرح یا عدم طرح دعوی  راحت تر می شود.

همچنین در مشاوره ، با بررسی ابعاد مختلف ؛ این موضوع مشخص می گردد  که در صورتیکه مصلحت بر طرح دعوی تشخیص داده شود ، چه شکل و قالب دعوی حقوقی موثرتر است.

حال که با  اهمیت مشاوره آشنا شدیم 

سوال مهم این است که مشاوره حقوقی چیست ؟

مهمترین نکته مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی چیست

آیا هر پرسش و پاسخ حقوقی مفید است و ریسک ها و هزینه های بعدی شما را کاهش میدهد ؟

و یا در برخی موارد ممکن است مشاوره غلط ، گمراه کننده باشد و اتفاقا هزینه های بیشتری را به شما تحمیل کند.

مشاوره حقوقی به معنی طرح موضوع حقوقی به شخص صاحب صلاحیت ( وکیل دادگستری ) و بررسی ابعاد مختلف موضوع توسط مشاور و روشن کردن زوایای گزینه های پیش رو و ارزیابی منافع و ریسک های حقوقی هر  یک از گزینه ها .

بر اساس این تعریف ، وکیل دادگستری از موضوع و مدارک و دلایل مطلع می شود و بر اساس دانش حقوقی و تجربه وکالتی ای که دارد بهترین گزینه ها را پیشنهاد میکند.

از چه کسی مشاوره بگیریم

گفته شده است که مشاوره خوب ، خوب است اما مشاوره بد، خیلی خیلی بد است. تجربه نشان داده است افرادی که مشاوره گمراه کننده دریافت نموده اند ، به مراتب نسبت به کسانی که هیچ مشاوره ای دریافت نکرده اند ، متحمل خسارات بیشتری شده اند.

مطابق قانون تنها وکیل دادگستری می تواند مشاوره حقوقی دهد . به خاطر جلوگیری از خسارات شهروندان ، قانونگذار در ماده ۵۵ قانون وکالت برای افرادی که وکیل دادگستری نیستند و خود را به عنوان مشاور حقوقی معرفی میکنند  ،مجازاتِ تا شش ماه حبس تعیین نموده است.

اگر هزینه مشاوره را زیاد می دانید

خود را برای هزینه های بیشتر آماده کنید

مشورت با وکیل پایه یک دادگستری

انواع مشاوره حقوقی

در اینجا به بررسی انواع مشاوره در موسسه حقوقی اترس میپردازیم. که با توجه به نیاز و شرایط شما میتوانید از طریق یکی از راه های زیر با ما در تماس باشید

مشاوره حضوری

قدیمی ترین نوع مشاوره حقوقی ، مراجعه متقاضی  به دفتر وکالت و یا موسسه حقوقی مجاز می باشد.

چنانچه میخواهید در مورد تفاوت موسسه حقوقی مجاز  با دفتر وکالت بیشتر بدانید میتوانید به این مقاله مراجعه فرمایید

حسن مشاوره حضوری این است که اولا با مراجعه حضوری به محل مشاوره ، از قانونی بودن شخص مشاوره دهنده اطمینان بیشتری حاصل می کنید و دوما به لحاظ حضوری بودن جلسه مشاوره ، تبادل پیام های ارتباطی ، بهتر و کامل تر انجام می پذیرد.

مشاوره آنلاین

منظور ما از مشاوره حقوقی آنلاین ، صرفا مشاوره های مبتنی بر گفتگو است مانند مشاوره بر بستر تماس صوتی و یا تصویری.مشاوره از طریق ارسال پیام (چت کردن) معمولا مفید نیست و به خاطر احتمال عدم انتقال کامل پیام های ارتباطی،ممکن است مشاوره گمراه کننده ارائه شود. مشاوره آنلاین دو ویژگی دارد :

اولا افراد نسبت به مشاوره تلفنی احساس امنیت بالاتری میکنند و دوما اینترنت این امکان را فراهم کرده است ، افراد در دورترین نقاط دنیا با کیفیت خوب و هزینه ارتباطی مقرون به صرفه گفتگو کنند .

افراد در برخی از شهرها به دلیل کوچک بودن و نزدیک بودن ارتباطات ، ترجیح میدهند مشاوره های خود را از وکلای شهرهای دیگر خصوصا وکلای شهرهای بزرگ مانند تهران دریافت نمایند و مشاوره آنلاین این بستر را به خوبی فراهم نموده است.

این نوع مشاوره پس از دوران همه گیری کرونا با اقبال بیشتر افراد مواجه شد و به نظر می رسد با توسعه تکنولوژی راه های ارتباطی ، به طرفداران آن افزوده شود.

مشاوره تلفنی

مزیت مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره آنلاین نسبت به مشاوره حضوری این است که محدودیت های فاصله مکانی وجود ندارد و هزینه آن مقرون به صرفه تر است..

در حال حاضر تبلیغات زیادی در سطح شهر و یا فضای مجازی دیده می شود که مشاوره رایگان و یا با قیمت بسیار نازل انجام می دهند . تجربه نشان داده است که این مشاوره ها در قریب به اتفاق موارد، توسط افراد سودجوی غیر وکیل دادگستری و یا موسسات حقوقی غیر مجاز صورت می پذیرد و همانطور که توضیح دادیم مشاوره گمراه کننده بسیار هزینه آفرین است هر چند که رایگان صورت پذیرفته باشد.

پیشنهاد ما این است که مشاوره خود را از وکیل دادگستری متخصصی که میشناسید دریافت کنید و اگر وکیل دادگستری ای که در موضوع  شما متبحر نمی شناسید ، این موضوع را به یک موسسه حقوقی مجاز بسپارید

هزینه مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری

مطابق تعرفه اعلام شده خدمات حقوقی موسسه اترس ، هزینه  مشاوره با وکیل متخصص به شرح زیر میباشد 

تماس با وکیل برای مشاوره حقوقی

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید برای مشاوره حقوقی با وکلا متخصص در  موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ،  جهت مشاوره با وکیل هماهنگی های لازم را انجام دهید.

نتیجه‌گیری :

موسسه حقوقی اترس دارای دپارتمان تخصصی مشاوره  و با بهره گیری از وکلای متخصص در امور حقوقی مختلف بهترین راهکار های قانونی با رویکرد تعیین استراتژی برتر دفاع را به شما عزیزان ارائه می نمایند.

تنظیم دادخواست توسط بهترین وکیل

تنظیم دادخواست

تنظیم دادخواست توسط وکیل آنلاین تنظیم دادخواست قضایی و خدمات تخصصی موسسه حقوقی اترس از طریق یکی از  راه های

وکیل آنلاین در کشور ایران

وکیل آنلاین

فرم ثبت درخواست تماس با وکیل آنلاین تماس با وکیل به صورت آنلاین وکیل آنلاین به شما کمک میکند تا

مشاوره با وکیل

مشاوره با وکیل

مشاوره با وکیل دادگستری مشاوره با وکیل و اهمیت آن را از آنجا میتوان متوجه شد که : غالبا پرونده

مدت زمان مشاوره بستگی به نیاز فرد متقاضی دارد، اما عموما یک ساعت میباشد

بله، به جهت آنکه همکاران ما در موسسه دارای تخصص های متفاوتی میباشند. 

مورد مشاوره بر اساس تخصص هر وکیل صورت میگیرد