مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی و خدمات تخصصی موسسه حقوقی اترس

از طریق یکی از  راه های تماس زیر میتوانید برای هماهنگی جهت مشاوره با ما  در ارتباط باشید

۱- تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱

۲- تکمیل فرم درخواست  مشاوره حقوقی ( در صورتیکه تمایل دارید ما با شما تماس بگیریم)

خدمات تخصصی مشاوره حقوقی

بسیاری از افراد دوراندیش ، ریسک های حقوقی و هزینه های آینده خود را از طریق مشاوره کاهش میدهند. 

بیشتر اقدامات حقوقی می بایست در زمان قانونی خود انجام شوند.

مشاوره می تواند این آگاهی را به اشخاص دهد که اقدامات صحیح حقوقی متناسب خود  را  در زمان های قانونی لازم انجام دهند

نظرات موکلین اترس

هزینه مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری

مطابق تعرفه اعلام شده خدمات حقوقی موسسه اترس ، هزینه  مشاوره با وکیل متخصص به شرح زیر میباشد 

مشاوره حقوقی تخصصی با وکیل دادگستری

مشاوره حقوقی چیست

آیا هر پرسش و پاسخ حقوقی مفید است و ریسک ها و هزینه های بعدی شما را کاهش میدهد ؟

و یا در برخی موارد ممکن است مشاوره غلط ، گمراه کننده باشد و اتفاقا هزینه های بیشتری را به شما تحمیل کند.

مشاوره حقوقی به معنی طرح موضوع حقوقی به شخص صاحب صلاحیت ( وکیل دادگستری ) و بررسی ابعاد مختلف موضوع توسط مشاور و روشن کردن زوایای گزینه های پیش رو و ارزیابی منافع و ریسک های حقوقی هر  یک از گزینه ها .

بر اساس این تعریف ، وکیل دادگستری از موضوع و مدارک و دلایل مطلع می شود و بر اساس دانش حقوقی و تجربه وکالتی ای که دارد بهترین گزینه ها را پیشنهاد میکند.

مشاوره حقوقی حقوقی تخصصی و حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

برای اینکه از خدمات مشاوره حقوقی خوب بهره مند شویم ، ابتدا می بایست ، اوصاف یک مشاوره حقوقی خوب را بدانیم .

دانش تخصصی

با توجه تنوع مختلف حوزه های مختلف حقوقی ، دریافت مشاوره حقوقی از وکیلی که دارای دانش تخصصی است ، جز لوازم مهم یک مشاوره قابل قبول است.

تجربه عملی کافی

وکالت و مشاوره حقوقی خوب نتیجه دانش و تجربه عملی کافی است. لازم است مشاور حقوقی   شما در زمینه مورد نظر به اندازه کافی وکالت کرده باشد و تجربه لازم را داشته باشد.

تحلیل همه جانبه

موضوعات و پرونده های حقوقی دارای چنان پیچیدگی ای است که برای انتخاب بهترین مسیر می بایست ، جنبه های مختلفی به طور همزمان مورد بررسی قرار گیرد.در مشاوره حقوقی کارآمد کلیه زوایا مسئله و همچنین مزایا و معایب هر گزینه بررسی شده و بهترین مسیر انتخاب می شود.

قدرت انتقال مطلب به زبان ساده

حقوق و مسائل حقوقی پر از اصلاحات پییچده حقوقی می باشد. شخصی که مشاوره حقوقی دریافت می کند ، معمولا دانش حقوقی ندارد و یک وکیل با تجربه می بایست ، مسائل حقوقی را به ساده ترین شکل به مخاطب منتقل نماید.

مشورت حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری

مشاوره چگونه ریسک های شما را کاهش میدهد ؟

در اینجا ذکر یک مثال مفید به نظر می رسد .فرض کنید دلایل و مدارکی  که شما برای اثبات حق خود دارید ضعیف است و در طول مشاوره مطلع می شوید که مصلحت در سازش با طرف مقابل هست .

هرچند ممکن است مصالحه با طرف مقابل خود را در یک مقطع زمانی ، به ضرر خود بدانید اما وقتی ادامه دعوی موجب خسارت بیشتری گردد ، طبیعتا انتخاب ضرر کمتر منطقی تر است .

از سوی دیگر در مشاوره این موضوع بررسی می شود که  دعوی احتمالی تا چه میزان ، شانس پیروزی دارد و تصمیم گیری در مورد طرح یا عدم طرح دعوی  راحت تر می شود.

همچنین در مشاوره ، با بررسی ابعاد مختلف ؛ این موضوع مشخص می گردد  که در صورتیکه مصلحت بر طرح دعوی تشخیص داده شود ، چه شکل و قالب دعوی حقوقی موثرتر است.

مزیت دریافت مشاوره حقوقی از موسسات حقوقی مجاز چیست؟

ویژگی هایی که برای یک مشاوره حقوقی خوب برشمردیم ، باید در دریافت مشاوره مد نظر داشته باشیم.

اما تشخیص این اوصاف برای افراد بسیار دشوار و همراه با اشتباه می باشد.مزیت دریافت مشاوره از موسسات حقوقی دارای مجوز این است که تعیین مشاور حقوقی به یک موسسه حقوقی معتبر سپرده می شود و طبیعتا موسسه معتبر بر اساس معیارها و استاندارها و ارزیابی هایی وکلا ، می تواند خدمات مشاوره حقوقی تخصصی با کیفیت مطلوبی را به افراد ارائه نماید.

از چه کسی مشاوره بگیریم

گفته شده است که مشاوره خوب ، خوب است اما مشاوره بد، خیلی خیلی بد است. تجربه نشان داده است افرادی که مشاوره گمراه کننده دریافت نموده اند ، به مراتب نسبت به کسانی که هیچ مشاوره ای دریافت نکرده اند ، متحمل خسارات بیشتری شده اند.

مطابق قانون تنها وکیل دادگستری می تواند مشاوره حقوقی دهد . به خاطر جلوگیری از خسارات شهروندان ، قانونگذار در ماده ۵۵ قانون وکالت برای افرادی که وکیل دادگستری نیستند و خود را به عنوان مشاور حقوقی معرفی میکنند  ،مجازاتِ تا شش ماه حبس تعیین نموده است.

اترس به عنوان یک سازمان متخصص در امور مشاوره واقع در محدوده ونک شهر تهران ، آماده ارائه خدمات ، به متقاضیان محترم می باشد.

اگر هزینه مشاوره را زیاد می دانید

خود را برای هزینه های بیشتر آماده کنید

مشورت حقوقی اترس

انواع مشاوره حقوقی

در اینجا به بررسی انواع مشاوره در موسسه حقوقی اترس میپردازیم. که با توجه به نیاز و شرایط شما میتوانید از طریق یکی از راه های زیر با ما در تماس باشید .

این تقسیم بندی بر اساس نحوه برگزاری جلسه مشاوره است . شیوه های دیگر تقسیم بندی مانند تقسیم مشاوره حقوقی به خانم یا آقا که در اینجا به آن نمی پردازیم.

مشاوره حضوری

قدیمی ترین نوع مشاوره حقوقی ، مراجعه متقاضی  به دفتر وکالت و یا موسسه حقوقی مجاز می باشد.

چنانچه میخواهید در مورد تفاوت موسسه حقوقی مجاز  با دفتر وکالت بیشتر بدانید میتوانید به این مقاله مراجعه فرمایید

حسن مشاوره حضوری این است که اولا با مراجعه حضوری به محل مشاوره ، از قانونی بودن شخص مشاوره دهنده اطمینان بیشتری حاصل می کنید و دوما به لحاظ حضوری بودن جلسه مشاوره ، تبادل پیام های ارتباطی ، بهتر و کامل تر انجام می پذیرد.

مشاوره آنلاین

منظور ما از مشاوره حقوقی آنلاین ، صرفا مشاوره های مبتنی بر گفتگو است مانند مشاوره بر بستر تماس صوتی و یا تصویری.مشاوره از طریق ارسال پیام (چت کردن) معمولا مفید نیست و به خاطر احتمال عدم انتقال کامل پیام های ارتباطی،ممکن است مشاوره گمراه کننده ارائه شود. مشاوره آنلاین دو ویژگی دارد :

اولا افراد نسبت به مشاوره تلفنی احساس امنیت بالاتری میکنند و دوما اینترنت این امکان را فراهم کرده است ، افراد در دورترین نقاط دنیا با کیفیت خوب و هزینه ارتباطی مقرون به صرفه گفتگو کنند .

افراد در برخی از شهرها به دلیل کوچک بودن و نزدیک بودن ارتباطات ، ترجیح میدهند مشاوره های خود را از وکلای شهرهای دیگر خصوصا وکلای شهرهای بزرگ مانند تهران دریافت نمایند و مشاوره آنلاین این بستر را به خوبی فراهم نموده است.

این نوع مشاوره پس از دوران همه گیری کرونا با اقبال بیشتر افراد مواجه شد و به نظر می رسد با توسعه تکنولوژی راه های ارتباطی ، به طرفداران آن افزوده شود.

مشاوره تلفنی

مزیت مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره آنلاین نسبت به مشاوره حضوری این است که محدودیت های فاصله مکانی وجود ندارد و هزینه آن مقرون به صرفه تر است..

در حال حاضر تبلیغات زیادی در سطح شهر و یا فضای مجازی دیده می شود که مشاوره رایگان و یا با قیمت بسیار نازل انجام می دهند . تجربه نشان داده است که این مشاوره ها در قریب به اتفاق موارد، توسط افراد سودجوی غیر وکیل دادگستری و یا موسسات حقوقی غیر مجاز صورت می پذیرد و همانطور که توضیح دادیم مشاوره گمراه کننده بسیار هزینه آفرین است هر چند که رایگان صورت پذیرفته باشد.

پیشنهاد ما این است که مشاوره خود را از وکیل دادگستری متخصصی که میشناسید دریافت کنید و اگر وکیل دادگستری ای که در موضوع  شما متبحر نمی شناسید ، این موضوع را به یک موسسه حقوقی مجاز بسپارید.

در مشاوره چه مواردی را مد نظر داشته باشیم

مشاوره حقوقی را صرفا از وکلای دادگستری و موسسات حقوقی مجاز دریافت کنید .شخصی که مجوز مشاوره حقوقی را از صنف وکالت ندارد، به پاسخی که به پرسشهای شما میدهد ، هرچیزی می توان گفت ، به جز مشاوره حقوقی .

برای استفاده بهینه از زمان مشاوره ، ابتدا یک کلیتی از موضوع بازگو کنید و اجازه بدهید ، جلسه با پرسش های وکیل پیش برود و موضوع روشن شود چرا که خیلی وقت ها ،متقاضی مشاوره با پرداختن به مسائل حاشیه ای و غیراصلی موجب اتلاف وقت مشاوره می شود.

اگر در مورد مفاد سند یا مدرکی ابهام دارید ، تفسیر و معنی کردن آن را از وکیل بخواهید . چرا که ممکن است ، برداشت شما از آن صحیح نباشد و جلسه مشاوره بر اساس اطلاعات غیردقیق پیش برود.

مشاوره حقوقی در شهر تهران

برخی موضوعات که پیچیدگی خاصی دارد نیاز به مشاوره حضوری است .افرادی برای مشاوره حقوقی در شهر تهران می توانند به صورت حضوری به دفتر موسسه حقوقی اترس ، مراجعه نمایند . برای مشاوره حقوقی در شهرهای بزرگی مانند تهران ، به دلیل ترافیک و معضل جای پارک و موارد اینچنینی ، بسیاری افراد ، تمایل به استفاده از خدمات مشاوره حقوقی آنلاین و یا مشاوره حقوقی تلفنی دارند.

از آنجا که دفتر اترس در شمال تهران قرار دارد ،متقاضیان در سراسر شهر تهران ، میتوانند از این خدمت بهره مند شوند.

مشاوره حقوقی رایگان

برخی از افراد به دنبال مشاوره حقوقی رایگان هستند .واقعیت تلخی که در این موضوع وجود دارد ، این است که مشاوره حقوقی رایگان در بسیاری مواقع خیلی گران تمام می شود .

همانطورکه در تعریف مشاوره حقوقی ، عنوان کردیم ، این خدمات می بایست فقط از طریق وکیل دادگستری و یا موسسات حقوقی مجاز صورت بگیرد .اگر وکیل بخواهد ، مشاوره را به صورت رایگان ارائه کند ، پس از چه محلی درآمد دارد؟

بنابراین کسانی که مشاوره حقوقی رایگان ارائه می کنند ، وکیل نیستند .برخی اشخاص غیرمجاز مشاوره حقوقی رایگان را یک دام برای فریب افراد پهن کرده اند .بسیار مراقب این نوع مشاوره های حقوقی باشید.

انتخاب مشاوره اترس

انتخاب نوع مشاوره حقوقی

همراهان گرامی برای مشاوره حقوقی با وکلا متخصص در  موسسه حقوقی اترس میتوانید نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید 

مشاوره حقوقی ملکی

عمده اختلافاتی که در دادگستری می  باشد ، مربوط به دعاوی املاک است . با توجه به هزینه هایی که این نوع دعاوی دارند ، مشاوره حقوقی املاک می تواند بسیاری از ریسک ها را کاهش دهد . خیلی اوقات پیش از طرح دعوی و در زمان اختلاف می بایست اقداماتی مثل ارسال اظهارنامه و یا گرفتن گواهی عدم حضور است که باید انجام شود ؛ حسن مشاوره حقوقی ملکی در زمان اختلاف این است که مستندسازی های ضروری صورت می گیرد و شانس پیروزی در دعاوی احتمالی بعدی بالا می رود.

مشاوره ملکی

مشاوره حقوقی بانکی

بیشتر دعاوی بانک ها علیه مشتریان خود ، مربوط به عدم پرداخت تسهیلات ایشان است و اکثر پرونده های تسهیلات گیرندگان علیه بانک ها ، در مورد میزان نرخ سود است. مشاوره حقوقی بانکی ، معمولا از سوی مشتریان بانک ها که با ایشان دچار اختلاف هستند ، مورد استفاده قرار می گیرد . در مشاوره حقوقی امور بانکی می بایست به مفاد بخش نامه بانک مرکزی ، توجه و دقت کافی شود. دعاوی بانکی که موضوع آن وجه نقد است ، هزینه دادرسی قابل توجهی دارد و مشاوره بانکی از جهت کاهش این ریسک ، اهمیت خاصی دارد.

مشاوره بانکی

مشاوره حقوقی کلاهبرداری

معنای عرفی کلاهبرداری با معنی قانونی آن متفاوت است .

در جامعه به هر اختلاف و یا سواستفاده مالی ، کلاهبرداری گفته می شود . حال آنکه بر اساس قانون ،کلاهبرداری شرایط تشکیل و تحقق مشخص خود را دارد.

مشاوره حقوقی پیش از طرح شکایت کلاهبرداری این حسن را دارد که پیش طرح دعوی ، یک دید کلی پیدا می کنید .به عنوان مثال یک اختلاف حقوقی وجود دارد که بهتر است دادخواست حقوقی طرح شود . مشاوره حقوقی کلاهبرداری راه را روشن می کند و باعث می شود ، بهترین مسیر انتخاب شود.

مشاوره کلاهبرداری

مشاوره حقوقی خانواده

دعاوی مرتبط با خانواده ، به دلیل درگیر کردن احساسات طرفین ، تحلیل دقیق و تصمیم گیری را با مشکل مواجه می کند. مشاوره حقوقی خانواده ، شامل زمینه های مختلف اختلافات بین زن و شوهر می گردد .زوجین حقوق و تکالیفی نسبت به هم دارند و گاهی به دلیل کشمکش هایی که اتفاق می افتد ، حقوق طرف مقابل را نقض می کنند. نقش مشاوره حقوقی خانواده در بسیاری موارد می تواند نقش پیشگیرندگی باشد. گاهی اوقات درک درست از حقوق و تکالیف زن و شوهر می تواند مانع دعوی شود خصوصا اینکه در مورد دعاوی خانواده ، اینترنت پر از اطلاعات نادرست و یا ناقص است.

مشاوره خانواده

مشاوره حقوقی کیفری

ویژگی مهم دعاوی کیفری این است که در صورتیکه ادعای شاکی اثبات نشود ، ممکن به جرم افترا تحت پیگرد قرار بگیرد. مشاوره حقوقی کیفری جدای از ریسک سنجی مسیر کلی پرونده ، دید مناسبی درخصوص اتهام افترا احتمالی بعدی میدهد .

در مشاوره حقوقی کیفری ، دلایل وقوع جرم بررسی می شود و در مشورت طرح و یا عدم شکایت کیفری ، جمع بندی می شود.

مشاوره کیفری

مشاوره حقوقی جرم رایانه ای

گسترش اینترنت با همه مزایایی که با خود داشت ،زمینه ساز جرایم سایبری نیز شد.افرادی که در معرض اینگونه جرایم قرار می گیرند ، به صورت سریع به خدمات مشاوره حقوقی اینترنتی نیاز دارند.به عنوان مثال شخصی که تهدید به انتشار عکس های خصوصی ناشی از هک دستگاه شده است ، می خواهد به وسیله مشاوره حقوقی رایانه ای گزینه های پیش رو را بررسی کند و در زمان مناسب به بهترین تصمیم برسد.

مشاوره خانواده

مشاوره حقوقی مالیاتی

امروزه به دلیل توجهی که دولت در کشور ایران به اخذ مالیات از کسب و کارهای کوچک و بزرگ داشته است مشکلات مالیاتی یکی از شایع ترین مشکلات برای اشخاصی که مشغول به کارهای آزاد هستند میباشد.

مشاورین حقوقی در این زمینه میتوانند با دانشی که به قوانین و مقررات مالیاتی دارند در ابتدا شما را با قوانین این حوزه آشنا کنند تا با آگاهی از مقررات تحلیل بهتری برای امور مالی و مالیاتی خود داشته باشید. همچنین میتوانند با تجربه ای که در زمینه دعاوی مالیاتی دارند به شما کمک کنند تا با انواع اعتراضات به مقدار مالیاتی که برای شما در نظر گرفته شده است، آنرا به حداقل مقدار ممکن برسانید.

مشاوره حقوقی پیش از ازدواج

ازدواج امر حسنه ای است که در تاریخ ایران و اسلام بسیار به آن توصیه شده و مورد تکریم قرار گرفته است. همانطور که میدانید برای ازدواج لازم است که عقدی به نام عقد نکاح میان زوجین خوانده شود. عقد نکاح مانند هر عقد دیگری یکسری شرایط ثابت دارد و یکسری از بند ها با توافق طرفین تعیین میشود. برای بررسی این بند ها که به چه نحوی تعیین شود که شما را دچار چالشی در آینده ننماید نیاز است که با وکیلی مشورت کنید که به صورت تخصصی در امور خانواده فعالیت میکند و نسبت به تمام قوانین این حوزه و رویه های قضایی اشراف کامل داشته باشد.

مشاوره حقوقی چک

 

یکی از اسناد لازم الاجرایی که در قانون تجارت تعریف شده است چک میباشد.

چک میتواند به انحاء مختلفی مانند انتقال وجه، ضمانت و یا به امانت گذاشتن آن مورد استفاده قرار میگیرد. بیشترین استفاده ای که چک میان مردم دارد انتقال وجه میباشد.

بیشترین میزان دعاوی که از این سند تجاری در دستگاه قضایی طرح شده است مربوط به چک های بی محل میباشد. به معنی اینکه حسابی که دارنده آن چک صادر کرده است وجهی برای پرداخت ندارد.

مشاورین حقوقی میتواند با ارائه مشاوره حقوقی مسیرهایی را به شما نشان دهند که هرچه سریعتر بتوانید وجه چکی که نقد نشده است را دریافت کنید و از حقوق و منافع خود در مراجع قضایی دفاع نمایید.

مشاوره حقوقی دیوان عدالت اداری

دعاوی که در دیوان عدالت اداری مطرح میشود دیگر دعوای بین دو شخص خصوصی نیست بلکه اعتراض یک شخص نسبت به انواع آئین نامه ها و شیوه نامه هایی است که توسط ارگان های دولتی تصویب شده و یا حتی مالیاتی که برای شخص در اداره مالیات تشخیص داده شده است. در این صورت افراد میتوانند با استناد به قانون و استدلال های خود رفع نقص یک مصوبه را از دیوان عدالت اداری بخواهند. از آنجایی که رسیدگی در دیوان به صورت غیر حضوری صورت میگیرد، برای اثبات حق و استدلال در برگه دادخواست لازم است که با شخصی که دارای سابقه در دعاوی طرح شده در دیوان دارد و دانش حقوقی کافی در این زمینه را دارد مشورت نمایید تا به ساده ترین راه و کمترین هزینه به نتیجه مطلوب خود برسید.

مشاوره حقوقی خرید و فروش ملک

با توجه به اینکه قیمت املاک در شهرهای بزرگی مانند تهران به چندین میلیارد تومان رسیده است چه در جایگاه خریدار باشید و چه در جایگاه فروشنده برای انعقاد این قرارداد متحمل ریسک های زیادی میشوید. مشاورین حقوقی میتوانند با تشکیل جلسه مشاوره با شما پیش از انعقاد قرارداد خرید یا فروش به تنظیم هرچه صحیح تر و کم ریسک تر این عقد کمک نماید. همچنین مشاور ملکی میتواند در زمانی که شما دچار دعاوی ملکی در مراجع قضایی شده اید با تحلیل دلایل و مستندات شما به نحوی شما را راهنمایی کند که بتوانید با آگاهی کامل در جلسه رسیدگی حضور پیدا کرده از حقوق و منافع خود به صورت کامل دفاع نمایید.

مشاوره خرید و فروش ملک

مشاوره حقوقی خیانت در امانت

خیانت در امانت که در قانون مجازات اسلامی تعریف شده است تفاوت چندانی با معنای عرفی آن ندارد. در جرم خیانت در امانت شخص مالی را به کسی که از پیش با آن آشنایی دارد یا قرابت خونی با آن شخص دارد میسپارد و آن، مال را میرباید. برای مثال یکی از اقوام شما برای حضور در یک مجلس از شما جواهراتی به امانت میگیرد اما دیگر این جواهرات را به شما برنمیگرداند. در صورت به دلیل اینکه شما با رضایت خود و بر اساس آشنایی قبلی مال را به دست او سپرده اید جرم خیانت در امانت رخ داده است. در این حال شما باید با مشورت گرفتن از یک وکیل کیفری شکایت خود را در مراجع دادگستری به ثبت برسانید تا بتوانید مال خود را از رباینده باز پس گیرید.

مشاوره حقوقی ساخت و ساز

 ساخت و ساز اقدامی عملی است که دو یا چند شخص پس از انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت با یکدیگر انجام میدهند. همانگونه که این امر میتواند سود سرشاری برای طرفین قرارداد داشته باشد به همان اندازه نیز میتواند برای آنها دارای ریسک و چالشهای حقوقی باشد. یکی از چالشهایی که در اکثر ساخت و ساز ها رخ میدهد گرفتن مجوزهای قانونی ساختمان از شهرداری ها و ادارات دارای صلاحیت میباشد. علاوه بر جنبه مهندسی که این دسته از مجوزها دارند جنبه حقوقی آن نقش بسزایی ایفا میکند که حتما نیاز به حضور یک مشاور حقوقی متخصص در امور ساخت و ساز است میباشد تا شما را از این دسته مشکلات آگاه سازد. همچنین اگر برای تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت خود از یک وکیل مسلط به قوانین مشورت بگیرید میتوانید از بروز مشکلات آتی با شرکای خود جلوگیری نمایید.

مشاوره ساخت و ساز

مشاوره حقوقی سهم الارث

 زمانی که شخصی فوت میکند اموال و دیونی که در زمان حیات داشته است به بستگان و خویشاوندان وی به صورت قهری منتقل میشود که در اصطلاح به آن به ارث رسیدن گفته میشود.

احوال شخصیه تمام ایرانیان چه در داخل مرزهای این کشور و چه در خارج از این مرزها بر منطبق بر قانون ایران میباشد.

به معنی این که اگر یک ایرانی چه در کشور ایران چه در کشورهای دیگر تقسیم اموال وی و مشخص نمودن سهم الارث هر شخص بر اساس قانون ایران صورت میگیرد.

میزان سهم هر ورثه با توجه به یکسری شرایط میتواند متفاوت باشد.

پس برای اینکه بتوانیم به صورت صحیح سهم هر شخص از اموال باقی مانده را مشخص کنیم لازم است که حتما با وکیلی که در حوزه ارث فعالیت میکند مشورت کنیم.

مشاوره حقوقی طلاق توافقی

همانطور که مستحضر هستید طلاق انواع مختلفی دارد. اگر زوجین برای جدایی توافق داشته باشند میتوانند به راحتی با گرفتن گواهی عدم سازش از یکدیگر جدا شوند و به زندگی مشترک خود پایان دهند. اما مسائلی در این میان هست که برای هر دو طرف دارای اهمیت میباشد و باید برای این مسائل تعیین تکلیف بشود. مشاور حقوقی طلاق توافقی با تجربه ای که در این زمینه دارد به شما راهنمایی میکند که چگونه بر سر مسائلس مانند مهریه، حضانت فرزندان، نفقه و ... توافق کنید تا وقت و هزینه زیادی را در مراجع قضایی برای مشخص نمودن آنها صرف نکنید. مزیت دیگری که دریافت مشاوره حقوقی برای زوجین دارد این است که میتوانند از طریق راهنمایی های وی از عرف جامعه در این زمینه مطلع شوند تا بر اساس آن تصمیم گیری ساده تر شود.

مشاوره حقوقی کسب و کار

یکی از پر رنگ ترین نقش های مشاورین حقوقی در کسب و کار ها میباشد. کسب و کار های متفاوت چه در سطح خرد که شامل کسب و کارهای خانگی میباشد و چه در سطح کلان که میتواند معاملات بین استانی یا بین المللی باشد، همگی با توجه به میزان سرمایه و تلاشی که در آن زمینه داشتند به خودی خود متوجه ریسک زیادی شده اند. حال برای معاملات و قراردادهایی که اثنای انجام آن هستند باید نهایت دقت و ظرافت را به خرج بدهند زیرا ممکن است با یک اشتباه تمام تلاشی که در آن زمینه داشتند و تمام سرمایه ای که به آن امر اختصاص داده اند را از دست بدهند. برای تنظیم قراردادهای کسب و کار یا برای بررسی و تجزیه و تحلیل قراردادهای پیشنهادی هر کسب و کاری نیازمند یک مشاور حقوقی در زمینه کسب و کارها میباشد تا با امضای عقد ملزم به انجام تعهدات غیر منطقی نشود.

مشاوره حقوقی معامله به قصد فرار از دین

معامله به قصد فرار از دین در زمانی اطلاق میشود که شخص ، پس از محکومیت به پرداخت بدهی ، اموال خود را با هدف عدم پرداخت بدهی ها به دیگری منتقل کند.

در این صورت اگر قصد فرار از دین نزد دادگاه اثبات شود معاملات باطل و یا غیرقابل استناد میشوند و شما میتوانید از طریق توقیف و فروش آن اموال به میزان طلب خود وصول نمایید.

 

برای تشخیص معاملات عادی و معاملاتی که به قصد فرار از دین صورت گرفته است و همچنین برای اثبات این امر در مرجع قضایی صلاحیت دار  میتوانید از یک وکیل متخصص قرارداد ها مشورت بگیرید.

مشاوره حقوقی ایرانیان خارج از کشور

یکی از مشکلات بزرگی که ایرانیان در خارج از کشور با آن مواجه هستند انجام امور اموالی که در ایران دارند هست و یا امور مربوط به احوال شخصیه مانند ازدواج، طلاق، تقسیم ترکه و ... میباشد. درست است که این اشخاص دیگر در مرزهای ایران زندگی نمیکنند اما برای رسیدگی به این امور موظفند که بر طبق قانون ایران تصمیم گیری کنند. به همین دلیل با توجه به اینکه مدتی از قوانین و رویه قضایی و عرفی که شکل گرفته است دور بودند بهتر است پیش از هر اقدامی در این زمینه ها با مشاوره حقوقی متخصص حوزه مورد نظر به صورت تلفنی یا آنلاین مشورت نماید تا دچار چالش نشوند به سادگی و کمترین هزینه ممکن به مسائل حقوقی خود رسیدگی نمایند.

مشاوره حقوقی تخلیه ملک

یکی از شایع ترین دعاوی مربوط به روابط موجر و مستاجر که از گذشته تا به امروز از شدت آن کاسته نشده است دعاوی تخلیه ملک میباشد. دعوای تخلیه از طرف مالک به طرفیت مستاجر اقامه میشود و هدف طرح این دعوا بازپسگیری ملک از مستاجر میباشد. قوانین مربوط به روابط موجر و مستاجر به صورت خاص و پراکنده از سوی قانونگذار تصویب شده است به نحوی که اگر تخصص لازم در این زمینه وجود نداشته باشد بررسی آنها امکان پذیر نمیباشد. با این تفاسیر اگر مالک به دنبال راهی برای تخلیه ملک استیجاری خود میباشد باید از یک مشاوره حقوقی که مشرف به تمام قوانین و مقررات و رویه قضایی ملکی میباشد مشورت بگیرد تا در ابتدا از راه های تخلیه ملک آگاه شود و سپس نحوه اثبات آن در دادگاه را بداند.

شماره تماس وکیل برای مشاوره حقوقی

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید برای مشاوره حقوقی با وکلا متخصص در  موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ،  جهت مشاوره با وکیل هماهنگی های لازم را انجام دهید.

نتیجه‌گیری :

در این مقاله ، مشاوره حقوقی و نکات مهم آن را از زوایای مختلف بررسی کردیم و با مواردی که موجب می شود بتوانیم مشاوره حقوقی خوبی را دریافت کنیم ، آشنا شدیم.  موسسه حقوقی اترس دارای دپارتمان تخصصی مشاوره  و با بهره گیری از وکلای متخصص در امور حقوقی مختلف بهترین راهکار های قانونی با رویکرد تعیین استراتژی برتر دفاع را به شما عزیزان ارائه می نمایند.

سوالات متداول هنگام مشاوره با وکیل

مدت زمان مشاوره بستگی به نیاز فرد متقاضی دارد، اما عموما یک ساعت میباشد

بله، به جهت آنکه همکاران ما در موسسه دارای تخصص های متفاوتی میباشند. 

مورد مشاوره بر اساس تخصص هر وکیل صورت میگیرد

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند