بهترین وکیل ملکی متخصص

وکیل ملکی

تماس با وکیل ملکی موسسه حقوقی اترس

وکیل ملکی و حوزه کاری او جز  پیچیده ترین تخصصهای وکالت می باشد  و ملک و  املاک  در کشور ما به خصوص در تهران ، ارزشمندترین دارایی افراد محسوب می شود .تیم تخصصی وکلای ملکی موسسه حقوقی اترس با سالها تجربه و سابقه اجرایی بر پایه اصول صداقت و شفافیت و گزارش مستمر به موکل ، به ارایه خدمات حقوقی میپردازد 

 

وکیل ملکی کیست ؟

وکیل ملکی یک وکیل پایه یک دادگستری است که در قوانین و مقررات مربوط به اسناد و املاک  تسلط کافی دارد. حقوق املاک جز حوزه هایی است که با توجه وجود قوانین مختلف و رویه های قضایی مختلف و اصلاحات مختلف قوانین در طول ده ها سال و تغییراتی که پس از انقلاب ایجاد شد ، بسیار پیچیده و تخصصی محسوب می گردد.

وکیل متخصص امور املاک  یک وکیل دادگستری ای است که در حوزه املاک تخصص دارد . مهمترین ویژگی حقوق املاک ، تنوع و تعدد قوانین مربوط به حوزه حقوق ملکی است که یک وکیل پایه یک این حوزه می بایست بر آن تسلط داشته باشد.این وکیل می بایست علاوه بر تسلط نظری بر کلیه قوانین شکلی و ماهوی مربوط به حقوق املاک  ،تجربه ی لازم در این خصوص را داشته باشد

ویژگی های یک وکیل ملکی خوب چیست ؟

برای انتخاب یک وکیل متخصص امور املاک باید به دنبال چه ویژگی هایی باشیم؟

برای پرونده و مشاوره هایی که مربوط به املاک است ، یکی از دغدغه های افراد این است که برای انتخاب وکیل ملکی چه اوصافی را مد نظر داشته باشند . در اینجا چند مورد را توضیح می دهیم.

تخصص و تجربه کافی در امور ملکی

حوزه حقوق ملکی با توجه به ارزشمندی قیمت آن و همچنین وجود قوانین و مقررات مختلف ، دارای دعاوی پیچیده است که تسلط و اشراف یک وکیل متخصص و دارای تجربه می تواند در این پرونده ها راهگشا باشد.

به عنوان مثال وکیل خسارت بر املاک  می بایست تجربه دعاوی مختلف مسئولیت مدنی و همچنین دعاوی مربوط به ملک را داشته باشد.

وکیل ملکی متخصص در تهران

صداقت وکیل

باتوجه به اختیارات و آزادی عملی که وکیل دارد ، لازم است پیش از احراز هر ویژگی در وکیل ملکی ،میزان صداقت ایشان مورد توجه قرار گیرد. وکیل صادق نتیجه خاصی برای پرونده را تضمین نمی کند.

 

پیگیری مستمر پرونده

هر چند که دانش تخصصی و تجربی بسیار مهم است ، اما در بسیاری از پرونده ، پی گیری مهمترین عامل پیروزی در پرونده میزان پیگیری وکیل است.

قیمت گذاری شفاف

هر چند که در خدمات حقوقی ملکی ، کیفیت مهمتر از قیمت است ، اما همچنان تعرفه خدمات حقوقی  جز دغدغه های متقاضیان است . اعلام قیمت شفاف و به صورت عمومی ، یکی از ویژگی هایی است که می شود با بررسی دقیق تر وکیل معتمد ملک را انتخاب کرد.

انتخاب وکیل ملکی از موسسه حقوقی مجاز

همانطور که قبل تر گفتیم برای وکیل ملکی خوب ، وکیلی است تخصص و تجربه کافی را داشته باشد و صادق و پیگیر باشد و قیمت گذاری مشخص داشته باشد.

اما مسئله مهمتر این است که یک فرد که در حوزه ملکی نیاز به وکیل دادگستری دارد ، چگونه میتواند این ویژگی ها را کشف کند . متاسفانه این تشخیص ، راحت نیست و در بسیاری از مواقع مردم ، در پیدا کردن وکیل ملکی مجرب دچار مشکل می شوند.

در اینجاست که اهمیت مراجعه به موسسات حقوقی مجاز مشخص می شود.

با توجه به اینکه صلاحیت های علمی و حرفه ای موسسات مجاز قبلا توسط کانون وکلای دادگستری تایید شده است و همینطور نظارت لازم بر عملکرد آنها وجود دارد و از سوی دیگر موسسات حقوقی مجاز دارای دپارتمان های تخصصی هستند ، با خیال آسوده می توانید ، انتخاب وکیل متخصص املاک را به این موسسات بسپارید و ریسک انتخاب وکیل غیرمتخصص توسط خود را کاهش دهید.

وکیل دادگستری پرونده های زمین و املاک

خدمات وکیل متخصص ملکی

مراجعه به وکیل متخصص ملک به صورت کلی در موارد زیر مورد نیاز قرار می گیرد.

دعاوی ملکی

اگر شما قصد طرح دعوی ای ملکی دارید و یا پرونده ای علیه شما طرح شده است ، به جهت کاهش ریسک ها و هزینه های بعدی به وکیل املاک مراجعه کنید.

مشاوره حقوقی ملکی

مشاوره حقوقی در خصوص پرونده های ملک و املاک از دو جهت حائز اهمیت میباشد . ۱- کسب آگاهی و برنامه ریزی برای اقدامات موثر ۲- کاهش ریسک هایی که شاید جبران آنها بسیار سخت باشد. بدین سبب برای مشاوره حقوقی ملکی میتوانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید

مشکلات ثبتی

یکی از مشکلاتی که املاک با آن مواجه می شوند ، مشکلات ثبتی است . منظور از مسائل ثبتی ملک ، پرونده هایی که وکیل ملکی با مراجعه به اداره ثبت و بدون پیگیری از دادگاه انجام می شود .

خرید و فروش ملک

از آنجا که ملک ، بخش مهمی از دارایی ایرانیان را شامل می شود ،ریسک های حقوقی در  زمان خرید و فروش ، می تواند بسیار زیاد و بعضا جبران ناپذیر باشد . به کمک مشاوره حقوقی در زمان خرید و فروش ملک می توانید ، ریسک های مهم خود را تا حد زیادی کاهش دهید.

تنظیم قرارداد

بسیاری از مشکلات دادگاهی در اموری ملکی از یک قرارداد بد شروع شده است.

وقتی قرار است به موجب قرارداد روی یک ملک چند میلیاردی معامله ای صورت بگیرد ، ضروری است ، صفر تا صد تنظیم تا امضا قرارداد زیر نظر وکیل متخصص قرار بگیرد.

قطعا هزینه ای که افراد برای مشاوره حقوقی ، و تنظیم قرارداد می دهند ، بسیار کمتر از هزینه هایی است که مشکلات عدم آگاهی برای ایشان در آینده ایجاد خواهد کرده است.

به عنوان مثل شوهری قصد دارد ملک خود را به همسر خود صلح عمری کند .اگر نکات مهم این قرارداد رعایت نشود ،بعدا ممکن است ، آن قرارداد ابطال شود.

وکیل ملکی چه کمکی به شما می کند ؟

با توجه به نوع خدماتی که از یک وکیل ملکی دریافت می کنید ،می توانید کمک متفاوتی می گیرید .

در پرونده های ملکی شانس پیروزی شما در پرونده بالاتر می رود . با مشاوره حقوقی می توانید ، مسیر های صحیح را کشف کنید و هزینه و انرژی خود را در مسیرهای غلط تلف نکنید .

همچنین پیش از خرید و فروش ملک و املاک تجاری و تنظیم قرارداد با  کمک وکیل ملکی و یا مشاوره حقوقی سرقفلی برای ملک تجاری و آگاهی از خطرهای پیش رو و اقدام متناسب ، ریسک ها و هزینه های بعدی خود را کاهش دهید.

وکیل ملکی در موسسه حقوقی مجاز

بهترین وکیل ملکی تهران کیست ؟

سوالی که ما در دپارتمان تخصصی املاک موسسه حقوقی اترس در شهر تهران با آن مواجه می شویم این است که بهترین وکیل املاک تهران چه کسی است ؟

ما معتقدیم بهترین نتایج در پرونده های ملکی نصیب تیم های وکالتی ملکی به دست می آید .

بنابراین پیشنهاد می کنیم کسانی که به دنبال بهترین وکیل ملکی خصوصا در شهرهای بزرگی چون تهران هستند ، به دنبال تیم های از وکلای متخصص باشند چرا که تجربیات و سوابق قبلی و همفکری حین پرونده و نظارت یک موسسه حقوقی مجاز ، اثر مستقیمی در بهبود عملکرد وکلای حوزه املاک دارد.

زمان به نتیجه رسیدن پرونده های ملکی چه قدر است؟

زمان پروسه قضایی رسیدگی به هر پرونده ای بستگی به عوامل مختلفی از جمله ،تعداد اعتراض طرفین پرونده ، فاصله وقت رسیدگی ها ، زمان صدور رای دادگاه پس از ختم رسیدگی و غیره دارد.

با توجه به مختلف بودن عوامل موثر در طول پرونده ملکی ، نمیتوان زمان دقیقی را پیش بینی کرد .ما به صورت کلی پیشنهاد می کنیم یک زمان حداقل شش ماهه را درنظر داشته باشیم و پرونده های ملکی معمولا بین شش ماه تا دو سال زمان می برد .

نکته بسیار مهم این است که میزان پیگیری وکیل ملکی به طور مستقیم در پیشبرد پرونده اثر دارد.

هزینه وکیل ملکی چه قدر است ؟

تعرفه های خدمات حقوقی اترس ، به طور مشخص و شفاف در سایت اعلام شده است .حق الزحمه دقیق هر پرونده بر اساس میزان پیچیدگی و پیگیری پرونده مشخص می شود . به صورت معمول حق الوکاله پرونده های ملکی موسسه حقوقی اترس شصت و هفت میلیون تومان می باشد.

وکیل ملکی آنلاین راهی به صرفه برای مشاوره حقوقی

با بزرگ شدن شهرها و پیشرفت تکنولوژی خدمات حقوقی آنلاین و تلفنی توسعه پیدا کرد .در صورتی که افراد به خدمات حقوقی وکیل ملکی آنلاین نیاز داشته باشند می توانند از طریق راههای ارتباطی اینترنتی از او مشاوره بگیرند .

مشاوره حقوقی از وکیل متخصص به طور آنلاین هم به لحاظ سرعت دسترسی و هم به لحاظ به صرفه بودن هزینه ، بسیار ارزشمند است.

حق الوکاله پرونده های املاک و اراضی

مهمترین دعاوی ملکی که به وکیل دادگستری متخصص نیاز است؟

 با توجه به اینکه املاک بیشترین سرمایه زندگی افراد را تشکیل میدهد ، دعاوی ملکی  در نتیجه انتخاب وکیل متخصص در این حوزه به ویژه در شهرهای بزرگ مانند تهران بسیار اهمیت دارد .برای آشنا شدن به دعاوی ای که به وکیل املاک نیاز است ، در ادامه همراه ما بمانید.

وکیل متخصص در پرونده خلع ید

یکی از دعاوی ملکی شایع دادگستری ، دعوی خلع می باشد . گاهی دعوی خلع ید  مربوط به ملکی ، مفروز است یعنی شما مالک صد درصد آن ملک هستید . در این حالت اگر شخصی ملکی که شما مالک تمام آن هستید را تصرف کند ،می توانید با کمک وکیل متخصص امور ملک دعوی خلع ید طرح کنید.

 گاهی دعوی خلع در خصوص یک ملک مشترک و مشاعی اتفاق می افتد. به عنوان مثال یکی از شرکا بدون اجازه سایر شرکا ، متصرف ملک شده است .

در این صورت شما میتوانید به کمک وکیل مسلط به این حوزه دادخواست خلع ید مشاعی طرح کنید .  برای دعوی خلع ید ، مالکیت رسمی خواهان شرط است همچنین متصرف نباید رابطه استیجاری با مالک داشته باشد . در صورتیکه متصرف ملک مستاجری باشد که ، تصرفش بدلیل فسخ قرارداد و یا انقضای مدت اجاره غیرقانونی شده است، می بایست  از طریق مشاوره حقوقی تخلیه ملک و وکیل ملکی موضوع را پیگیری کرده و حسب مورد دادخواست حکم و یا دستور تخلیه ملک طرح نمایید.

داخواست تخلیه ملک توسط وکیل

تنظیم دادخواست تخلیه در مواردی طرح می شود که بین مالک و مستاجر یک قرارداد اجاره وجود داشته باشد  و آن اجاره نامه به دلیل انحلال و یا انقضای مدت ، به پایان اعتبار خود رسیده باشد و تصرف مستاجر غیر قانونی باشد ،

موجر می تواند با کمک وکیل متخصص تخلیه ملک حسب مورد درخواست صدور حکم و یا دستور تخلیه کند.

  در خصوص تفاوت حکم تخلیه و دستور تخلیه در مقالات جداگانه به آن خواهیم پرداخت . نکته مهم قابل ذکر این که در صورتی که شخصی ملک شما را تصرف غیرقانونی نمود ، می بایست با مشورت وکیل متخصص تخلیه ملک ، بهترین قالب دعوی حقوقی و یا کیفری را انتخاب کنید و حسب مورد علیه متصرف غیر قانونی ، دعوی خلع ید ملک ، دادخواست حکم تخلیه ملک ، درخواست دستور تخلیه ، شکایت کیفری تصرف عدوانی ، دعوی حقوقی تصرف عدوانی ،تخلیه به وسیله اجرای ثبت طرح و اقدام قانونی کنید.

الزام به تحویل ملک (مبیع)

در قراردادهای خرید و فروش ملک معمولا تعهدات اصلی  فروشنده که شامل تحویل ملک و انتقال رسمی سند مالکیت است با فاصله زمانی از تنظیم مبایعه نامه انجام می شود و در این بین  بعضی از فروشندگان از اجرای تعهد خود که همان تحویل ملک به خریدار است خودداری می کنند .

وکیل متخصص امور املاک با تنظیم دادخواست الزام به تحویل مبیع ، فروشنده را از طریق دادگاه ملزم به تحویل دادن ملک می کند

الزام به تنظیم سند رسمی

وکیل الزام به تنظیم سند رسمی

با توجه به قانون ثبت ، دولت فقط کسانی را مالک ملک می شناسد که سند رسمی به ایشان منتقل شده باشد . بنابراین انتقال سند رسمی مالکیت اهمیت زیادی پیدا میکند  و در زمانی که فروشنده ملک از انتقال سند خودداری میکند ، وکیل متخصص ملک با طرح دعوی الزام فروشنده به تنظیم سند رسمی ، او را ملزم به انتقال سند مالکیت به نام خریدار ملک نماید .

در صورتیکه فروشنده پس از صدور حکم قطعی و صدور اجرائیه سند را به نام خریدار منتقل نکند ، دادورز (نماینده دادگاه) در دفترخانه حاضر می شود و سند را به نام خریدار منتقل میکند.

موارد و مشکلات تنظیم سند رسمی در شهر تهران به علت جمعیت و املاک بسیاری که وجود دارد، بسیار زیاد میباشد ، لذا توصیه میگردد از وکیل الزام به تنظیم سند رسمی کمک دریافت نمایید

وکیل ابطال سند رسمی

هر سند عادی و رسمی ممکن است توسط دادگاه ابطال شود .سند حکایت از وقوع یک واقعیت دارد .

به عنوان مثال یک سند مالکیت ملک  حکایت از مالکیت آقای الف بر ملک به پلاک ثبتی مشخص دارد و اگر معلوم شود آقای الف مالک آن ملک نبوده است ، سند مالکیت مذکور ابطال می شود .

به طور کلی در  مواردی که اسناد مختلف، حکایت از حقوق مالکانه متعارض افراد مختلف بر یک ملک داشته باشد ، برخی از اسناد ابطال می شود .تشخیص بهترین مسیر و قالب و روش دفاع حقوقی برای ابطال سند رسمی به وسیله وکیل صورت می گیرد 

قرارداد مشارکت در ساخت و وکیل متخصص

با افزایش قیمت زمین در شهرهای بزرگ مانند تهران ، تمایل مالکین و سرمایه گذاران بر مشارکت در ساخت بیشتر می شود .

مشارکت در ساخت از دو بعد ،اهمیت دارد که عدم توجه به آن ریسک های حقوقی را بالا برده و موجب ورود خسارات فراوان می شود . اول اینکه این قرارداد می بایست توسط وکیل  مشارکت در ساخت  انجام شود .

اما متاسفانه با نبود قوانین الزام آور و عدم اطلاع کافی طرفین ،بسیاری از قراردادهای مشارکت در ساخت بدون حضور وکیل متخصص امور املاک و توسط افراد غیر حقوقدان تنظیم می شود که موجب میشود افراد سالها روانه دادگستری شوند و اندوخته عمر خود را به دست سودجویان بسپارند و مسیر زندگی و مسیر شغلی آنها دستخوش تغییرات بسیاری گردد.

پرونده اجرت المثل ملک

اجرت المثل ملک وقتی مطرح می شود که شخصی بدون قرارداد از ملک دیگری استفاده کند. اجرت المثل ملک  جز پرونده ملکی است که توصیه می شود ، موضوع به وکیل متخصص سپرده شود.

فروش ملک مشاعی از طریق دستور فروش

یک راه قانونی برای حل مشکلات ملک ورثه ای و مشاعی این است که ، ملک توسط دادگاه به نرخ کارشناسی به مزایده گذاشته شود. برای این فروش می توانید از وکیل دستور فروش کمک بگیرید. این نوع دعاوی جز رایج ترین مواردی است که نیاز به وکیل ملکی می باشد.

شماره وکیل ملکی در موسسه حقوقی اترس

همراهان گرامی از طریق شماره تلفن های درج شده میتوانید با  وکیل متخصص ملکی  در دپارتمان املاک و اراضی موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

همچنین با تماس با شماره ۹۱۳۰۴۸۰۰-۰۲۱ میتوانید ، برای مشاوره حقوقی با وکیل ملکی هماهنگی های لازم را انجام دهید.

 

نتیجه‌گیری :

همانطور که در مقاله موسسه حقوقی چیست ؟ توضیح داده شده است موسسه حقوقی اترس به عنوان  یک موسسه حقوقی مجاز و یک سازمان تخصصی ارائه دهنده خدمات وکالتی که از دپارتمان های تخصصی متشکل شده است ، در دپارتمان حقوق اسناد و املاک با وکلای ملکی متعدد و متخصص خود ، امکان ارائه خدمات حقوقی به در زمینه وکالت تخصصی ملکی و دعاوی ملکی را دارد. برای انتخاب یک وکیل خوب ، میتوانید خدمات حقوقی مورد نیاز خود را از موسسات حقوقی مجاز بخواهید.

خلع ید چیست و نکات مهم آن

خلع ید

دعوی خلع ید خلع ید : گاهی اوقات انسان درخصوص اموال خود دچار مشکل می­شود. مثلا ملکی در تهران دارد

تخلیه ملک مسکونی

تخلیه ملک

تخلیه ملک : در خصوص تخلیه و دستور تخلیه فوری سوالات زیادی از وکلای  تخلیه ملک موسسه حقوقی اترس طرح

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند