وکیل ملکی متخصص

وکیل ملکی

پرسش و پاسخ حقوقی رایگان در بخش دیدگاه ها

وکیل ملکی و دعاوی ملکی پر تکرار

وکیل ملکی و حوزه کاری او جز  پیچیده ترین تخصصهای وکالت می باشد  و ملک و  املاک  در کشور ما به خصوص در تهران ، ارزشمندترین دارایی افراد محسوب می شود . با توجه به اینکه املاک بیشترین سرمایه زندگی افراد را تشکیل میدهد ، دعاوی ملکی  در نتیجه انتخاب وکیل متخصص در این حوزه به ویژه در شهرهای بزرگ مانند تهران بسیار اهمیت دارد .  موسسه حقوقی اترس در دپارتمان حقوق املاک خود خدمات حقوقی تخصصی ملکی را با معرفی بهترین وکیل مرتبط با پرونده شما ، ارائه می نماید .

وکالت تخصصی ملک
فهرست مطالب

وکیل ملکی کیست؟

وکیل املاک

وکیل متخصص امور املاک  یک وکیل دادگستری ای است که در حوزه املاک تخصص دارد . مهمترین ویژگی حقوق املاک ، تنوع و تعدد قوانین مربوط به حوزه حقوق ملکی است که یک وکیل پایه یک این حوزه می بایست بر آن تسلط داشته باشد.این وکیل می بایست علاوه بر تسلط نظری بر کلیه قوانین شکلی و ماهوی مربوط به حقوق املاک ،تجربه ی لازم در این خصوص را داشته باشد.

وکیل متخصص در پرونده خلع ید

یکی از دعاوی ملکی شایع دادگستری ، دعوی خلع می باشد . گاهی دعوی خلع ید مربوط به ملکی ، مفروز است یعنی شما مالک صد درصد آن ملک هستید . در این حالت اگر شخصی ملکی که شما مالک تمام آن هستید را تصرف کند ،می توانید با کمک وکیل متخصص امور ملک دعوی خلع ید طرح کنید.

 گاهی دعوی خلع در خصوص یک ملک مشترک و مشاعی اتفاق می افتد. به عنوان مثال

یکی از شرکا بدون اجازه سایر شرکا ، متصرف ملک شده است . در این صورت شما میتوانید به کمک وکیل مسلط به این حوزه دادخواست خلع ید مشاعی طرح کنید .  برای دعوی خلع ید ، مالکیت رسمی خواهان شرط است همچنین متصرف نباید رابطه استیجاری با مالک داشته باشد . در صورتیکه متصرف ملک مستاجری باشد که ، تصرفش بدلیل فسخ قرارداد و یا انقضای مدت اجاره غیرقانونی شده است، می بایست  از طریق وکیل املاک دادخواست حکم و یا دستور تخلیه طرح نمایید.

 

خلع ید

داخواست تخلیه ملک توسط وکیل

دادخواست تخلیه

داخواست تخلیه در مواردی طرح می شود که بین مالک و مستاجر یک قرارداد اجاره وجود داشته باشد  و آن اجاره نامه به دلیل انحلال و یا انقضای مدت ، به پایان اعتبار خود رسیده باشد و تصرف مستاجر غیر قانونی باشد ، موجر می تواند با کمک وکیل متخصص حوزه ملک حسب مورد درخواست صدور حکم و یا دستور تخلیه کند.  در خصوص تفاوت حکم تخلیه و دستور تخلیه در مقالات جداگانه به آن خواهیم پرداخت . نکته مهم قابل ذکر این که در صورتی که شخصی ملک شما را تصرف غیرقانونی نمود ، می بایست با مشورت وکیل متخصص ، بهترین قالب دعوی حقوقی و یا کیفری را انتخاب کنید و حسب مورد علیه متصرف غیر قانونی ، دعوی خلع ید ملک ، دادخواست حکم تخلیه ملک ، درخواست دستور تخلیه ، شکایت کیفری تصرف عدوانی ، دعوی حقوقی تصرف عدوانی ،تخلیه به وسیله اجرای ثبت طرح و اقدام قانونی کنید.

الزام به تحویل ملک (مبیع) و نقش وکیل

در قراردادهای خرید و فروش ملک معمولا تعهدات اصلی  فروشنده که شامل تحویل ملک و انتقال رسمی سند مالکیت است با فاصله زمانی از تنظیم مبایعه نامه انجام می شود و در این بین  بعضی از فروشندگان از اجرای تعهد خود که همان تحویل ملک به خریدار است خودداری می کنند . وکیل متخصص امور املاک با تنظیم دادخواست الزام به تحویل مبیع ، فروشنده را از طریق دادگاه ملزم به تحویل دادن ملک می کند.

نقش وکیل ملکی در الزام به تحویل ملک

وکیل ملک در الزام به تنظیم سند رسمی

الزام به تنظیم سند رسمی

با توجه به قانون ثبت ، دولت فقط کسانی را مالک ملک می شناسد که سند رسمی به ایشان منتقل شده باشد . بنابراین انتقال سند رسمی مالکیت اهمیت زیادی پیدا میکند  و در زمانی که فروشنده ملک از انتقال سند خودداری میکند ، وکیل متخصص ملک با طرح دعوی الزام فروشنده به تنظیم سند رسمی ، او را ملزم به انتقال سند مالکیت به نام خریدار ملک نماید .

در صورتیکه فروشنده پس از صدور حکم قطعی و صدور اجرائیه سند را به نام خریدار منتقل نکند ، دادورز (نماینده دادگاه) در دفترخانه حاضر می شود و سند را به نام خریدار منتقل میکند.

موارد و مشکلات تنظیم سند رسمی در شهر تهران به علت جمعیت و املاک بسیاری که وجود دارد، بسیار زیاد میباشد ، لذا توصیه میگردد از وکیل متخصص ملکی تهران کمک دریافت نمایید.

ابطال سند رسمی توسط وکیل

هر سند عادی و رسمی ممکن است توسط دادگاه ابطال شود .سند حکایت از وقوع یک واقعیت دارد . به عنوان مثال یک سند مالکیت ملک  حکایت از مالکیت آقای الف بر ملک به پلاک ثبتی مشخص دارد و اگر معلوم شود آقای الف مالک آن ملک نبوده است ، سند مالکیت مذکور ابطال می شود . به طور کلی در  مواردی که اسناد مختلف، حکایت از حقوق مالکانه متعارض افراد مختلف بر یک ملک داشته باشد ، برخی از اسناد ابطال می شود .تشخیص بهترین مسیر و قالب و روش دفاع حقوقی به وسیله وکیل صورت می گیرد .

ابطال سند

وکیل ملک در الزام به تنظیم سند رسمی

تنظیم قرارداد مشارکت در توسط وکیل

با افزایش قیمت زمین در شهرهای بزرگ مانند تهران ، تمایل مالکین و سرمایه گذاران بر مشارکت در ساخت بیشتر می شود .

مشارکت در ساخت از دو بعد ،اهمیت دارد که عدم توجه به آن ریسک های حقوقی را بالا برده و موجب ورود خسارات فراوان می شود . اول اینکه تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت می بایست توسط وکیل متخصص حوزه ملک انجام شود .اما متاسفانه با نبود قوانین الزام آور و عدم اطلاع کافی طرفین ،بسیاری از قراردادهای مشارکت در ساخت بدون حضور وکیل متخصص امور املاک و توسط افراد غیر حقوقدان تنظیم می شود که موجب میشود افراد سالها روانه دادگستری شوند و اندوخته عمر خود را به دست سودجویان بسپارند و مسیر زندگی و مسیر شغلی  آنها دستخوش تغییرات بسیاری گردد.

بهترین وکیل ملکی تهران را به چه طریق انتخاب کنیم؟

همانطور که در مقاله موسسه حقوقی چیست ؟ توضیح داده شده است موسسه حقوقی اترس به عنوان  یک موسسه حقوقی مجاز و یک سازمان تخصصی ارائه دهنده خدمات وکالتی که از دپارتمان های تخصصی متشکل شده است ، در دپارتمان حقوق اسناد و املاک با وکلای ملکی متعدد و متخصص خود ، امکان ارائه خدمات حقوقی به در زمینه وکالت تخصصی ملکی و دعاوی ملکی را دارد.

وکیل خانم

وکیل خانم ، جایگاه و نگرش حرفه ایی وکیل خانم در حوزه وکالت دادگستری : امروزه با هر چه گسترده تر شدن ، حوزه های

ادامه مطلب »
تنظیم اوراق قضایی

تنظیم اوراق قضایی تنظیم دادخواست تنظیم  شکوائیه تنظیم لایحه دفاعیه تنظیم اظهارنامه تنظیم اوراق قضایی یک بخش بسیار مهم در پرونده های حقوقی است که

ادامه مطلب »

پرسش و پاسخ حقوقی در خصوص دعاوی ملک

همراهان گرامی موسسه حقوقی اترس

شما میتوانید سوالات حقوقی خود را در خصوص حقوق ملک و املاک و اسناد را

در بخش دیدگاه ها ، سوال بفرمایید. 

همکاران ما در این بخش در کوتاه ترین زمان ممکن به آن پاسخ خواهند داد.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند