بهترین وکیل خانواده

وکیل خانواده

بهترین وکیل خانواده تهران

وکیل خانواده یک وکیل دادگستری است که حوزه خانواده وکالت  متخصص است و  به مشاوره و وکالت در مورد مسائل حقوقی خانواده اشخاص، خانواده‌ها مشغول است. وکیل خانواده مسئولیت راهنمایی قانونی افراد در رابطه با موارد مربوط به خانواده را بر عهده دارد.

این مقاله با هدف بررسی نقش وکیل خانواده در تامین حقوق افراد در زمینه خانواده و بررسی راهکارهایی برای انتخاب بهترین وکیل خانواده تهران نگارش شده است.

نقش وکلا خانواده در دعاوی

نقش وکلا خانواده در پرونده بسیار حیاتی است . فارغ از تخصصی بودن موضوعات افراد در دعاوی خانواده  بیش از سایر پرونده ، با هیجانات و احساساتی چون خشم و اضطراب مواجه می شوند ، در نتیجه ممکن است تصمیم گیری ها، از منطق دور شود و به صورت تبعات جبران ناپذیر ظهور کند.  به صورت کلی حضور وکیل در پرونده های قضایی و سازش طرفین ریسک ها را به حداقل می رساند و این موضوع در مورد پرونده های خانواده ، بیشتر وجود دارد. در ادامه به مزیت استفاده از وکلای امور خانواده آشنا می شوید.

نقش وکلای خانواده در دعاوی

دانش تخصصی وکلا خانواده :

در قانون مواردی عرفی مانند ، طلاق ، نفقه ، مهریه آمده است که هر کدام احکام خاص خود را که خیلی موارد، تصور عرف از مقررات قانونی اشتباه است و اقدام دادگاهی و قضایی بدون دانش لازم و حتی با تصورات و اطلاعات غلط ، نتیجه ای جز زیان و هزینه بالا ندارد .

تجربه :

وکیل متخصص خانواده در تهران با توجه به تجربه ای که در دعاوی مربوط به خانواده دارد و تسلطی که بر رویه قضایی دارد ، می تواند ،تاحدودی مسیرهای پیش رو پرونده را پیش بینی کند و بر اساس آن اقدام کند .

صرفه جویی در زمان و هزینه :

هر گونه اقدام قانونی و قضایی در اداره اجرای ثبت و یا دادگستری مستلزم پرداخت هزینه های و صرف هزینه های غیرمادی است. افرادی که از وکلای دادگستری خانواده استفاده نمی کنند ، در خیلی مواقع مسیرهای قضایی اشتباه را پیش می گیرند و پس از چند سال متوجه می شوند ، این مسیر از ابتدا مشخص بود که به نتیجه نمی رسد. این موضوع در شهرهای بزرگی چون تهران آثار بیشتری دارد.

استفاده از فرصت سازش :

تجربه وکلای اترس می گوید که بهترین نتایجی که از صلح و سازش طرفین در زمان مناسب به دست می آید ، معمولا از دادگاه ها به دست نمی آید. در نتیجه وکلای متخصص خانواده ، در تمام جریان دعوی ، هر جا که شرایط سازش طرفین را مساعد ببینند ، به طوری که موضع موکلشان پایین نیاید، تلاش در صلح و سازش طرفین می کنند . در صورتیکه وکیل دادگستری در پرونده نباشد ، معمولا این فرصت ها توسط طرفین از بین می رود و دعاوی دادگستری سالها ادامه پیدا میکند.

نظارت بر نحوه توافقات ومتن اسناد :

در صورتیکه زن و شوهر به سازش برسند ، لازم است توافقات خود را دفترخانه مکتوب کنند . خیلی اتفاق می افتد ، افراد با عدم اطلاع قوانین و آثارحقوقی الفاظی که در متن توافق آمده است ، بعدا متضرر شوند.

برای حضور در دفتر خانه از وکلای همان شهر استفاده کنید . مثلا در صورتیکه قصد مراجعه به دفترخانه شهر تهران را دارید از وکیل مستقر در تهران کمک بگیرید.

نحوه انتخاب بهترین وکیل خانواده تهران

انتخاب وکیلی مسلط به دعاوی خانوادگی در مواردی که با مشکلات قانونی روبرو شده‌اید، بسیار مهم است. این موضوع در شهر بزرگی مثل تهران مشکل تر است .یک وکیلی متبحر در حوزه خانواده می‌تواند به شما در حل  دعاوی خانواده کمک کند، از جمله طلاق به طور مثال طلاق به درخواست زوجه، حضانت فرزندان همچنین برای انتخاب بهترین حقوقدان خانواده، شما باید به چند نکته توجه کنید.

اولین نکته برای انتخاب بهترین وکیل خانواده، تجربه و دانش وکیل است. شما باید یک حقوقدان خانواده با سابقه کار حرفه‌ای در این زمینه پیدا کنید. همچنین، باید مطمئن شوید که وکیل شما دارای دانش کافی در زمینه حقوق خانواده است.

دومین نکته برای انتخاب وکیلی متخصص در حوزه خانواده، اگر از دوستان و آشنایان خود که از عملکرد و تخصص وکیل خود  رضایت داشته است ، بخواهید تا خود وکیل خود را معرفی کند . در این حالت مطمئن شوید که وکیل دادگستری معرفی شده ، تخصص حقوق خانواده را داشته باشد.

سومین نکته برای انتخاب بهترین وکیل خانواده خصوصا در شهرتهران که افراد یکدیگر را نمی شناسند این است که اگر وکیلی متخصصی را نمی شناسید ، این موضوع را به موسسات حقوقی مجاز بسپارید . موسسات با دارا بودن بخش ها و دپارتمان های تخصصی از جمله دپارتمان وکالت خانواده ، میتوانند به شما وکیل تخصصی معرفی کنند.

پرونده و دادگاه دعاوی خانوادگی

پرونده های رایج دعاوی خانواده

در زمینه حقوق خانوادگی، مسائل و مشکلات مختلفی وجود دارد که برای حل آن‌ها نیاز به مشورت با وکلای خانواده دارید. برخی از مسائل رایج در این زمینه عبارتند از:

طلاق

طلاق انواع مختلفی دارد . بر اساس یکی از تقسیم بندی ها ، طلاق سه نوع هست .

 طلاق توافقی که با رضایت دو طرف صورت می گیرد.

 طلاق به درخواست زوج که درحالتی است که شوهر قصد طلاق دادن دارد

 طلاق به درخواست زوجه که زن درخواست طلاق میکند و شوهر با آن مخالفت می کند. هنگام ثبت طلاق باید ، حقوق مالی خانم ، حضانت فرزندان و نفقه فرزندان مشخص شود.

حضانت فرزندان

این یکی از دعاوی خانواده است که حضور وکیل خانواده میتواند بسیار مفید باشد. حضانت به معنی نگهداری کودک است و با ولایت (که حق انجام معاملات کودک است ) متفاوت است . حضانت فرزند هم حق پدر و هم حق مادر است و در عین حال تکلیف هر دو هم هست . در مواردی که زن و شوهر از هم جدا زندگی می کنند ، حضانت کودک تا ۷ سالگی ، چه پسر باشد و چه دختر با مادر است و بعد از آن حضانت دختر از ۷ سالگی تا ۹ سالگی برای پدر و در مورد پسر از ۷ سالگی تا ۱۵ سالگی باپدر است و بعد از ۹ سال و ۱۵ سال خودشان تصمیم می گیرند با چه کسی زندگی کنند .

فرقی نمیکند فرزند با پدر زندگی کند و یا با مادر ؛ در هر صورت نفقه (هزینه ها) فرزند با پدر است.

اجرت المثل دوران زوجیت

یکی از پرونده های مهمی که وکلای خانواده در آن وارد می شود ، اجرت المثل زندگی زناشویی هست . مطابق قانون زن تکلیفی به انجام کارهای منزل مانند نظافت ، پخت و پز و شیر دادن فرزند ندارد و در صورتیکه با قصد پول گرفتن و به درخواست شوهر خود انجام داده باشد ، می تواند اجرت المثل زندگی زناشویی را دریافت کند. کارشناس ،مبلغ دقیق آن را مشخص میکند.

الزام به تمکین زن

بر اساس قانون زن وظیفه دارد در منزل شوهر حاضر باشد و روابط زناشویی را انجام دهد . اگر زن بدون اجازه شوهر به طوری از منزل خارج شود که مرد نتواند رابطه زناشویی برقرار کند ، شوهر میتواند با کمک حقوقدان  متخصص امور خانواده دادخواست الزام به تمکین بدهد . در صورتیکه دادگاه حکم به الزام زن به تمکین بدهد ، نفقه او قطع می شود و مرد میتواند مجوز ازدواج مجدد دائم را از دادگاه بگیرد.

معامله به قصد فرار ازدین

این پرونده به صورت خاص در حوزه تخصص دعاوی خانواده قرار نمی گیرد و پیشنهاد می شود این پرونده را توسط وکلای متخصص امور کیفری انجام دهید . چون معامله به قصد فرار از دین در پرونده های زن و شوهر زیاد اتفاق می افتد ، در اینجا به آن اشاره کردیم.

مطالبه مهریه 

مهریه یکی از حقوق مالی زن هست که پرداخت آن به عهده شوهر می باشد . مطابق مقررات قبل از طرح دادخواست مطالبه مهریه از دادگاه ، ابتدا می بایست درخواست اجرائیه از اداره اجرای سازمان ثبت داد و در صورتیکه کل مهریه وصول نشود ، از طریق دادگاه می توان اقدام کرد.معمولا شوهر دادخواست اعسار میدهند و این موضوع در دادگاه خانواده رسیدگی می شود . در خصوص مهریه ، سرعت پیگیری اهمیت دارد .

در بسیاری از مواقع  کمک و راهنمایی یک وکیل به شما کمک میکند که از بسیاری جهات ریسک مشکلات برای شما کاسته شود:

بدین جهت پیشنهاد می گردد از خدمات حقوقی وکیل مهریه تهران استفاده کنید.

بهترین وکیل خانواده تهران

بهترین وکلای خانواده تهران چه ویژگی هایی دارد

بهترین وکیل خانواده تهران، کسی است که دارای  تخصص و تجربه کافی در زمینه دعاوی خانوادگی دارد و می‌تواند به شما در حل مشکلات خانوادگی کمک کند. او با رویه های قضایی دادگاه های تهران آشنایی دارد.

موضوعات خانوادگی ، با عرف جامعه در ارتباط هست و ممکن است عرف حاکم بر شهر تهران و شهر قم ، بر نگاه قضات این دو شهر بر وظایف و حقوق زن و شوهر تاثیر بگذارد.

برای انتخاب بهترین حقوقدان خانواده تهران ، لازم است وکیل عضو کانون وکلای مرکز باشد .وکلای شهر تهران زیر مجموعه این کانون هستند .

 پیدا کردن بهترین وکیل خانواده تهران، همیشه دشواری های را دارد از جمله اینکه میزان تخصص وکیل  در یک جلسه به راحتی قابل شناسایی برای موکلین نمی باشد ، به همین دلیل ، سپردن این موضوع به موسسات حقوقی دارای مجوز در شهر تهران این دغدغه را رفع می کند چرا که همانطور که توضیح دادیم ، موسسات حقوقی مجاز تحت نظارت کانون وکلای مرکز  هستند

بهترین وکیل خانواده خانم تهران

سوالی که بسیار از ما پرسیده می شود این است که آیا وکیل خانم برای پرونده های خانواده مفید است ؟

آیا اینکه افراد به دنبال بهترین وکیل زن خانواده مثلا در شهر تهران باشند ، تصمیمی درست است یا خیر؟

پاسخ به این  سوال بستگی به شرایط شخصی و خواست متقاضی دارد . ممکن است فردی با توجه به شرایط خودش به دنبال بهترین وکلای خانواده زن در تهران باشد. در این حالت همانطور که در مقاله وکیل خانم که در بخش مطالب حقوقی سایت موسسه حقوقی اترس موجود است توضیح دادیم ، خانم بودن وکیل می تواند ، برای شخصی که شرایط خاصی دارد مفید باشد ، همچنین بسیاری از وکلای خانم ، دارای جزئی نگری و دقت نظر بالایی دارند و در پرونده های خانواده نیاز به درک شرایط روابط زناشویی هست ، توان همدلی بالایی دارند.

هزینه و دستمزد وکیل خانواده

در خصوص هزینه و یا همان دستمزد وکیل خانواده باید گفت که قیمت خدمات حقوقی حوزه خانواده ، به نوع ، موضوع پرونده و میزان تمبر مالیاتی است که وکلا خانواده ابطال می کنند.

به عنوان مثال دادخواست الزام به تمکین یک دعوی غیر مالی است و هزینه وکیل خانواده با پرونده ای که وصول مهریه است متفاوت است.

ما در بخش قیمت خدمات وکیل خانواده ، هزینه وکالت در  دعاوی و سایر خدمات مانند مشاوره حقوقی را درج نمودیم.

در مورد دستمزد وکیل در دعاوی خانواده ذکر دو نکته ضروری است :

حق الزحمه وکیل خانواده در چند اقساط دریافت می شود

در صورتیکه چندین پرونده لازم به طرح باشد ، تخفیفات اعمال می شود که امکان پرداخت برای موکلین مقدور باشد.

در نهایتا ذکر این نکته مهم است ، در برخی از پرونده ها مشاوره حقوقی کفایت میکند و می توانید خودتان امور اداری مربوطه را زیر نظر وکیل انجام دهید و در هزینه های وکلای خانواده خود صرفه جویی کنید.

مشاوره حقوقی برای دعاوی خانوادگی

مشاوره حقوقی با وکیل خانواده

مشاوره حقوقی توسط وکیل خانواده ، یکی از موثرترین حوزه هایی که یک شخص نیاز به مشورت حقوقی دارد .

در پرونده های خانواده ، دو مورد اهمیت دارد .

اقدام به موقع :

اصولا در پرونده های قضایی ، سرعت عمل و اقدام به موقع اهمیت بالایی دارد . با مشاوره حقوقی با وکلای متخصص ، میتوانید در لحظه اقدام به موقع انجام دهید. به عنوان مثال در حالیکه اختلافاتی با همسر خود دارید و احتمال دارد ایشان اموال خود را با انگیزه فرار از دین به دیگری منتقل کند . اینجاست که با مشاوره حقوقی با وکیل متخصص خانواده   می توانید، اقداماتی جهت پیشگیری انجام دهید.

جمع آوری دلایل :

در دعاوی خانواده ، به دلیل اینکه طرفین پرونده زن و شوهر هستند و با هم نزدیکی دارند و در یک منزل سکونت دارد ، اسناد و دلایل راحت تر قابل از بین رفتن است .فرض کنید در رابطه با زن و شوهر یک جرمی مثل رابطه نامشروع و یا ضرب و جرح اتفاق افتاده باشد . آن چیزی که بعدا در دادگاه اهمیت دارد ، داشتن دلایل اثباتی است . در این حالت با مشاوره حقوقی به موقع با وکیل خانواده می توانید ، از دلایل محافظت کنید .

شماره وکیل خانواده

از طریق شماره تلفن وکیل خانواده ، می توانید با دپارتمان خانواده موسسه حقوقی اترس در ارتباط باشید .

با شماره تلفن وکیل خانواده ، میتوانید ، برای مشاوره حقوقی هماهنگی های لازم را انجام دهید.

شماره های اترس که در منوی بالای صفحه قرار دارد ، شماره تماس با وکیل متخصص خانواده می باشد.

نتیجه‌گیری :

در این مقاله، به ضرورت نقش وکلاخانواده در دعاوی دادگاهی و ویژگی های انتخاب یک وکیل خانواده خوب در تهران را  بررسی کردیم. برای مشاوره حقوقی آنلاین با متخصصین ما در ارتباط باشید.

مشاوره حقوقی مهریه برای مردان

مشاوره حقوقی مهریه

فرم ثبت درخواست مشاوره حقوقی مهریه تماس برای مشاوره حقوقی مهریه مشاوره حقوقی مهریه در موسسه حقوقی اترس توسط وکیل

وکیل طلاق در تهران

وکیل طلاق

فرم ثبت درخواست وکیل طلاق تماس با وکیل طلاق وکیل طلاق در موسسه حقوقی اترس ،وکیل پایه یک دادگستری متخصص

وکیل مهریه در شهر تهران

وکیل مهریه تهران

وکیل مهریه تهران و خدمات تخصصی موسسه حقوقی اترس از طریق یکی از  راه های تماس زیر میتوانید با وکلای

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند